Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkTestWątek: Serce - Szklana Walentynkowa Ikona : część druga GIMP
Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Serce - Szklana Walentynkowa Ikona : część druga GIMP  (Przeczytany 80920 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wojTrek
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: wojtrek@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 09.04.2008, 12:50:47 »

To znowu ja.

Tutoriale traktuję bardzo poważnie. Z każdego uczę się czegoś nowego. Ten byłby świetnym przykładem używania masek. Wszystko jednak rozbija się o sposób przekazywania wiedzy. Nie można na wstępie pisać, że poziom trudności jest łatwy, gdy pisze się takimi skrótami. Następnie, jeśli napiszesz, że zmieniasz nazwę warstwy, to niech na zrzutach Twoje warstwy też się tak nazywają.
Ja to serce próbuję zrobić już trzeci raz i mi nie wychodzi, choć staram się robić wszystko tak jak napisałeś. Za chwilę zabieram się za to jeszcze raz, chcę zrobić to tak doskonale jak Ty. Z niecierpliwością czekam na efekt finalny.
Pozdrawiam i życzę szybkiego łącza.

Załączam moją drugą próbę, z której nie jestem dumny. Do pierwowzoru jej jeszcze daleko. Oj, daleko.

« Ostatnia zmiana: 09.04.2008, 15:57:52 wysłane przez wojTrek » Zapisane


Brak obrazków...
Padł mi serwer, reanimacja w toku. Pomyślności życzcie!
bziomek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

bziomek


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 09.07.2008, 00:20:21 »

Serce :-*, to moja trzecia praca w gimpie.
Rzeczywiście ciężko to było "stworzyć",
Mam nadzieję, że efekt końcowy zadawalający nie tylko dla mnie,
ale i dla autora tuta.

Mój wynik:
Zapisane
vanryba
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

vanryba


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 12.08.2009, 14:48:25 »

Czy ktoś posiada może ten 2 pędzel który jest podany w załączniku?
Zapisane
SplitFire
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

SplitFire


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 23.07.2010, 18:39:58 »

Wiem że to archeologia ale denerwuje mnie to że został napisany test a autor całkowicie sobie ten temat olał a drugi link jak nie działał tak nie działa. W internecie nie można odnaleźć pędzli z drugiego linku, a może ktoś chciałby wykorzystać ten temat do swoich celów. Tak więc przykre jest tylko to że pojawiają się tu takie zaniedbania.
Zapisane
rekin90
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 22.01.2011, 15:41:36 »

Super tute, tylko że mam mały problem przy pkt 2 prosiłbym o pomoc. Odwracam zaznaczenie, tworze maske warstwy mimo ze obramowanie wychodzi czerwone, to zostaje czarne wypelnienie, jak zgubic to wypelnienie? Skwaszony No i tez jeszcze problem z 6 pkt, nie wiem gdzie ten pedzel zanelezc;/ Czy mozna z jakiejs stronki pobrac?
Zapisane

Nasz Klub Wspaniały UNIA LESZNO Powód Dumy I Chwały!
Keralt
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Keralt


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 31.01.2011, 19:47:24 »

Niby proste, a pktu nr 2 wykonać nie umiem -.-
Zapisane
Beorn
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 24.05.2013, 02:09:32 »

Namieszane i niezrozumiałem... fajny tutek ale może ktoś zrobi bardziej "czytelnego" ?
Zapisane
Beorn
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 25.05.2013, 21:50:48 »

Witam, czy mógłby ktoś napisać w sposób zrozumiały i przejrzysty ten o to Tutorial http://www.gimpuj.info/index.php/topic,13223.28.html 

Jest on po prostu dla mnie mało niezrozumieły i dla osób początkujych zapewnie też
« Ostatnia zmiana: 26.05.2013, 16:42:35 wysłane przez davlasq » Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 26.05.2013, 16:43:56 »

Popraw link, obecny przenosi do trzeciej strony z odpowiedziami do tutoriala. Poza tym, jest to część druga. Chodzi Ci o całość, czy tylko o tą część?
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Beorn
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 07.06.2013, 12:16:29 »

Przepraszam za błąd z linkiem, oto poprawny link http://www.gimpuj.info/index.php/topic,13223.0.html
Chodzi mi o tą drugą część, gdyż jest ona mało zrozumiała dla mnie (nowicjusza) jak i dla innych osób, które zaczynają swoją przygodę z Gimpem
Pozdrawiam Beorn
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 07.06.2013, 20:03:57 »

Ten tutorial tak naprawdę nigdy nie został ukończony, dlatego właśnie znajduje się w Hyde Parku. Może napisz którego punktu lub określenia nie rozumiesz, to chętnie wytłumaczę, bo całego tuta od nowa to mi się nie bardzo chce pisać. Poza tym chyba nie ma tam już jednej paczki z pędzlami.
Zapisane
Beorn
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 08.06.2013, 19:30:19 »

Punkt 4 i 5 jest dla mnie mało zrozumiały
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 08.06.2013, 19:50:09 »

4. Klikasz PPM na warstwę z pliku SVG (tę najniższą w oknie warstw na screenie z tuta) i wybierasz Kanał alfa na zaznaczenie. Tworzysz nową przezroczystą warstwę i na niej wypełniasz to zaznaczenie kolorem czarnym. Dodajesz maskę warstwy (PPM na warstwę -> Dodaj maskę warstwy) wybierając z menu Zaznaczenie. Wyłączasz zaznaczenie: Zaznaczenie -> Brak (albo Nic, zależnie od wersji Gimpa). Klikasz w oknie warstw na nowo utworzoną warstwę i stosujesz na niej rozmycie Gaussa o promieniu 50px.
5. Wyłączasz widoczność Widoczność warstwy utworzonej w poprzednim punkcie warstwy i ją zduplikujesz Duplikowanie warstwy. Klikasz PPM na kopii i wybierasz z menu: Zastosuj maskę warstwy. Ponownie klikasz PPM i wybierasz Kanał alfa na zaznaczenie. Tworzysz nową, przezroczystą warstwę, nazywasz ją fractal i dodajesz do niej maskę w taki sam sposób jak opisano w punkcie 4.
« Ostatnia zmiana: 08.06.2013, 20:26:42 wysłane przez bea » Zapisane
Beorn
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 08.06.2013, 20:19:01 »

Dlaczego w punkcie drugim jak robię zgodnie z tutkiem to na tutku robi się taka czerwona obówdka serca a mi wychodzi całe czarne ? ( może coś przeoczyłem)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkTestWątek: Serce - Szklana Walentynkowa Ikona : część druga GIMP
Skocz do: