Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 [2] 3 4 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 450966 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gewloh
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: gewloh@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 294
Galeria Użytkownika


Hello. I wanna play a game.


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 26.09.2006, 20:49:43 »

Cytuj
Nie obraź się, ale Twój informatyk jest do niczego... Właśnie jedym z plusów jakie wymienił takie jeden nauczyciel informatyki był taki, że Linuks można instalować na raz na wielu stanowiskach. Wystarczy, że są połączone siecią.
Ja nie mam się o co obrażać, prędzej mój nauczyciel Mrugnięcie Widocznie ta informacja to mały ubytek w jego wiedzy. Możliwe, że o tym nie wiedział. Ale jeśli chodzi o to czy jest do niczego, to moim zdaniem wręcz przeciwnie - jest bardzo dobrym nauczycielem. Prawdopodobnie ma większe doświadczenie z Windowsem i dlatego o tym nie wie, albo poprostu się tym nie interesował.
Zapisane

Początek przygody z GIMPem? Przeczytaj koniecznie!      Nie pomagam poza forum i kanałem IRC.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 26.09.2006, 22:15:46 »

Cytuj
Ale jeśli chodzi o to czy jest do niczego, to moim zdaniem wręcz przeciwnie
Sorry, tak bez zastanowienia napisałem. Poprstu użył dziwnego argumentu. To jakby ja żalił się, że chce mi się przekładać tych wszystkich dyskietek z Windows (chyba jeszcze 95 można było tak instalować.... ale nie jestem pewien).

PS.: w ankiecie zaznaczam Windows. Używałem przez 2 miechy, pewnie bede używał dalej...
Zapisane
Mykusz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: maxxd@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 248
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 28.09.2006, 19:33:50 »

Korzystam windowsa :Uśmiech jakbym mógł to od razu przesiadłbym się na linuksa.
Zapisane
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 28.09.2006, 19:35:42 »

Korzystam windowsa :Uśmiech jakbym mógł to od razu przesiadłbym się na linuksa.

a dlaczego nie możesz?
Zapisane

Mykusz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: maxxd@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 248
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 28.09.2006, 19:37:19 »

Szkoła, gry:) itp. Ale jak sobie kupię new kompa to na 100% będę miał:)
Zapisane
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 28.09.2006, 19:39:20 »

Szkoła, gry:) itp. Ale jak sobie kupię new kompa to na 100% będę miał:)

gry to nie problem na linuksie. wine, cedega itp.
Zapisane

Velans
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: velans@chrome.pl
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika


Love Linux, Music & Anime!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 29.09.2006, 19:22:44 »


No to ja Linux.
Gdy instalowałem linux'a byłem "głodny wiedzy" a teraz wciągnął mnie sowoimi możliwościami i nie tylko tym Język

Pozdrawiam
Velans
Zapisane

Panie, zainstalowałem Windows...
- Tak?
- No i teraz mam problem...
- No, to już mi pan powiedział.
www.velans.ovh.org
Justin
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika

Justin


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 30.09.2006, 21:34:31 »

Hej.
Kochani,jakąs niechęc do Windowsa propagujecie ?
Przesady tu wiele, rozsądnych ku temu rozważań nie widać,a wiadomo,jak łatwo oczernić bądz pomówić jest kogś bądz 'coś'...
Pingwin jest dziś cool,niewiele brakuje by jutro passe się doń przykleiło,co wówczas ?
Czy z biegiem trendy ignoranci równierz zmienią pogląd ?

I,na Boga!Nie piszcie - xp-ek jest drogi...

Uśmiech

Pozdrawiam.
Justin.
Zapisane
gewloh
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: gewloh@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 294
Galeria Użytkownika


Hello. I wanna play a game.


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 30.09.2006, 22:18:08 »


I,na Boga!Nie piszcie - xp-ek jest drogi...
A nie jest? Jeśli patrzeć na możliwości finansowe moich rodziców, to jest drogi. Być może wychowałeś się w zamożniejszej rodzinie i masz całkiem inny pogląd w tej sprawie. Skoro ktoś mówi, że XP jest drogi, to widocznie taki dla niego jest.
Zapisane

Początek przygody z GIMPem? Przeczytaj koniecznie!      Nie pomagam poza forum i kanałem IRC.
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 30.09.2006, 22:24:11 »

Hej.
Kochani,jakąs niechęc do Windowsa propagujecie ?
Przesady tu wiele, rozsądnych ku temu rozważań nie widać,a wiadomo,jak łatwo oczernić bądz pomówić jest kogś bądz 'coś'...
Pingwin jest dziś cool,niewiele brakuje by jutro passe się doń przykleiło,co wówczas ?
Czy z biegiem trendy ignoranci równierz zmienią pogląd ?

I,na Boga!Nie piszcie - xp-ek jest drogi...

Uśmiech

Pozdrawiam.
Justin.

niechęć? mnie za dużo razy zawiódł żebym mógł dobrze mówic o tym systemie. Linuks tez ma swoje minusy, ale większość negatywnych argumentów jest po stronie M$.
Ja nikogo nie oczerniam. Jeśli ktos korzysta z Windowsa to jego wybór. Ja juz podziękowałem.
Jeśli pojawi sie coś równie dobrego i darmowego jak pingwin to chętnie wypróbuję.

Windows nie jest drogi? za te pieniądze, które ludzie wydają na Windowsa inni kupują całe zestawy komputerowe - gdzie tu sens i logika?

Pozdrawiam


Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 03.10.2006, 13:56:15 »

dziś właśnie koleś rzucił nam ciekawym przykładem kolesia, który się na Windows nawrócił, bo: jest taniej, a oto dlaczego:
 - Linux chodzi na każdym sprzęcie - w tym na starym, awaryjnym - Windows potrzebuje nowego.
// jakby nie dało się uruchamiać Linuksa na nowym sprzęcie, a wraz z Windowsem dostawało się nowego kompa.
 - Windowsa każdy od biedy obsłuży, Linuksa tylko specjalista - który jako nielicznych się ceni.
// efekt edukcaji ... jakby w szkołach był uczony Linuks, a ludzie nie PIRACILI (nie ukrywajmy, sporo ludzi używa teg samego klucza przy instalacji), to by to inaczej wyszło...

Windows jest tani? Tani, to on byłby, kiedy miałby cene gry dajmy na to - tak do 150 zł (no jak na jednorazowy zakup... - tak na przynajmniej kilka lat to mało dość...). On 10 razy większą - i to jeszcze tak głupio, że za Home jest jakieś 2 razy mniej niż za Pro...
Zapisane
Justin
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika

Justin


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 06.10.2006, 18:22:46 »

Na początek sprostowanie...
Lubię rzecz postawić na sztorc.
Wiem także,że medal ma dwie strony,więc dla przekory :
Krezusem nie jestem,ale kupując system nie robię tego na sezon,dwa tylko kilka lat .
Więc suma ta jest niczym zważywszy iz to inwestycja,bądz nie,dla całej rodziny korzystającej adekwatnie do masy aplikacji wszelakiego asortymentu z multimediami włącznie Uśmiech,
Tu pingwin'ek (pozdrawiam) nieco podupada.
Dalej...
Z ręką na sercu,czy okienka sa Wam (krytycy) niezbędne do funkcjonowania jako podstawowa komórka społeczna ?Innymi słowy :czy bez tego systemu nie możecie żyć ?Jeśc,pic oddychać,kochać ?
Pomaga,chociażby,w zapewnieniu podstawowych potrzeb w egzystencji ?
Uśmiech
Dla większości jest z b ę d n y...
A biorąc pod uwagę wieloletnia pracę setek ludzi podobnych do Was,uszanować to wypada.
Zawsze jest wybór,i najczęsciej strona wybrana jest oki dla wybierającego...,gorzej,kiedy depcząc wroga wystawia sobie laurkę...

pozdrawiam.
Justin.
 
Zapisane
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 06.10.2006, 18:47:16 »

@Justin, to fakt, że kupujesz raz na kilka lat, ale z tego co się orientuję M$ np. nie wspiera już starszych wersji swojego systemu (latki itp.). Skoro tyle kosztuje to niech chłopaki z Redmont to uszanują i dadzą wsparcie.

Cytat: Justin
Więc suma ta jest niczym zważywszy iz to inwestycja,bądz nie,dla całej rodziny korzystającej adekwatnie do masy aplikacji wszelakiego asortymentu z multimediami włącznie :)Tu pingwin'ek (pozdrawiam) nieco podupada.

Podupada? pod jakim konkretnie względem?
fakt podupada jesli chodzi o sprzęt (jeszcze nie ma wsparcia dla każdego sprzętu) ale tutaj winić można wyłacznie producentów sterowników itp, a nie sam system.

Cytat: Justin
,gorzej,kiedy depcząc wroga wystawia sobie laurkę...

ja nikogo nie depczę, a już napewno nie z powodu systemu który używa. nawet podziwniam windziarzy, za to, że dają sobie świetnie radę z z ich ulubionym systemem Uśmiech

jeśli ktos lubi windę, format c: i tego typu rzeczy to jego sprawa. tez kiedyś go uzywałem przecież...

Cytat: Sufixx
Ludzi używających windowsa nie poniżam.
Ludzi używających windowsa i wyzywających linuxowców - mam głęboko w d*****.

 8)
Zapisane

Justin
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika

Justin


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 08.10.2006, 20:25:24 »

Cytuj
@Justin, to fakt, że kupujesz raz na kilka lat, ale z tego co się orientuję M$ np. nie wspiera już starszych wersji swojego systemu (latki itp.). Skoro tyle kosztuje to niech chłopaki z Redmont to uszanują i dadzą wsparcie.

Eeee,przecierz to się tyczy niemal wszystkich produktów,począwszy od aut a na książkach kończąc...
Nie ma żeczy doskonałych - nie ma perpetum mobile.

Cytuj
Podupada? pod jakim konkretnie względem?
Żle mnie zrozumiałeś bądz,co pierwsze,nie tak to powinienem ująć.
Przeważająca większośc,powtarzam,przeważająca większośc ludków używa okienek od twórcy, który swą potęgę zrealizował znaną wszystkim drogą ;od pucybuta do milionera.Większoś ta,w tym i ja,są,jesteśmy laikami mającymi większe bądz miejsze trudności z szeroko pojmowaną informatyką,i nie ma sprawy kiedy tyczy sie to podstawowych aplikacji do pisania,internetu, czy też audio/video (w dobie tanich odtwarzaczy dvd i to nie jest już najważniejsze).Ale wśród tych użytkowników jest całą armia chcących grać,i schodki sie zaczynaja...

Kiedy czytam wypowiedzi (nie jestem przekonany,ze można je tak nazywać) 'windziarze' czy coś podobnego to...,nawet nie wiem co odpowiadać,odpisywać.Laicy ?Ignoranctwo?
Niech pokombinują tacy z open source,kod otwarty więc voila! pokaż swój geniusz...Uśmiech

Cytuj
eśli ktos lubi windę, format c: i tego typu rzeczy to jego sprawa. tez kiedyś go uzywałem przecież...
Heh...,mój system nie ruszany od niemalże dwóch lat (a dzieje się,oj dzieje),powtażam,ignoranctwo ma maleńkie nużki,jest to niepojętne...Uśmiech


Cytuj
Cytat: Sufixx
Ludzi używających windowsa nie poniżam.
Ludzi używających windowsa i wyzywających linuxowców - mam głęboko w d*****.
Ja z kolei nie epatuję jakąkolwiek nazwą bo niczemu to nie służy,obnażać swoją słabośc ?
Król jest nagi Uśmiech

Pozdrawiam Shah...
 
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: