Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 451661 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #504 : 25.04.2009, 14:47:51 »

Aha... Będzie Windows 7... Zapowiedź poszła

Nie mów, naprawdę? A ja myślałem, że ta beta to tylko tak dla ściemy była wypuszczona...

A co do tematu:
Wróciłem na XP-ka na lapku. Niestety, pod Ubu, nie mogłem uruchomić wi-fi, ani Blueconnecta (a nie miałem czasu i siły na walkę).
XP-ek, jak XP-ek - nie jest zły jeśli się nie płaci (nie, nie piracę). Mrugnięcie
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #505 : 25.04.2009, 19:03:47 »

Twórcy Linuksa sami przyznali, że w starciu z Windowsem nie ma szans.
Vistę podobno wycofują.

Aha... Będzie Windows 7... Zapowiedź poszła



Ja używam Windowsa XP SP3, bo na Viście z większością programów są problemy.
1. Pokaż mi jakiś artykuł, w którym twórcy Linux'a(którym może być każdy) przyznają wyższość Windows'owi.
2. J.w, ja słyszałem tylko, że producenci pamięci operacyjnych się przejechali, bo poobniżali cenę, ponieważ Vista więcej obsłubuje, ale Vista słabo się sprzedawała, to musieli podnieść.
3. Windows 7 - ciekawe, czyżby to jakieś nowe cudo z fabryki Ms'a? Opowiedz coś więcej o nim.
żeby nie było ota: ja niestety muszę pozostać na Windzie, aktualnie XP oraz Vista, chociaż chciałem się przenieść na Ubuntu, niestety - szkoła...
Zapisane

Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #506 : 25.04.2009, 19:07:32 »

Vistę podobno wycofują.

O tym nie słyszałem Co? Wiem jedynie, że będzie (a może już jest) możliwość downgrade'u Visty do XP.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #507 : 25.04.2009, 19:09:00 »

Vistę podobno wycofują.

O tym nie słyszałem Co? Wiem jedynie, że będzie (a może już jest) możliwość downgrade'u Visty do XP.
Ale to w zależności od rodzaju Visty? Bo ja mam Home Premium - czyli mógłbym tylko XP Home? Wolałbym Pro Chichot
Edit Poszperałem i wynalazłem, że downgrade jest możliwy tylko z Visty Bussiness oraz Ultimate - czyli u mnie zadek Smutny
Zapisane

Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #508 : 25.04.2009, 19:10:03 »

Vistę podobno wycofują.

O tym nie słyszałem Co? Wiem jedynie, że będzie (a może już jest) możliwość downgrade'u Visty do XP.
Ale to w zależności od rodzaju Visty? Bo ja mam Home Premium - czyli mógłbym tylko XP Home? Wolałbym Pro Chichot

Niestety tego już nie wiem. Ale poszperaj w googlach może coś znajdziesz Mrugnięcie
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
Ememens
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika


Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #509 : 26.04.2009, 10:41:50 »

To nie wypowiedź twórców, ale przeczytajcie: (podesłał mi to kuzyn)

Cytuj
Zdaniem Matta Kohuta, analityka zatrudnionego w Lenovo, systemy operacyjne Linux nie wyjdą z niszy, w jakiej się obecnie znajdują.

"Wizja Linuksa jako systemu konkurencyjnego na domowych komputerach to mrzonki" – takiego zdania jest Matt Kohut, który zajmuje się analizą rynku. Jego zdaniem, ostatecznym sprawdzianem tego systemu były netbooki – według analityka Lenovo, Linux oblał ten test.

"Na rynku było od groma netbooków z Linuksem, dzięki którym klient mógł oszczędzić na zakupie jakieś 50-100 dolarów. Sęk w tym, że te komputery wracały do sprzedawców, bo ludzie nie wiedzieli co mogą właściwie z nimi zrobić" – mówi Kohut. "Linux, nawet w swojej najlepszej dystrybucji, wciąż wymaga znajomości pojęć takich, jak kompilacja kodu czy upload FTP, a przeciętni ludzie mają je w nosie" – dodaje.

Analityk nie przekreśla zupełnie szans Linuksa. – "Linux powinien od razu reagować na podłączenie urządzenia, sam instalować sterowniki i być gotowym do pracy, bez pobierania dodatkowego kodu i jego kompilacji. Zdarzają się przypadki, że to działa, ale zazwyczaj jest to zbyt trudne. Po likwidacji tego problemu ten system dopiero ma jakiekolwiek szanse" – narzeka Kohut i dodaje: "Nie dziwię się problemom ze sprzętem, skoro jest tyle odmian tego systemu: Eudora, SUSE, Turbo Max, ciężko te wszystkie dystrybucje wspierać i tworzyć sterowniki."
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #510 : 26.04.2009, 11:16:44 »

bullshit! bullshit!!
Kod:
Linux powinien od razu reagować na podłączenie urządzenia
przecież reaguje..podłącza mi dysk zewnętrzny wciągu 3 sekund<o ile dysk nie był odłączany przed włączeniem kompa wtedy jest od razu>, to samo tyczy się mojej 5 letniej mp3 tak jak i pendrive 64 GB który wyszedł ostatnio w Niemczech<wujek kupił>,jeśli chodzi o urządzenie typu Joypad to tak samo<na windowsie musiał najpierw instalować go, sam nie wiem dlaczego Język > tylko podłączenie wieży pod kompa było dla mnie droga przez mękę...

Kod:
sam instalować sterowniki

a nie robi tego? nie wiem jak jest u innych distro ale u mnie wystarczy wejść na administracja -->sterowniki i kliknąć odpowiednie <do wyboru do koloru które> niestety 90% ludzi jest tępa i nawet nie chce im się głową ruszyć...smutna prawda ale ludzie to leniwi idioci :/<Media Markt powinien już dawno zbankrutować Język >

Kod:
bez pobierania dodatkowego kodu i jego kompilacji

?? a polecenie "sudo apt-get install ..." to bajka? trzeba tylko wiedzieć czego się chce...i znów wkracza ludzka ignorancja i głupota

Kod:
Eudora, SUSE, Turbo Max,

a najbardziej user frendly czyli Ubuntu nie wymieniony ? o Turbo max dawno nie słyszałem<ktoś kiedyś raz mi chyba wspomniał o czymś takim...> a Debian? a Fedora? a Mandrake?

Kod:
"Nie dziwię się problemom ze sprzętem, skoro jest tyle odmian tego systemu

muhahaha to zabrzmiał tak jak by wszystkie distro były wspierane tyko przez jedną dużą firmę i ta firma nie nadąża bo strzeliła sobie w stopę wydając tyle distro, z tego co wiem pod ubuntu chodzi każda karta Geforce <co do ATI to nie wiem> z innym sprzętem nie ma problemów...czyli jak zwykle nie wspomniał o tym co najlepsze.eh analitycy...
Zapisane


deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #511 : 26.04.2009, 12:11:48 »

Moim zdaniem ten koleś chciał tylko pogrążyć Linuksa. Większość ludzi to leniwce, którym trzeba podać wszystko na tacy, bo jeżeli nie, to przecież to jest złe. Ludzka głupota i lenistwo doprowadza do tego co mamy za oknami. Nie żebym był stronnicowy, ale przecież do linuksa nie trzeba wiele. Dziwi mnie tylko to, że nie wymienił tych dystrybucji, które naprawdę są wykorzystywane przez ludzi - Mandriva, Ubuntu, Fedora, Debian. Ja po zainstalowanie Ubuntu 8.04 na stacjonarce nie miałem żadnych problemów ze sterownikami. Na samym początku wykrył połączenie internetowe i tylko podał te, które powinienem zainstalować, reszta to nasza własna sprawa. Podsumowując - lenistwo ludzkie nie zna granic, a taki analityk tylko pierdoły pociska, w zależności co i za ile każą mu powiedzieć/napisać.
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #512 : 26.04.2009, 15:26:32 »

Kod:
bez pobierania dodatkowego kodu i jego kompilacji

?? a polecenie "sudo apt-get install ..." to bajka? trzeba tylko wiedzieć czego się chce...i znów wkracza ludzka ignorancja i głupota

Ja tam do linuksa nic nie mam, sam używałem, ale jakoś wygodniej mi na windzie. Jednakże tego co tutaj napisałeś sie uczepie. Sugerujesz ze koles ~40lat, mechanik czy tam ~50lat kobieta, nauczycielka będzie specjalnie grzebać w konsoli i jeszcze wyszukiwac poleceń typu "sudo apt-get install ..."? Wątpie, łatwiej kliknąć 2 razy, dalej -> dalej -> dalej i skończone, ot co Mrugnięcie

Poza tym linux ma jedną wadę, jak coś sypnie, a ty nie masz dostępu do neta to jest problem. Mi na fedorce sypnął system plików, kumpel - wielki linuxiarz oczywiscie wpierw mnie namawiał a przy problemie - mnie olał no i wszystko poszło w niepamięć :/
« Ostatnia zmiana: 27.04.2009, 11:45:24 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #513 : 26.04.2009, 15:58:31 »

Kod:
łatwiej kliknąć 2 razy, dalej -> dalej -> dalej i skończone, ot co 

za to odpowiadają pakiety .deb wystarczy install --> hasło --> install Chichot i ewentualnie następny pakiet
Zapisane


Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #514 : 26.04.2009, 17:02:55 »

Ba, jak się "sudo apt-get atrybut" pisać nie chce, to jest coś takiego, jak Synaptic. Mrugnięcie
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Wraithulek
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika


Pffr.


Zobacz profil
« Odpowiedz #515 : 29.04.2009, 20:02:21 »

Ja na razie XP, ale jak wyjdzie RC Windows-a 7 to przetestuje. Gdy będę miał internet z kabla to wtedy przerzucę się na Ubuntu.
Zapisane

W budowie.
Ania2213
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika


Just gimp it!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #516 : 15.05.2009, 21:38:04 »

XP, choć czasem szwankuje  Smutny
Zapisane

Sygnaturka w remoncie.
Zapraszam do mojej galerii
Rasol
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika


Drzwi Melchseesa


Zobacz profil
« Odpowiedz #517 : 17.05.2009, 21:20:31 »

najpierw był Windows 95 przejście na 98 potem tata (niestety ;'( ) zainstalował u mnie Windows ME ale niedługo potem rozwaliłem kompa i zainstalowałem 98, rok po wypuszczeniu XP przesiadłem się na niego i tu już zostałem Mrugnięcie
Zapisane

Istnieją dwa rodzaje ludzi: sprawiedliwi, którzy uważają siebie za grzeszników, i grzesznicy, którzy uważają siebie za sprawiedliwych.
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: