Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Rysowanie zderzaków w Gimpie  (Przeczytany 2977 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jerycha
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Jerycha


Zobacz profil
« : 09.02.2008, 13:28:29 »

Witam
W gimpie pracuje juz długo około dwóch lat zawsze robiłem sygny, bannery i inne tego typy rzeczy. Moją słabą stroną była edycja fotografii a ostatnio zajmuje się Virtual Tuningiem nie znalazłem żadnego tutka w dziale tutorial więc prosze aby ktoś przetłumaczył tego tutka z PhotoShopa: http://www.forumsamochodowe.com/post-63500.html
Bradzo mi na tym zależy i z góry dziekuje za pomoc.
PS. Jeśli ktoś mógłby przyokazji opisać jak zmieniać kolor samochody byłbym bardzo wdzięczny Chichot
Zapisane
Plastuś
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika


Inspektor Erektor


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.02.2008, 16:58:06 »

Na biały kolor zmieniam tak otwieram samochód robię nową warstwę ustawiam jej tryb na pokrywanie maluje cały samochód omijając klamki szyby itp gdy już pomaluje całe auto duplikuje warstwę i daje jej tryb na nasycenie.Kolor inny niż biały i czarny otwieramy auto nowa warstwa tryb na kolor tak samo malujemy omijając wszystko co nie powinno być pomalowane.

//snufkin: prosimy o częstsze używanie znaków przestankowych, tj. kropek, przecinków itd.
« Ostatnia zmiana: 09.02.2008, 17:17:56 wysłane przez snufkin » Zapisane

Slaith
Użytkownik

Reputacja: -6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 137
Galeria Użytkownika


Stary gimpowicz


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09.02.2008, 17:00:40 »

Na biały kolor zmieniam tak otwieram samochód robię nową warstwę ustawiam jej tryb na pokrywanie maluje cały samochód omijając klamki szyby itp gdy już pomaluje całe auto duplikuje warstwę i daje jej tryb na nasycenie.Kolor inny niż biały i czarny otwieramy auto nowa warstwa tryb na kolor tak samo malujemy omijając wszystko co nie powinno być pomalowane.

Nic z tego nie zrozumiałem a sam chciałbym narysować zderzak (-_-)
Zapisane
Jerycha
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Jerycha


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09.02.2008, 17:14:34 »

to była odpowiedz na zmiane koloru samochodu :E dzieki wielkie przyda się ale może ktoś w końcu przetłumaczy to z Photoshopa bo kilku rzeczy tam nie rozumiem...
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.02.2008, 21:06:53 »

A czego konkretnie nie rozumiesz? Początek tutoriala to po prostu zaznaczanie obszarów i wypełnianie ich, więc skoro pracujesz w Gimpie od dwóch lat, to na pewno umiesz to zrobić. Problemy mogą się najwyżej zacząć od punktu 9, z tym wzorkiem. W Gimpie (2.2) jest niby opcja "Stwórz bezszwowy", która mogłaby być alternatywą dla czynności opisanej w punkcie 11, ale z tego co pamiętam, nie wychodzi najlepiej. Sorry, jeśli za szybko wyciągam wnioski, ale mam wrażenie, że tylko z tym masz kłopot. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym tak: przy zaznaczaniu tych wlotów w punkcie 3 zapisałabym zaznaczenie do kanału. Po wycieniowaniu reszty przywróciłabym to zaznaczenie i wypełniła deseniem. Po prostu. Potem nie kasując zaznaczenia wycieniować pędzlem. Deseń możesz sobie sam zrobić, zajmie to 5 minut  Mrugnięcie
Zapisane
Jerycha
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Jerycha


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.02.2008, 00:37:07 »

Heh trafiłaś tego nie rozumiałem i miałem z tym mały kłopot ale już sobie poradziłem dzieki twoim uwagom Chichot ale moim skromnym zdaniem w dziale tutoriale przydałby się dzała pod tytułem VT ponieważ znam wiele osób którzy chą się tym zajmują bądz chcą się w to pobawić tylko nie wiedzą jak zacząć
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10.02.2008, 01:00:18 »

No to cieszę się, że Ci się udało z tym autkiem Uśmiech A co do wirtualnego tuningu (tak to się nazywa, prawda?), to widziałam tylko ten jeden tutorial, więc nie chcę się wypowiadać na temat możliwości tłumaczenia jeszcze jakichś innych... Powodzenia z pimp my ride'owaniem i gimpowaniem   Duży uśmiech
Zapisane
Slaith
Użytkownik

Reputacja: -6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 137
Galeria Użytkownika


Stary gimpowicz


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 10.02.2008, 10:51:31 »

Wiem o co chodzi w tym tutku Mrugnięcie Bierzesz do ręki kolorki ścieżki gradient i rysujesz xD
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Rysowanie zderzaków w Gimpie
Skocz do: