Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 451637 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Freddy Kruger
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 414
Galeria Użytkownika


Gimpowid


Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : 25.04.2007, 20:32:52 »

Przeszukując sieć natknąłem się na coś co pomoże wybrać wielu ludziom to co najlepsze Mrugnięcie
http://img490.imageshack.us/my.php?image=hiiammacsa6.jpg

PS.
Ciekawe co by teraz ktoś wybrał Język...
Zapisane

Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #183 : 27.04.2007, 06:46:43 »

hehe Uśmiech zostaje przy Linuxie i moim podziwie dla Apple.

Nightquest: "problemy" techniczne to zbyt oczywisty dla mnie powod zgrzytu, dlatego napisalam, ze w "normalnych i przyzwoitych warunkach" MAC sie nie wiesza, co nie zawsze mozna powiedziec o Windzie, aczkolwiek widzialam nie raz super dzialajacy nawet ten :p system u osob, ktore wiedzialy co z nim zrobic.
Ale ja sie pewnie nie znam i pewnie moje wypowiedzi niczego nie zmienia u osob sceptycznych i uprzedzonych.

P.S. Jak kupuje ram to nie biegne do sklepu i nie biore czegos z polki na oslep, wiec ja problemu z ramem nie mialam nigdy. Sprzetowych usterek jednak juz kilka zaliczylam w swoim bycie.
Zapisane
Maciex94
Gość
« Odpowiedz #184 : 02.05.2007, 09:44:39 »

Ja korzystam z windowsa. Nie wiem dlaczego, ale jeśli będe zmieniał to na wiste. A tak wogule to co o niej sądzicie??
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : 02.05.2007, 11:22:12 »

Windows, nie "windows"
Vista nie "wista" - obie to nazwy własne.

Vista... kolejne dziecko Microstoftu... mam raczej złą opinię o niej.
Po pierwsze strasznie duże ma wymagania - kupisz nowego kompa, ale połowę jego mocy zużyje obsłużenie samego systemu. I pomyśl, że Windows95 chodziło na 100 MHz i 16 MB RAMu, i dało się z niego korzystać. Po drugi używając tego systemu ma się wrażenie, że jest ona skierowana do idiotów (wstawił bym tu złośliwy komentarz, ale nie wstawię). Po 3ci nie jest ona kompatybilna z wieloma istniejącymi już aplikacji (np.: z grami). Po 4te ten jej ładny wygląd i tak jest do wyłączenia, bo tylko denerwuje (opinia znanych mi użytkowników). Po 5tę idź i zapłać za oryginał, anie na stadionie X-ciolecia.
Na plusy: Windows XP przestanie być wspierany przez Microsoft, więc Ci nieszczęśnicy który nie widzą komputerów bez Windowsów, będą musieli się nad nią zastanowić. No i ma ładne pudełko (zakładając, że kupisz oryginał)
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #186 : 02.05.2007, 12:06:49 »

(wstawił bym tu złośliwy komentarz, ale nie wstawię)

wstaw a jak jest zbyt wulgarny to wyślij mi na pw bo jestem bardzo ciekawy Język
Zapisane
Yantar
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : 03.05.2007, 18:43:34 »

U mnie mala odmiana, jak odkrylem Gimpa to mnie wkurza, ze pracuje niestabilnie na XP. W tej sytuacji zostalo mi do zrobienia tylko jedno, przejsc na Linuxa no i przeszedlem na Ubuntu. A Gimp dalej sie od czasu do czasu wykrzacza (lol). No ale nie ma tego zlego, mam porownanie jak wygladaly dystrybucje Linuxa dla "zwyklych" userow jeszcze dwa lata temu, a jak to wyglada dzis. Z tego co widze tak mysle, ze za jakies 2-3 lata te prostsze dystrybucje linuxowe (Ubuntu, Mandriva i pare mniej znanych) beda juz na tyle dopracowane, ze z Visty beda korzystac jedynie ludzie, ktorym nikt nie podpowiedzial alternatywy przy zakupie kompa, albo ci ktorzy beda zmuszeni pracowac na natywnych programach nie majacych odpowiednika na Linuxach. (i gracze ale wraz ze wzrostem posiadaczy Linuxow firmy beda tez musialy zareagowac na ta sytuacje na rynku)
Narazie juz widac pierwsze jaskolki np dzialalnosc NVidii i kilku innych producentow sprzetu, kamyczki w koncu porusza lawine.
Zapisane
banita36
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Wiadomości: 44
Galeria Użytkownika

banita36


Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : 09.05.2007, 23:50:55 »

A ja korzystam z Ubuntu - miła, prosta i bardzo funkcjonalna dystrybucja przy której można sobie spokojnie pomajsterkować.

Niestety w chwili obecnej siedzę na Windowsie ponieważ dzisiaj udało mi się rozwalić system Chichot
- zacząłem uaktualniać Linuksa - około 300 MB i akurat..... tyle miałem na partycji "/"
- Nawet do terminalu nie chce gadzina wejść Uśmiech jutro formacik Uśmiech
Zapisane

Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : 10.05.2007, 09:01:53 »

Koniecznie powieksz partycje dla systemu Uśmiech
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : 11.05.2007, 09:43:36 »

Co do któregoś z poprzedników: mi sie nigdy GIMP nie zwiesił na Ubuntu, a miał prawo, bo wykonywałem na nim takie kosmiczne operacje, że głowa mała (np, skrypty wykonywane przez 20 minut Język)
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #191 : 11.05.2007, 20:25:54 »

W ankiecie brakuje opcji "kilku systemów".
W sumie ja też korzystam z Windows jak chcę sobie pograć i posiedzieć przy necie, a jak chcę sobie tylko posiedzieć przy necie, przy Gimpie i podłubać w systemie to oczywiście na Linuksie.
Zapisane

Ivellios
Gość
« Odpowiedz #192 : 21.05.2007, 17:56:53 »

Ostatnimi czasy bardzo zastanawiam się nad zainstalowaniem na kompie linuksa, tylko z tego co słyszałem, podczas instalacji można natrafić na wiele problemów. Z tego co wiem to na tym forum jest kilka, albo nawet kilkanaście osób, które używają linuksa, z tąd moje pytanie, czy warto go instalować, i czy po jego instalacji nie będę żałować ??
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #193 : 21.05.2007, 17:58:04 »

Jest cały wątek - jak - czemu - jak - system operacyjny.
Przenoszę.

Linuks to otwarty system, nie napisała i nie utrzymuje go żadna brudna korporacja - to taki powód polityczny:)
Zapisane
Yantar
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : 22.05.2007, 18:20:22 »

Ostatnimi czasy bardzo zastanawiam się nad zainstalowaniem na kompie linuksa, tylko z tego co słyszałem, podczas instalacji można natrafić na wiele problemów. Z tego co wiem to na tym forum jest kilka, albo nawet kilkanaście osób, które używają linuksa, z tąd moje pytanie, czy warto go instalować, i czy po jego instalacji nie będę żałować ??

Nie sprobojesz nigdy sie nie dowiesz. Masz do dyzpozycji kilka w miare latwych i przyjaznych dystrybucji typu Ubuntu, Mephis, Mandriva, z dosc prezna polska spolecznoscia gdzie mozna znalezc pomoc. Zeby sie z nimi zapoznac nie musisz ich od razu instalowac. Sciagasz obraz plyty i wypalasz LiveCD, system wystartuje z plyty i zostanie zaladowany do pamieci, jak ci sie posoba klikniesz instalacje. Zobaczysz, pobadasz. Najprostszy powod zeby zainstalowac linuxa, swiat idzie do przodu i mozna trafic w miejsce gdzie akurat produktu z Redmont nie bedzie i wtedy czapa;)
Osobiscie zainstalowalem Ubuntu jest troche problemow, ale jak sie czlowiek najpierw zapozna z informacjami na forach i przygotuje do instalacji to da sie to przebolec. Odkad mam Ubuntu to w zasadzie XPeka widze jak odpala go moj brat.
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #195 : 22.05.2007, 22:04:20 »

Ostatnimi czasy bardzo zastanawiam się nad zainstalowaniem na kompie linuksa, tylko z tego co słyszałem, podczas instalacji można natrafić na wiele problemów. Z tego co wiem to na tym forum jest kilka, albo nawet kilkanaście osób, które używają linuksa, z tąd moje pytanie, czy warto go instalować, i czy po jego instalacji nie będę żałować ??
ja nie spotkałem się z żadnymi problemami. jak masz problem z instalacją to proszę oto link: http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=27740
Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: