Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 450862 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #574 : 21.07.2009, 19:50:35 »

Hehe, no tak Netscape załatwili, a że Unix jest już taaaaaaaki duuuuuży, to w końcu poszli po rozum do głowy Uśmiech
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #575 : 22.07.2009, 07:58:29 »

Oj dalibyście sobie spokój, nawet jak ich kod byłby trefny, to w końcu go wywalą.
Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #576 : 22.07.2009, 08:33:41 »

Jak to wywalą ?
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #577 : 22.07.2009, 10:28:41 »

Jak kod jest zły, lub nie potrzebny, to tak się robi, a co myślałeś, będę mieć jakiś sentyment? Nie ma co się podniecać, że to kod z MSu, nawet tamtejsi programiści czasem coś potrafią, co widać np. w flagowym produkcie Microsoft - Pasjansie (on ma chyba inną nazwę, ale nie pamiętam jej).
Zapisane
pietro06
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika


Jestem tu nowy...


Zobacz profil
« Odpowiedz #578 : 23.07.2009, 13:36:32 »

Świat się kończy! Microsoft pisze kod dla Linuksa!
Dla zainteresowanych news na stronie Dobreprogramy i na OSnews.pl
Seven jest pewnie ostatnim systemem Microsoft, potem to już pewnie będzie koniec systemów Windows i całego Microsoft... z Internet Explorera już zrezygnowali. Jak po Microsofcie pył zostanie to przejde na Linuxa, narazie IE z Firefoxem zamieniłem.
GIMP NA WINDOWSIE MA PRĘDKOŚĆ WINDY CIŚNIENIOWEJ JADĄCEJ W GÓRĘ Wilber
Zapisane

12.07.2009 - myszka na zawsze zażegnana.
Nie będę za nią tęsknił.

GIMP 2.6.7 oraz 2.7.0 + GAP
swistaku
Gość
« Odpowiedz #579 : 23.07.2009, 13:57:26 »

Hahaha, myślisz, że zrezygnują z kury która znosi złote jaja? Zwariowałeś, windows wciąż trzyma się na 90%, więc po 7 na pewno nie zrezygnują, poza tym od roku planują 8, i wątpie by kiedykolwiek zrezygnowali z windowsa Mrugnięcie Może upuszczą cenę i przejdą na inne platformy, z resztą zobaczymy sami Język
Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #580 : 23.07.2009, 20:26:15 »

Wg. mnie gdyby byli bardziej otwarci, to by było ok. Bo system jest fajny, intuicyjny - łatwy w obsłudze i łatwy w opanowaniu co najważniejsze.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #581 : 23.07.2009, 20:45:21 »

... intuicyjny - łatwy w obsłudze ...
Intuicyjność jest mylona z tym do czego ludzie się przyzwyczaili. Jeśli korzystałeś z Windowsa to on będzie wydawać się "intuicyjny". Dla kogoś kto wychował się na Linuksie, "intuicyjny" będzie Linux. Słowo to jest nadużywane w niewłaściwym znaczeniu. Jeśli chcielibyśmy sprawdzić jaki system jest naprawdę intuicyjny, trzeba by dać komputer w ręce kogoś, kto nigdy nie miał z nim do czynienia.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #582 : 23.07.2009, 20:48:35 »

Wg. mnie gdyby byli bardziej otwarci, to by było ok. Bo system jest fajny, intuicyjny - łatwy w obsłudze i łatwy w opanowaniu co najważniejsze.

No, weź, Windowsy są dość przyjemne dla prostego odbiorcy, jeśli chce zagrać w Pasjansa, jeśli weźmie się za programowanie np., to już nie, ale ile osób robi takie rzeczy? Trochę przesadziłeś w swojej ocenie, co mnie widzi, dziwi, bo wysłanie posta z Windowsa chyba nie jest aż tak trudne.
Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #583 : 23.07.2009, 20:49:10 »

Nie no wydaje mi się jednak że Windows jest intuicyjny Język Intuicja mi nie podpowie że mam włączyć Terminal i wpisać apt get, sudo su czy co tam się jeszcze często używa Język No a że w Windowsie mam dać Dalej, czy coś to jakoś samo idzie Chichot


EDIT: No tego już nie wiem, ja dopiero zaczynam kształcenie w tym kierunku (informatycznym), pisałem tylko w xHTMLu, Pascal, Obiektowym Pascalu (Delphi) i jak się można domyśleć nie były to za skomplikowane projekty... więc jak to działa "na wyższym poziomie" to nie wiem Język
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #584 : 23.07.2009, 20:59:54 »

Najlepszym przykładem "intuicyjności" Windowsa jest to, że w celu wyłączenia komputera trzeba wcisnąć "start".
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #585 : 23.07.2009, 21:03:39 »

Najlepszym przykładem "intuicyjności" Windowsa jest to, że w celu wyłączenia komputera trzeba wcisnąć "start".

Cięta riposta - on jest jej mistrzem Chichot Hehe, nie no to mnie zagiąłeś, rzeczywiście. Aj nie wiem - nie badałem tego dokładnie, trzeba by było przeczytać jakiś artykuł kogoś kto rzeczywiście się zagłębił w tym temacie... jednak ja się uraziłem do Linuksa - tak zachwalany i rzeczywiście szybko chodzi, stabilny i ładny ogólnie z wyglądu ^_^ ... ale 10 miesięcy się męczyłem żeby internet zrobić - nie dałem rady i się załamałem -.- ... został mi staruszek XP.

Ziomioslaw: trzeba było Ci połączyć kilka komputerów najpierw, potem konfigurować.
Tak, wiem, że o co innego Ci chodziło, ale wtedy, to z dużej litery i nie zrobić, a połączyć się, bo już istnieje.
« Ostatnia zmiana: 23.07.2009, 21:13:12 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #586 : 23.07.2009, 21:18:54 »

Wklepać
Kod:
sudo apt-get
jest wygodniej niż klikać, klikać i klikać, co kto lubi. Niektórzy lubią sobie robić krzywdę... tzn, dodawać roboty.
Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #587 : 23.07.2009, 21:26:03 »

Hehe, ale łapiesz za słówka. Chichot Ogólny przekaz jest zrozumiały - więc nie jest chyba ze mną tak źle. Język Ile ja się męczyłem, żeby zainstalować sterowniki do karty przez... hmmm, wybacz ale już teraz nawet nie pamiętam jak to się nazywa, ale najpierw trzeba było konfigurować instalator(?) później instalacja. Język To nie ważne - jeszcze będe próbował. Mam nadzieje że wreszcie zrobią jakiś wieeeeelki krok w strone odbiorców internetu za pomocą PPoE i w końcu pożegnam się z Windowsem... ale jak to mówią nadzieja matką głupich, tak myślałem że może jakby kupił router, tylko czy są takie mądre routery które będą mi się same logować do sieci po włączeniu ^_^'' Narazie kase zbieram, wtedy będe pytał w sklepie, ale coś czuje że takich nie będzie :/
Zapisane

Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: