Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 450839 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #994 : 11.01.2011, 17:02:27 »

Mnie się wydaje, że on napisał "pierwszy mój komputer to był windows.", tylko zastosował liczbę rzymską.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #995 : 11.01.2011, 17:37:22 »

Mnie się wydaje, że on napisał "pierwszy mój komputer to był windows.", tylko zastosował liczbę rzymską.

Też zrozumiałem że pierwszy, ale i tak błąd jest taki sam.
Zapisane

pozdro & poćwicz

D4M14N
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #996 : 12.01.2011, 02:08:42 »

(...) bo I mój komputer to był windows.



Służbowo: okna XP
Domowo: Ubuntu wraz z 7...
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #997 : 21.05.2011, 16:56:52 »

Ja mam zdeka inne pytanie - czy ktoś z Was używa może Ubuntu 11.04? Bo jak patrzyłem na wymagania Fedory 15, to Ubuntu wymaga dużo mniej niż Fedora, ale jak to przekłada się w praktyce?
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #998 : 21.05.2011, 17:08:57 »

Co do wymagań nie wiem, ale wiem, że Ubuntu 11.04 z tym całym swoim Unity to syf i podejrzewam, że dużo osób może się zniechęcić na starcie.
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #999 : 21.05.2011, 17:28:08 »

No w podobny sposób narzekają na... GNOME 3. Dlatego teraz szukam w miarę normalnego systemu, który będzie bez udziwnień funkcjonował. Zastanawiałem się również nad Archem, ale tam proces instalacji trochę odstrasza (a nuż pochrzanię z partycjami...).

Czy raczej to ludzie tak czarno widzą?
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1000 : 21.05.2011, 18:11:45 »

Co do wymagań nie wiem, ale wiem, że Ubuntu 11.04 z tym całym swoim Unity to syf i podejrzewam, że dużo osób może się zniechęcić na starcie.

Ja się z tym nie zgadzam zupełnie. Po usunięciu menu globalnego świetnie mi się z Unity korzysta.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1001 : 21.05.2011, 18:20:39 »

Mmiicc, powiedz mi jeszcze, jak wygląda sytuacja przy wielu oknach? Da radę je snappować do siebie (a'la GNOME 2), czy nakładają się jak w Windowsie? No i jak to wygląda z zżeraniem zasobów? Bo to co wyczytałem, to trochę toto chłonie.
« Ostatnia zmiana: 21.05.2011, 18:35:29 wysłane przez Dobrotek » Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1002 : 21.05.2011, 18:43:00 »

Mmiicc, gdyby ten pasek jeszcze można było przesunąć np. na dół, zmienić jego rozmiar, cokolwiek z nim zrobić, to OK, ale to, że zawsze musi być po lewej stronie to głupota. Dlatego ja nie aktualizuje do 11.04, na razie 10.10 mi wystarcza.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1003 : 21.05.2011, 18:45:44 »

Mmiicc, powiedz mi jeszcze, jak wygląda sytuacja przy wielu oknach? Da radę je snappować do siebie (a'la GNOME 2), czy nakładają się jak w Windowsie?
Da radę. Unity to właściwie wtyczka do Compiza. Bardzo mi się podoba proste rozmieszczanie okien przy pomocy skrótów klawiszowych.

No i jak to wygląda z zżeraniem zasobów? Bo to co wyczytałem, to trochę toto chłonie.

Ja mam 4GB więc niewiele odczuwam. Język Ale rzeczywiście - otworzyłem monitor systemu i compiz właśnie pożera 892MB. Uśmiech

Mmiicc, gdyby ten pasek jeszcze można było przesunąć np. na dół, zmienić jego rozmiar, cokolwiek z nim zrobić, to OK, ale to, że zawsze musi być po lewej stronie to głupota. Dlatego ja nie aktualizuje do 11.04, na razie 10.10 mi wystarcza.

Zmienić rozmiar można. Zresztą można przy logowaniu wybrać sesję bez Unity tylko klasyczne Gnome.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1004 : 21.05.2011, 18:57:01 »

Mmiicc, powiedz mi jeszcze, jak wygląda sytuacja przy wielu oknach? Da radę je snappować do siebie (a'la GNOME 2), czy nakładają się jak w Windowsie?
Da radę. Unity to właściwie wtyczka do Compiza. Bardzo mi się podoba proste rozmieszczanie okien przy pomocy skrótów klawiszowych.

Ja mam 4GB więc niewiele odczuwam. Język Ale rzeczywiście - otworzyłem monitor systemu i compiz właśnie pożera 892MB. Uśmiech


892MB w spoczynku, czy przy pełnych obrotach? Język Bo przy 2GB to już może być nieco zabawy... Rozumiem, że korzystasz z 64bit Mrugnięcie Skoro Unity to jest tylko wtyczka do Compiza, to w takim razie GNOME 3 jest...? Osobnym środowiskiem graficznym?
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1005 : 21.05.2011, 20:11:58 »

Korzystam z 32bit ale PAE kernel (nawiasem mówiąc zainstalował się sam automagicznie, jakoś instalator wykrył, że mam tyle RAM).

Gnome od zawsze jest środowiskiem graficznym Mrugnięcie "3" to tylko kolejna wersja z nowszymi bibliotekami. Ubuntu 11.04 mało jednak korzysta z tychże m.in. z powodu kilku (wielu) błędów w nich występujących.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1006 : 21.05.2011, 21:33:40 »

Cytuj
Zmienić rozmiar można. Zresztą można przy logowaniu wybrać sesję bez Unity tylko klasyczne Gnome.

Ja wiem, ale wtedy to praktycznie Ubuntu 10.10 więc po co mam się bawić w takie komplikacje. Zresztą, nie każdy początkujący o tym może wiedzieć i łatwo jest się zniechęcić. Nie każdy jest na tyle sprytny, żeby wpisać w Google "Jak wyłączyć Unity".
To środowisko to zupełna porażka, podobno w 11.10 mają całkiem zlikwidować "Klasyczne Ubuntu" i trzeba będzie ręcznie usuwać Unity i instalować Panele Gnome...

Na razie siedzę na 10.10, co będzie potem nie wiem, może zaktualizuje, wywalę Unity i zrobię wszystko od nowa po swojemu, szczerze mówiąc to trochę mi już tu nudno, bo kiedyś tam stworzyłem parę rzeczy, typu Thema Emeralda, thema do AWN, trochę ikonek modyfikowałem, jakoś tak się przyzwyczaiłem i już na tej samej konfiguracji w wyglądzie siedzę od prawie roku. Jak zainstaluje od nowa, może wróci mi chęć do modyfikowania i coś tam wykombinuje ciekawego. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 21.05.2011, 21:44:36 wysłane przez Terrqge » Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #1007 : 21.05.2011, 23:01:06 »

Terrqge, może czas zmienić dystrybucję?
Zapisane

Strony: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: