Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 451524 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #686 : 06.12.2009, 19:48:12 »

Pytanie do wszystkich, chociaż raczej do bardziej zaawansowanych użytkowników systemu z rodziny Linuksa - jaki system polecilibyście do tzw. "hackingu". Pewnie większość będzie się śmiać, bo nie zna definicji tego słowa i kojarzy to z filmów z "włamywaniem" i przelewaniem pieniędzy na konto, ale to dla mnie ważne, bo chciałbym się tym poważniej zająć: zabezpieczeniami, programowaniem i wykrywaniem luk w programach. Może to trochę głupi post, ale jak pisałem - dla mnie to ważne. Myślałem, żeby zostawić sobie Ubuntu 9.04 lub 8.10 na GNOME lub przenieść się na Debiana, chociaż jestem jeszcze bardzo początkujący jeśli chodzi o obsługę Linuksa(jestem przesiąknięty Windowsem Smutny). Za wszystkie sensowne odpowiedzi z góry dziękuję. "Przy okazji chciałem jeszcze pozdrowić mame" i podziękować Moses'owi za pomoc przy początkach z Ubuntu.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #687 : 06.12.2009, 20:53:44 »

Najbardziej znanym systemem do sprawdzania zabezpieczeń sieci jest BackTrack. Jego odpowiednikiem w rodzinie Ubuntu jest nUbuntu. Programowaniem możesz się zająć na każdej dystrybucji Linuksa. Ciekawy jestem w jakim języku chcesz programować. Co do wykrywania luk w programach, to chodzi Ci o luki związane z bezpieczeństwem, czy zwykłe błędy?
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #688 : 08.12.2009, 00:38:46 »

od dziś jestem szczęśliwym użytkownikiem Debiana, do puki mi net nie padnie Język
Zapisane


deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #689 : 08.12.2009, 18:11:50 »

Najbardziej znanym systemem do sprawdzania zabezpieczeń sieci jest BackTrack. Jego odpowiednikiem w rodzinie Ubuntu jest nUbuntu. Programowaniem możesz się zająć na każdej dystrybucji Linuksa. Ciekawy jestem w jakim języku chcesz programować. Co do wykrywania luk w programach, to chodzi Ci o luki związane z bezpieczeństwem, czy zwykłe błędy?

Chodzi mi o luki związane z bezpieczeństwem oraz błędy. Jeśli chodzi o język to miałem zamiar przejść do C++ bo teraz trochę się "bawiłem" w C, TP i trochę bash'a.
Jeśli chodzi o nUbuntu to czytałem trochę i jest to dosyć stary system. Myślałem, żeby przejść na Debiana lub poprostu zainstalować Ubu 9.10 i tam pracować.
Zapisane

miczel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #690 : 13.12.2009, 13:53:20 »

Najbardziej znanym systemem do sprawdzania zabezpieczeń sieci jest BackTrack. Jego odpowiednikiem w rodzinie Ubuntu jest nUbuntu. Programowaniem możesz się zająć na każdej dystrybucji Linuksa. Ciekawy jestem w jakim języku chcesz programować. Co do wykrywania luk w programach, to chodzi Ci o luki związane z bezpieczeństwem, czy zwykłe błędy?

Chodzi mi o luki związane z bezpieczeństwem oraz błędy. Jeśli chodzi o język to miałem zamiar przejść do C++ bo teraz trochę się "bawiłem" w C, TP i trochę bash'a.
Jeśli chodzi o nUbuntu to czytałem trochę i jest to dosyć stary system. Myślałem, żeby przejść na Debiana lub poprostu zainstalować Ubu 9.10 i tam pracować.




Swego czasu zajmowałem się testami penetracyjnymi serwerów polecam BackTrack co do programowania Linuks każdy chyba sie sprawdzi (wrazie co pw)
Osobiście używam Win Xp Sp 2, używałem BackTrack-a Ubuntu ale jakoś przyzwyczajenie robi swoje
Zapisane



______________
98.8% ludzi jest przeciw legalizacji marihuany.Jesli nalezysz do tego 1.2% wklej to do podpisu.
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #691 : 13.12.2009, 19:16:11 »

od dziś jestem szczęśliwym użytkownikiem Debiana, do puki mi net nie padnie Język

moja przygoda chyba się kończy, bo Squeeze'owy hal coś nie halo z moim sprzętem, nie da rady dziada skonfigurować,może zostanę przy Lennym, ale czy jest sens?
Zapisane


Platun
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #692 : 06.01.2010, 21:31:14 »

nie ma to jak windows na pc Uśmiech 2
fon =>symbian 5th Uśmiech 2
« Ostatnia zmiana: 07.01.2010, 12:08:30 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #693 : 12.01.2010, 23:22:55 »

Tak samo nas obchodzi Twoje wychowanie, więc nie musisz się nim chwalić Uśmiech

A was Gó**** obchodzi jaki mam sys.

Ty masz jakieś kompleksy, czy co? To jest temat dla normalnych ludzi i normalni ludzie mogą (nikt Cię nie zmusza do pisania w tym temacie) napisać z jakiego systemu korzystają. A Twoje wypowiedzi świadczą tylko o niskim poziomie Twojej kultury.

Pozdrawiam.

NIE KARMIĆ TROLLA!
Zapisane


Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #694 : 12.01.2010, 23:45:09 »

Co do Linuks'ów... to mam zainstalowane Ubuntu... ale nie korzystam... w ogóle nie umiem.. nic nie umiem zainstalować... w tym dodaj usun programy mało jest programików... chciałem kadu instalować to trzeba wpisywać jakieś skomplikowane polecenia do konsoli... Smutny już dość tego miałem... i jestem na WinXP -> Styl klasyczny... nie potrafię pracować na linuksie... nie umiem.  Płacz
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #695 : 13.01.2010, 09:49:44 »

Za szybko się poddałeś. Język
A polecenia konsoli wcale skomplikowane nie są. A jak są, to wystarczy umiejętność szukania i czytania ze zrozumieniem, bo support systemów spod znaku pingwinka jest bardzo dobry.
A to "dodaj/usuń" to chyba zależne jest od podanych repo(?)
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #696 : 13.01.2010, 10:32:46 »

To Kadu to mogłeś sobie wyklikać.

A przy okazji (to nie do Ciebie Terrqge), jakby ktoś nie zauważył, pisanie w tym, jak i w innych wątkach jest opcjonalne, tak więc, jeśli masz coś przeciw, to po prostu nie pisz.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #697 : 13.01.2010, 18:08:13 »

Gdybym ja wiedział co to jest repo  Buzia na kłódkę. COś chyba kojarzę ale nie za bardzo... wiem wiem... mogę teraz sprawdzić na wikipedii ale po co... i tak Linuks jest dla mnie za trudny... istnieje 10 spposobów na zainstalowanie programu... każdy jakiś wymyślny nie wiadomo jaki. A w windowsie uruchamiam instalator exe i tyle... Może jeszcze wrócę na Ubuntu, ale musiał bym się nauczyć instalować programy i opanować tą dziwną konsolę. A to nie jest takie łatwe, Jak szukałem instrukcji to i tak nie rozumiałem Smutny.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #698 : 13.01.2010, 18:10:14 »

Te windowsowe instalatory to jest tragedia.

Jeśli ktoś chce mnie teraz zapytać: a czemu? To niech sobie zainstaluje jeden, po drugim jakieś 10 programów. Zrozumie.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #699 : 13.01.2010, 18:11:57 »

No dobra... ale wg mnie wolę sobie wyklikać 10 razy "dalej" niż wpisywać jakieś komendy do konsolki"... (podobno z konsolą szybciej, ale ja tego nie rozumiem).
Zapisane

Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: