Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 450846 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
swistaku
Gość
« Odpowiedz #588 : 23.07.2009, 21:29:12 »

Wklepać
Kod:
sudo apt-get
jest wygodniej niż klikać, klikać i klikać, co kto lubi. Niektórzy lubią sobie robić krzywdę... tzn, dodawać roboty.

Dokładnie Mrugnięcie Lepiej wklepać apt-get lub użyc Synaptica, niż przeszukiwać cały net w poszukiwaniu programów.

Jednak co do intuicyjności windy się nie zgodze, bo soft do programowania na windzie jest bardzo wygodny i to rzekłbym wygodniejszy od tego na linuxie, visual studio od ms to na prawdę fajna rzecz, także Borland ma intuicyjne środowiska. Z resztą nie tylko, ja do teraz nie moge znaleźć żadnego odpowiednika TopStyle Lite na linuxa. Jest eclipse co prawda, ale z tego co widziałem dodatki do obsługi CSS'a są płatne albo marne :? Szkoda też, że w przeciwieństwie to ww. środowisk, Eclipse nie ma możliwości podpowiadania składni...

Sterowniki do karty? Ubu instaluje je sam.. a jak chcesz mieć nowsze to żaden problem dodać linijke w sources.list, wklepać w konsoli apt-get update, i użyć graficznego narzędzia do aktualizacji sterownika

Tak w ogóle z czego ty masz net?:>
« Ostatnia zmiana: 23.07.2009, 21:35:55 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #589 : 23.07.2009, 21:33:38 »

Global Polska Język

EDIT: A ogólnie było tak, sieci mi wykrywa. Konfiguruje sobie (pppoeconf bodajże się wpisywało ) wpisuje ten login i hasło bo IP mam pobierany automatycznie. No i spoko wszystko hula przez pół godziny tak średnio ( albo do uruchomienia ponownego ), nie mam pojęcia co się dzieje, już miałem raz zmienianą przez ten czas karte, pisałem na forum Ubuntu, goście mnie wyśmiali mówili że wystarczy w google wpisać i będzie konfiguracja, znalazłem coś na ang. forum - zrobiłem i zadek... to samo =/
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #590 : 23.07.2009, 21:35:38 »

O lol xD Mimo wszystko radziłbym Ci kupić jakiś dobry router, przyda się nawet jak nie masz sieci w domu Mrugnięcie

A tak co do tej intuicyjności, Ziomosław posadź usera przed vimem, pogadamy o intuicyjności Mrugnięcie
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #591 : 23.07.2009, 21:36:38 »

Bardzo wygodny edytor, często używam. A dla nowych to jest vimtutorial - czy jakoś tak, nigdy nie używałem.
Zapisane
swistaku
Gość
« Odpowiedz #592 : 23.07.2009, 21:37:11 »

Bardzo wygodny edytor, często używam. A dla nowych to jest vimtutorial - czy jakoś tak, nigdy nie używałem.

Nie ty jeden, ale za pierwszym razem to można było się w nim trochę zgubić xD
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #593 : 23.07.2009, 21:39:33 »

Pigan mam nadzieję, że nie bierzesz tego do siebie. Mrugnięcie Denerwuje mnie Smutno mi się robi jak widzę, że ludzie używają argumentu o łatwiejszej obsłudze Windowsa. Tobie lepiej się pracuje na XP i bardzo dobrze, to tylko system operacyjny i nie ma sensu tracić nerwów na kłótnie, który jest lepszy. Jak już kiedyś pisałem, ja przeszedłem na Ubuntu ze względu na GIMP-a. Zrobiłem sobie wcześniej listę programów jakie były mi niezbędne na Windowsie. Potem sprawdziłem, czy znajdę ich zamienniki w Ubuntu. W gry nie gram, więc nie miałem problemu jaki ma dużo osób z brakiem topowych gier na Linuksa.
Na początku miałem XP "w razie czego" na drugiej partycji. Przełączałem się XP, kiedy przez Skype dzwoniłem do rodziny w Polsce, bo wtedy jeszcze Skype dla Linuksa nie obsługiwał wideo. Jak już to wideo wprowadzili, to Windowsa odpalałem coraz rzadziej. Pewnego dnia zdechł dysk twardy w moim laptopie i na nowo kupionym dysku zainstalowałem żonie już tylko Ubuntu. W międzyczasie kupiłem od Della komputer stacjonarny z preinstalowanym Ubuntu, żeby choć w małym stopniu wesprzeć Open Source. Nikogo jednak nie namawiam na Ubuntu, bo jestem samolubny i nie chcę żeby wszyscy mieli taki system jak ja.  Język
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #594 : 23.07.2009, 21:40:21 »

Windows XP... na razie  <ninja>
Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #595 : 23.07.2009, 21:46:08 »

Hehe nie no spoko. Sory jeśli takie wrażenie sprawiam. Po prostu lubie dyskutować i poznawać innych opinie, ale takich rzeczy do siebie nie biore. Prawde mówiąc, mnie przy Windowsie tylko internet trzyma, gdyby nie to to z Ubuntu bym tylko korzystał. Ten system na mnie wywarł ogromne wrażenie Chichot Lubie się bawić nim u kumpla Język Zresztą profesor, którego naprawde szanuje za fachową wiedze, zachwalał ten system... więc czemu nie Język
Ale jako pierwszy system i tak bym polecał Windowsa, dla totalnych laików Język

No ale żeby 10 miesięcy nie dać się okięłznać Smutny Jakaś kara boska, czy co  Płacz
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #596 : 23.07.2009, 21:52:28 »

Ale jako pierwszy system i tak bym polecał Windowsa, dla totalnych laików Język

A ja nie, laik zawsze będzie miał problemy, więc czemu od razu nie zaczynać od czego normalnego?

Edit: http://xkcd.com/456/
Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #597 : 23.07.2009, 21:54:11 »

Duuuużo większy support Język Nie mówie już o samych forach itd. ale samo otoczenie. Windowsa zna każdy - nawet linuksowcy, w drugą strone to już działa rzadziej Język
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #598 : 23.07.2009, 21:56:56 »

Ale jako pierwszy system i tak bym polecał Windowsa, dla totalnych laików Język

A ja nie, laik zawsze będzie miał problemy, więc czemu od razu nie zaczynać od czego normalnego?

Ja bym laikowi dał gentoo, ew. z dobroci serca może być slackware Mrugnięcie
Win ma to do siebie, że uczą go już od podstawówki, dlatego jest "intuicyjny" Mrugnięcie

Support dla linuxa, szczególnie Ubuntu jest na prawdę dobry, z resztą wszystko jest ładnie opisane na stronach man i info, a sam system już działa bez problemu po zainstalowaniu (sterowniki są, kodeki są, programy są, czego chcieć więcej?)
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #599 : 23.07.2009, 21:58:17 »

Duuuużo większy support Język Nie mówie już o samych forach itd. ale samo otoczenie. Windowsa zna każdy - nawet linuksowcy, w drugą strone to już działa rzadziej Język

Wątpię. Wiedza tych wielu nie przekracza zwykle zmiany tapety.
Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #600 : 23.07.2009, 22:01:13 »

(sterowniki są, kodeki są, programy są, czego chcieć więcej?)

INTERNEEEETUUUU !!!

Chichot

EDIT: Hehe, lepsze to niż nic Język Jeśli taka Pani Kowalska chce układać pasjansa i napisać od czasu do czasu przepis Pani Nowak w Wordzie wydrukować, no to po co jej lepszy fachowiec za nauczyciela Język

A swoją drogą z tymi informatykami to też różnie bywa... siostra wywiad pisała w OO wtedy akurat miałem problemy z MS Office to tak żeby coś było to OO zainstalowałem, zapisałem jej to później w standardowym formacie dla OO Writera (sory jeśli nazwy myle), ona wzięła do szkoły, a nauczyciel informatyki nie wiedział jak taki plik otworzyć -.- ... ZONG, na drugi dzień musiałem jej to przerabiać na .doc.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #601 : 23.07.2009, 22:03:13 »

(sterowniki są, kodeki są, programy są, czego chcieć więcej?)

INTERNEEEETUUUU !!!

Chichot

Próbowałeś się kontaktować z Global Polska i zapytać o to? Być może oni jakoś Ci pomogą.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: