Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Czcionki w Gimp'ie  (Przeczytany 292157 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
sebolak15
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika


a


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 15.02.2009, 17:23:53 »


To jest najlepszy sposób na wstawienie nowych czcionek tylko musisz dodać,
to>> [ C:\WINDOWS\Fonts ]
Zapisane
melo_sopot
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika


Basketball 4 ever.


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 09.03.2009, 22:23:46 »

ŁOPATOLOGICZNY WYKŁAD NA TEMAT CZCIONEK


INSTALACJA CZCIONEK W WINDOWS'IE
Sposób I Panel sterowania -> Czcionki -> Plik -> Zainstaluj nowa czcionkę -> wyszukujemy na dysku folder, w którym mamy czcionki -> wybieramy te, które chcemy zainstalować -> OK -> i już zainstalowane Mrugnięcie
Sposób II Wklejamy czcionki do katalogu: C:\WINDOWS\Fonts

UŻYWANIE CZCIONEK W GIMP'IE
Sposób I Klikamy na literkę T (numer 1 na screen'ie). W zakładce mamy opcje czcionek. Wybieramy z listy (numer 2 na screen'ie) czcionkę, która nas interesuje Mrugnięcie
Sposób II Filtry -> Text -> FreeType -> wybieramy czcionkę, rozmiar, styl itp i klikamy ok i to już koniec Mrugnięcie

AAAA... NADAL NIE MA CZCIONKI, O KTÓRĄ MI CHODZI. CO ZROBIĆ? Co?
Jeśli Gimp nie wykrywa czcionek wrzuć je do katalogu z czcionkami, których używa Gimp. W Windows'ie domyślnie jest to C:\Documents and Settings\TWOJA NAZWA UŻYTKOWNIKA\.gimp-2.2\fonts

A CO Z LINUKSEM?
Czcionki w Linuks'ie dodajemy do katalogu: ~/.gimp/fonts
Ścieżka do folderu z czcionkami może być inna (na przykład /.gimp-2.2/fonts lub inne). Zależnie od wersji Gimp'a.


No nie do końca...
Ja mam Viste i jak zapisuję czcionki w Windows Fonts to pisze, że fortmat tego pliku nie jest obsługiwany.
Co mam zrobic?
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : 10.03.2009, 02:26:41 »

Skopiować do katalogu czcionek GIMP-a?


Pozdrawiam!
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Hungry D0g
Nowicjusz

Reputacja: -2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 02.08.2009, 22:56:49 »

Ja wpisuje wszystkie wersje jakie napisaliście i mi nic nie wykrywa wykrywa co robic??( mam Ubuntu 8.10)
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : 02.08.2009, 23:09:42 »

Utwórz w swoim katalogu domowym katalog o nazwie
Kod:
.fonts
i tam wrzucaj czcionki.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Hungry D0g
Nowicjusz

Reputacja: -2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 02.08.2009, 23:24:12 »

jak tak zrobie to będe miał odrazu te czciąki w gimpie???
« Ostatnia zmiana: 03.08.2009, 09:27:38 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

lols 8
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

lols 8


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 31.01.2010, 13:17:40 »

po pierwsze to siema gimpem bawie sie juz jakis czas ok 2 miesiecy i sory ze odswiezam temat ale nie moge zrobic nowego  Zły

to ja chcialem sie zapytac jak zrobic zeby gimp odczytywal czcionki tylko z jednego danego folderu bo mam pelno ty orginalnych czcionek i niechce mi sie szukac potem pomiedzy nimi tych sciagnietych a pozatym nie znam nazw. I chcialem tak zrobic zeby poprostu on mi czytal czcionki sciagniete. Zrobilem folder wrzucilem posciagane czcionki ustawilem w preferencjach zeby czytal z tego folderu a on czyta tak czy inaczej wszystkie. Sprobuje zrobic zeby czytal z innego dysku ale watpie ze to pomoze takze prosze o pomoc i pozdro  Mrugnięcie
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #49 : 31.01.2010, 14:01:44 »

po pierwsze to siema gimpem bawie sie juz jakis czas ok 2 miesiecy i sory ze odswiezam temat ale nie moge zrobic nowego  Zły

to ja chcialem sie zapytac jak zrobic zeby gimp odczytywal czcionki tylko z jednego danego folderu bo mam pelno ty orginalnych czcionek i niechce mi sie szukac potem pomiedzy nimi tych sciagnietych a pozatym nie znam nazw. I chcialem tak zrobic zeby poprostu on mi czytal czcionki sciagniete. Zrobilem folder wrzucilem posciagane czcionki ustawilem w preferencjach zeby czytal z tego folderu a on czyta tak czy inaczej wszystkie. Sprobuje zrobic zeby czytal z innego dysku ale watpie ze to pomoze takze prosze o pomoc i pozdro  Mrugnięcie

Po pierwsze: zadbaj o czytelność swoich wypowiedzi.
Po drugie: GIMP tak już ma i żeby temu zaradzić można użyć zewnętrznego programu do zarządzania czcionkami. Niestety, nie wiem jak się nazywają takie programy na Windowsa.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
qaz
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

qaz


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 01.03.2010, 23:07:41 »

Witam!
Mam problem z czcionkami.
Przerobiłem sobie jedną czcionkę i zainstalowałem poprawnie, tzn. jest widoczna pod innymi edytorami.
Jakoś w międzyczasie zmieniałem wersję GIMPA i fonty jakie obecnie mi GIMP pokazuje to wersja moich fontów przed przerobieniem.
Zainstalowałem najnowszą wersję 2.6.8 i 2.6.7 i dalej nie widać fontów po przeróbce. System to Vista.
W preferencjach mam wskazane foldery: gimp2.4, gimp2.6 i windows/fonts. Czyściłem TEMP też. Ciągle w GIMPie widzę starą wersję fontów....... Zły Płacz
Zapisane
Saphira
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Saphira


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 27.03.2010, 21:18:47 »

Mam taki problem: mam wgraną czcionkę i do C:/WINDOWS/Fonts i w folderze w gimpie też. Czcionka jest widoczna, ale gdy próbuję coś nią napisać, jest to zwykły tekst (prawdopodobnie jest to Arial). Bardzo proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 03.04.2010, 14:12:23 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Dark_Magic
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 04.04.2010, 11:44:07 »

a ja nie wiem z kąd te czniąki pobrać Zły Zły Zawstydzony Buzia na kłódkę Niezdecydowany Zły

?

Patent z kasowaniem podanych plików rzeczywiście działa. Wreszcie w Gimpie 2.4 można dodać nowe czcionki.
Czcionki można pobrać z różnych stron, np. dafont.com lub 1001freefonts. ;)Jest ich oczywiście więcej, ale ja tych najczęściej używam. Mrugnięcie
Zapisane

Kaworu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Kaworu


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 05.05.2010, 01:47:55 »

Witam, mam problem z czcionkami w Gimpie, a właściwie z ich modyfikacją. Staram się uzyskać pogrubienie czcionki, ale mogę jedynie bawić się hittingiem i wygładzaniem, nie zauważyłem nigdzie ani opcji pogrubiania, przechylania ani żadnej innej, którą oferuje choćby Word. Szukałem w necie, w Waszych poradnikach i FAQ, ale albo dotyczą one zaawansowanych rzeczy, typu świecące-migoczące wyrazy, albo instalacji czcionek :-/

EDIT: http://gimp.wikidot.com/dodatki:krzywe tu znalazłem coś o pochyłościach, ale muszę przyznać, że tak zwięzły opis mówi mi naprawdę niewiele :-/
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : 05.05.2010, 11:18:17 »

EDIT: http://gimp.wikidot.com/dodatki:krzywe tu znalazłem coś o pochyłościach, ale muszę przyznać, że tak zwięzły opis mówi mi naprawdę niewiele :-/

To nie jest artykuł o czcionkach, ale o krzywych kolorów.



Witam, mam problem z czcionkami w Gimpie, a właściwie z ich modyfikacją. Staram się uzyskać pogrubienie czcionki, ale mogę jedynie bawić się hittingiem i wygładzaniem, nie zauważyłem nigdzie ani opcji pogrubiania, przechylania ani żadnej innej, którą oferuje choćby Word.

Niestety, GIMP jest bardzo ubogi w opcje dotyczące zabawy z tekstem. Jeśli jest możliwość, możesz używać odpowiednich wersji danej czcionki, np. Verdana Bold (pogrubiona), Verdana Italic (pochylona). Jeśli czcionka jest tylko w jednej wersji, aby ją pogrubić, możesz na warstwie z tekstem dać kanał alfa na zaznaczenie a potem to zaznaczenie powiększyć.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : 03.06.2010, 08:36:12 »

Pisz po polsku, bo tego się nie da zrozumieć. Ściągasz czcionkę, zapisujesz ją np. na pulpicie. Następnie wypakowujesz ją (czcionki najczęściej są spakowane w formacie ZIP, albo RAR) i przenosisz do folderu C:\WINDOWS\Fonts. Restartujesz GIMP-a i możesz cieszyć się nowymi czcionkami.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeTutoriale do poprawyWątek: Czcionki w Gimp'ie
Skocz do: