Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: PHP  (Przeczytany 10640 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
fixer_33
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: xfix@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 145
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 07.04.2008, 14:01:37 »

Ja polecam noth najnowsza wersja wszystko pięknie i prosto, a przede wszystkim za darmo. Cieszę się że istnieją tacy ludzie, którzy piszą za darmo  Uśmiech

Zapisane
dejw
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
JID: dejw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 44
Galeria Użytkownika

dejw


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 07.04.2008, 14:09:56 »

 Mrugnięcie No tak, nie zauważyłem. Używasz windowsa, a tam podręczny edytor tekstu pozostawia niestety wiele do życzenia. W pierwszym lepszym edytorze linuksowym są te wszystkie opcje, i jeszcze wiecej ( np. w emacs'ie  Język ).
« Ostatnia zmiana: 07.04.2008, 21:45:12 wysłane przez gewloh » Zapisane
fixer_33
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: xfix@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 145
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 07.04.2008, 14:32:21 »

Windy używam tylko do korzystania z internetu bo mam internet orange i ten wsuwany modemik nawet fajne, lecz jeśli chodzi o neta to... a Wine nie chce otworzyć mi programu do neta pod Linuksem i tak już zostało. Na codzień działam na Mandrivie 2008
« Ostatnia zmiana: 07.04.2008, 21:46:52 wysłane przez gewloh » Zapisane
dejw
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
JID: dejw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 44
Galeria Użytkownika

dejw


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 07.04.2008, 18:31:05 »

To i tak nie zmienia faktu ze programować/pisać coś w PHP/HTML możesz w Linuksie, bez pomocy windowsowych edytorków  Mrugnięcie
Zapisane
Brychu
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika


Bless ya! ; D


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 08.04.2008, 23:26:29 »

No to ja mam pytanie dotyczące PHP i Joomala:)
Jak to ładnie i prosto zrobić, nie znając się bardzo na PHP - chciałem, żeby wygląd strony nie zmienił się znacznie (www.fv.y0.pl) ale, żeby wszystko było (logowanie, rejestracja, system newsów i takie tam, no i łatwe zarządzanie stroną z panelu administracyjnego). Ktoś mi może pomóc, albo pozmieniać ładnie index.php joomala? Uśmiech

PS. Grafa na stronie, którą podałem nie jest najładniejsza i nie zapiera dechu w piersi ale to z kilku powodów. Nie jestem tak dobrym grafikiem jak wy, żeby szybeij otwierały się obrazki musiałem zmiejszyć ich rozmiar kompresując je, dopiszcie sobie sami jakiś tam powód to się ze mną przynajmniej w jednym zgodzicie Język

POZDRO i czekam na jakąś wiekszą pomoc niż: "bez znajomości PHP nie masz co o tym marzyć" Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 09.04.2008, 16:59:32 wysłane przez Brychu » Zapisane


KrzychuZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 259
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 25.04.2008, 19:12:51 »

Brychu: Jeśli chodzi o joomlę to zdaje mi się że dość trudno buduje się do niej themy.
Aby w łatwy sposób podpiąć stworzonego samemu layouta do jakiegoś CMSa, polecam WebText webtext.webcoding.pl/. Kiedy go ściągniesz, cały opis masz w pliku znajdującym się w katalogu dokumentacja. Ten CMS posiada wszystko to o czym napisałeś (logowanie, rejestracja, system newsów i takie tam). Jeśli byś miał jakieś problemy, pisz na moje GG.

Zapisane

Nightquest
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 285
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 28.04.2008, 21:15:09 »

Nie chodzi mi o uczenie sie tego tylko jakis szybki kursik.


zarty sobie stroisz? w php pisze prawie 2 lata i jeszcze nie przewertowalem calego manuala, a Ty chcesz szybki kursik? Język

Ponad pol roku robie w c++ i kiedys w podstawowce uczylem sie HTML.

to Ci pomoze bo php ma baaardzo podobna skladznie do c, wiem bo c mam w szkole, a php bez html`a by nie istnialo Uśmiech

proponuje uczyc sie na wlasnych bledach, tak jest najlepiej.

a no i oczywiscie http://php.net.pl

pozdrawiam.
Zapisane


" login, pass, nick, spam znikl, “chodz na zielone”. "
Albercik
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 11.05.2008, 23:08:16 »

Tego czego Ci potrzeba to nie super znajomość języka php. Dużo bardziej przydatny będzie język angielski. Przygodę ze stronami klanowymi radził bym zacząć od poznania jak to słusznie zauważyli przedmówcy jakiegoś CMSa. Jeszcze nie tak dawno temu i ja borykałem się z tego typu problemem. No i co żem zrobił, a no wbiłem się w php trzaskając modulik za modulikiem. Po jakimś czasie stwierdziłem że starałem się wywarzyć otwarte drzwi. Mało tego jak już jedne wywarzyłem pojawiały się następne, a za nimi kolejne. W końcu skończyło się na analizie dostępnych rozwiązań technologicznych i w ten sposób stwierdziłem, że jedynym sposobem jest opanowanie gotowych zestawów narzędzi, które są przetestowane i sprawdzone przez tysiące użytkowników.

Po dłuższym badaniu wybór padł na CMSa zwanego DRUPAL. Wiem, że nie jest tak intuicyjny jak Joomla ale moim zdaniem ma dużo większe możliwości, a przedewszystkim skórki do niego wykonuje się w cywilizowany i nieskomplikowany sposób.

Do tego pojawiła się ostatnio jego 6 odsłona i ona obecnie wiedzie prym w rankingach otwartych CMSów. Poza tym drupal ma ogromną społeczność, a dzięki niej ogrom dokumentacji od tekstu przez podkasty do screencastów. Owszem nie jest na początku łatwo się w nigo wgryść ale zapewniam, że się opłaca.

Link 1- http://drupaldojo.com - dodali ostatnio filmiki o tym jak skórkować wersję 6
Link 2- http://theartlab.net/podcast/drupal-school - mistrzostwo świata jeśli chodzi o wytłumaczenie zasady działania całego CMSa. Polecam zacząć od wersji 5.

Link 3- http://www.osskins.com/main/category/drupal/ - znajdziesz tu ponad 200 skórek do drupala, część jest darmowa, a część płatna. Najlepiej ściągnąć coś darmowego podobnego do Twego konceptu a później podmieniasz grafikę i szlifujesz style. Tydzień i masz sajt. Aha dodał bym jeszcze tydzień na opanowanie drupala Chichot

Dużo szybciej opanujesz sposób działania tego CMSa a niżeli sam miałbyś wyrzeźbić coś w php. Wiem co mówię  Cool

PS. Pojawiła się polska literatura na temat drupala http://www.czytam.pl/index.php?id=2&ks=az_120795 - niestety nic nie jestem w stanie o niej powiedzieć. Ale za niecałe 20 zeta nie musi to być rewela Chichot
« Ostatnia zmiana: 12.05.2008, 00:05:34 wysłane przez Albercik » Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: PHP
Skocz do: