Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Stary zwój  (Przeczytany 53065 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RRH
Gość
« : 19.01.2008, 20:23:17 »

 
Stary zwój

opracowanie: RRH
poziom trudności: średni


praca zmodyfikowana:





Pragnę zaprezentować Wam technikę tworzenia starego zwoju.
Temat starego papieru był już omawiany w dwóch tutorialach na naszym forum, ale przedstawiona technika jest nieco inna.
Tutorial kierowany jest raczej do osób obeznanych w interfejsie GIMPa, bo bez umiejętności posługiwania się ścieżkami ani rusz.
Nie znajdziesz tu także szczegółowych opisów jak na przykład stworzyć maskę warstwy, tylko polecenie jej wykonania.
W skali trudności oceniam go na średni, bo sam jestem bardzo początkujący.
Wiem, wiem, tutorial jest długi, ale starałem użyć języka przyjaznego dla czytelnika.
Dlatego gorąco zachęcam do przestudiowania go.
Jak skończycie, to zamieście swoje, oryginalne modyfikacje efektu, bo sądzę, że nie ma sensu pokazywać praktycznie tego samego, co uzyskałem ja.
No... i podajcie na końcu ile Wam czasu zajęło jego wykonanie, bo jestem po prostu ciekawy.

No to do roboty.

Tutorial napisany w wersji GIMPa 2.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point 1. Zaczynamy od wymiaru 655x830px, tło może być białe.


Lime Point 2. Ustawiamy początkowe prowadnice:

poziome: 50px, 70px, 685px, 715px, 780px i 800px pionowo;
pionowe: 50px, 95px, 640px i  650px poziomo;


Lime Point 3. Używając ścieżek Ścieżki, tworzymy 7 punkty kontrolnych i modelujemy ścieżkę mniej więcej tak:



Dla porządku ścieżkę nazywamy kartka.


Lime Point 4. Tworzymy nową warstwę, nazywając ją kartka.


Lime Point 5. Jako kolor pierwszoplanowy wybieramy #e2e0d3, jako drugoplanowy, #dfddd0.
Używając narzędzia gradient Gradient, zmieniamy jego kształt na dwuliniowy.
Tworzymy zaznaczenie z naszej ścieżki kartka i mniej więcej od środka przeciągamy aż na sam dół kartki.
Całość prezentuje się tak:



Lime Point 6. Dolny zawijas
Używając ścieżek Ścieżki tworzymy dolne zawinięcie zwoju.
Myślę, że sobie poradzicie patrząc na rysunek. Do uzyskania zgięcia pomocne mogą być prowadnice.



Ścieżkę nazwij zawijas-dół


Lime Point 7. Pora na wypełnienie naszego zawijasa.

Kolor pierwszoplanowy i drugoplanowy ustaw odpowiednio na:  #e4e2d5 i #d8d6c9.
Stwórz nową warstwę i nazwij ją zawijas-dół. Umieść ją nad warstwą kartka
Używając gradientu dwuliniowego Gradient przeciągnij od środka aż do końca zawijasa.
Po wypełnieniu kolorem zawijasa, zduplikuj warstwę Duplikowanie warstwy zawijas-dół i umieść ją pod nią.
Wypełnij nową warstwę czernią. Nazwij ją zawijas-dół-cień.
Zresetuj kolory [Ctrl + D] i przejdź w tryb szybkiej maski [Shift + Q]. Wybierz jakiś duży okrągły pędzel. Ja używam utworzonego samodzielnie (wiecie jak to zrobić).
Polecam również ustawić skalowanie rozmiaru pędzla za pomocą klawiszy, bo może się jeszcze w tutorialu przydać, ale nie jest to niezbędne.
Będąc w szybkiej masce zamaluj na górze i na dole taki obszar:



Wyjdź z trybu szybkiej maski i zmiękcz zaznaczenie o 10 pikseli.
Na warstwie zawijas-dół użyj gaussa o promieniu 15px.
Użyj kanał alfa na zaznaczenie na warstwie zawijas-dół cień. Zaznaczenie odwróć i wyczyść na warstwie zawijas-dół.
Powinieneś otrzymać:



Utwórz warstwę nad zawijas-dół. Nazwij ją zawijas-dół-zabrudzenie01.
Używając kanału alfa na zaznaczenie na warstwie zawijas-dół-cień, obrysuj trochę na górze i na dole pędzlem o zmiękczonych krawędziach. Następnie dodaj nową warstwę i nazwij ją zawijas-dół-zabrudznie02, a na niej  pomaźaj nieco, dodając zabrudzeń pędzlem, który znajduje się w załączniku. Warstwę tę umieść nad pierwszymi zabrudzeniami.
Co do pędzla - jest to on własnej roboty, który utworzyłem czytając odpowiedni tutorial na naszym forum.
Mi po obu krokach wyszło tak:



Krycie warstwy warstwy zawijas-dół-zabrudznie01 ustaw na 15%, zawijas-dół-zabrudzemie02 na 20%.


Lime Point 8. Kolejne zawijasy...

Podrasujemy nasz dolny zawijas, dodając mu...kolejne zawijasy.
Zaczniemy od lewej strony. Zaprojektuj taką ścieżkę Ścieżki:



Nazwij ją zawijas-dół-lewy01. Dlaczego każę nazywać ścieżki? Bo czy nazwa "Nowa ścieżka#2" mówi nam coś? Nie. Trzymajmy więc porządek.
Zapewne już wiesz, że musisz utworzyć nową warstwę o tej samej nazwie.
Na co czekasz? Nie wstydź się!

Wypełnij utworzone zaznaczenie gradientem dwuliniowym Gradient (kolor pierwszoplanowy / drugoplanowy):  #e4e2d5 / #c7c5b9. Wypełnij od środka do dołu, ale możesz trochę bliżej. Chodzi mi o to, by uzyskać delikatny błysk na środku zawijasa.
Skoro wykonałeś już to, możemy przejść dalej.
Warstwę umieść pod zawijas-dół-cień.
Teraz zduplikuj ją Duplikowanie warstwy, umieść poniżej i nazwij zawijas-dół-lewy01-cień, wypełniając czarnym kolorem. Długie nazwy co?
Dodamy trochę głębi, tak jak to robiliśmy na głównym zawijasie, poprzez gaussowanie na zmiękczonym zaznaczeniu.
Zrób to mniej więcej tak:



Teraz powtórzymy te same kroki, co przy zawijasie.
Wyjdź więc z trybu szybkiej maski i zmiękcz zaznaczenie o 5 pikseli. Rozmyj gaussem o promieniu 10px.
Usuń rozmycie wystające za zawijas-dół-lewy01 (kanał alfa na zaznaczenie na zawijas-dół-lewy01-cień, odwróć...) i rozsmaruj nieco powstały cień, aby całość prezentowała się mniej więcej tak:



Dodałem jeszcze lekki błysk poprzez utworzenie maski warstwy na warstwie zawisaj-dół-lewy01-blask, którą wypełniłem bielą i umieściłem nad zawijas-dół-lewy01.
Zobacz jak wygląda to u mnie:



Dodamy jeszcze jednego zawijasa z lewej strony i możemy zabierać się za prawą.
Tak jak w przypadku dolnego zawijasa, ubrudź i ten – zmniejsz tylko wielkość pędzla.
Teraz kolej na Ciebie. Twoim zadaniem jest wykonać takiego zawijasa:



Nie kręć nosem, tylko do roboty!
Wykonaj te same czynności jak przy zawijas-dół-lewy01 tylko zamiast 10px użyj promienia równego 5 pikseli przy gaussowniu.
Mając już zawijas-dół-lewy02, dodamy do niego troszeczkę blasku.
Używając pędzla o zmiękczonej krawędzi, namaluj takie coś:



Nie musisz się starać. Nie musi to być dokładnie.
OK. Umieść tą warstwę nad zawijas-dół-lewy02, nazwij zawijas-dół-lewy02-blask i zmień tryb warstwy na pokrywanie.
Pamiętaj – warstwy te powinny się znaleźć pod zawijas-dół-lewy01-cień.
Lewa strona zawijasa dolnego u mnie wygląda tak:



A u Ciebie?


Lime Point 9. Prawa strona zawijasa.

Teraz pora na prawą stronę zawijasa. Zabawa ze ścieżkami i takie tam.
Ale skoro dotarłeś aż tutaj, to na pewno sobie poradzisz!
Po prawej stronie będą dwa zawijasy.
Nie oczekuj tym razem ode mnie, że poprowadzę Cię za rączkę. Pokażę Ci ścieżki i udzielę odpowiednich wskazówek. Resztę wykonasz sam, bo praca ta nie różni się praktycznie niczym od pracy wykonanej po lewej stronie. Jak skończymy to, to mamy "najtrudniejsze" za sobą.
Nawiasem mówiąc, jest prawie wpół do trzeciej w nocy, a mi się chcę wciąż pisać!
Zatem do roboty!
Kolejne warstwy umieścimy nad warstwami z lewymi zawijasami, a dokładniej nad zawijas-dół-lewy01-blask

Po wykonaniu ścieżki, użyciu gradientu Gradient kolejno #e4e2d5 i #c7c5b9, zmiękczeniu o 5px i rozmyciu o promieniu 10, powinieneś otrzymać takie zawijasy:





Rzućmy więc okiem na wygląd dolnego zawijasa:


Nie przejmuj się na razie wycięciami - wykonasz je później.



Lime Point 10. Górny zawijas.

Brawo! Doszedłeś tak daleko, ale jeszcze przed Tobą trochę drogi.
W nagrodę możesz wykonać sam górny zawias. Trochę samodzielności Ci się przyda.
Bazując na doświadczeniu zdobytym podczas tworzenia dolnego zawijasa, z łatwością wykonasz górny.
Zobacz jak mi to wyszło:







Uff... sporo tego było.
Nie zostało już na dużo. Teraz będziemy dodawać naszemu zwojowi latek.


Lime Point 11. Strzępimy nasz zwój.

Wykonaj taką prostą czynność:



Nie przykładaj się dokładnie. Ja tylko sugeruję jak to może wyglądać.
Jak widzisz w prawym górnym rogu, przy zawijasie, usunąłem gumką wystający fragment oraz lekko zaokrągliłem owal zawinięcia, jakkolwiek dziwnie to brzmi.


Lime Point 12. Cieniujemy zawijasy.

Zamaluj na górze i na dole kartki miejsce zajmowane przez zawijasy czernią. Leciutko wyjedź poza nie. Warstwę nazwij kartka-cień i umieść nad kartka.
Następnie rozmyj gaussem o promieniu 60px.
Całość powinna wyglądać tak:



Lime Point 13. Gnieciemy papier.

Teraz się trochę wyluzujesz, bo podobno gniecenie kartek koi zszarpane nerwy.
Zduplikuj warstwę Duplikowanie warstwy kartka. Zablokuj kanał. Zresetuj kolory. Wybierz gradient liniowy Gradient i ustaw mu tryb na różnicę. Poprzeciągaj na prawo, na lewo, po skosie na nowej warstwie by uzyskać wrażenie pogniecionej kartki. Ja po kilku próbach wykonałem takie coś:



Po kilku, bo Twoim następnym zadaniem jest odwzorować tą wypukłość.
Mianowicie: zaznacz warstwę kartka i udaj się do filtry -> odwzorowania -> mapowanie wypukłości.
Ja użyłem takich wartości:



Głębia z przedziału 2-4 powinna być odpowiednia.
Kliknij OK i zobacz, czy efekt Cię satysfakcjonuje.
Efekt zależy od Ciebie, więc nie mogę Ci powiedzieć, jak masz machać myszką.
Przykładowo dla uzyskania takiego efektu:



stosowałem trzy razy mapowanie wypukłości za każdym razem dodając nowych wygnieceń do kartka-zgniot.

Kiedy skończysz z wygniataniem warstwy kartka, zrób to samo z zawijas-dół oraz zawijas-góra.
Ja wykonałem to tak:

zawias-góra i zawijas-góra-zgniot:





zawias-dół i zawijas-dół-zgniot:





Pozostało nam już tylko pogniecenie bocznych zawijasów.  Jednak w tym przypadku nie będziesz tworzył osobnych 7 warstw z zgniotami lecz połączysz zaznaczenia tak, by było ich 4.
Przykładowo dla zawijas-dół-prawy01 oraz zawijas-dół-prawy02 stworzysz zaznaczenie z zawijas-dół-prawy01, który obejmuje również zawijas-dół-prawy02.
Utworzysz warstwę  zawijas-dół-zgniot02 (lub 03, w zależności, czy zrobiłeś już lewą stronę, czy nie), a na niej stworzysz przyszłe wygniecenie, które odwzorujesz również na zawijas-dół-prawy02.
Skomplikowane? Nie, tylko tak brzmi.

Cały pognieciony zwój u mnie wygląda tak:



Lime Point 14. Małe podsumowanie naszej dotychczasowej pracy.

Wykonałeś kawał dobrej roboty, ale jeszcze nie spoczywaj na laurach, choć możesz się odprężyć, bo będziemy robili już właściwie tylko proste rzeczy (a czy robiłeś tu coś trudnego?).
W ramach krótkiego podsumowania pokażę Ci rozkład warstw, które nawarstwiły się w naszym projekcie. Ale już za niedługo będzie ich zdecydowanie mniej.
Nazwy warstw czytaj kolumnami.



Lime Point 15. Jeszcze raz niszczymy...

Tym razem poszarpiemy nasze zawijasy. Tak, tak, już to widziałeś u mnie.
Więc ja pokażę jak to zrobić na jednym przykładzie, resztę wykonasz sam, w takiej ilości, jak będzie Ci odpowiadała.
Narysuj po prawej stronie dolnego zawijasa, takie zaznaczenie (jak zwykle – to tylko sugestia):



Zaznaczenie wyczyść na warstwach: zawijas-dół-zabrudzenie02, zawijas-dół i zawijas-dół-cień. Niszcząc kartkę na górze lub na dole zawijasów, będziesz potrzebował dodatkowo wyczyścić zaznaczenie na warstwie zawias-dół/góra-zabrudzenie01.
Mi po paru minutach wyszło to:



Lime Point 16. Dodajemy cień.

Uaktywnij warstwę kartka i przejdź do rzucanie cienia. Myślę, że takie wartości będą odpowiednie:



Lime Point 17. Redukujemy ilość warstw.

Wyłącz widoczność wszystkich, a włącz te, na które składa się zawijas górny łącznie z
warstwą zawijas-góra-zabrudznie01. zawijas-góra-zabrudzenie02 zostaw w spokoju.
Teraz użyj Połącz widoczne warstwy....
Warstwę przytnij i nazwij ponownie zawijas-góra.
Podobnie postąp z zawijasem dolnym.


Lime Point 18. Nakładamy teksturę.

Zrób zaznaczenie z zawijas-dół i utwórz nową warstwę. Powinna ona znajdować się nad zawijas-dół. Wypełnij to zaznaczenie teksturą, którą umieściłem w załączniku – nazywa się paper005.gif.
Tryb warstwy ustaw na wypalanie, a warstwę nazwij zawijas-dół-papier.
Krycie warstwy ustaw na około 80%.
Pamiętaj: zawijas-dół-papier powinien znajdować się pod zawijas-dół-zabrudzenie02.

Wykonaj te same czynności dla zawijas-góra i kartka, z tym, że widoczność warstwy kartka-papier ustaw na około 70%.

Po nałożeniu tekstury, mój zwój prezentuje się następująco:



Odcień warstwy kartka może u Ciebie się trochę różnić, gdyż zależy to od odcieniu jaki zyskała kartka po pognieceniu jej. Ale to nic nie szkodzi.


Lime Point 19. Zmieniamy odcień kartki.

Ten krok można spokojnie pominąć, gdyż to od nas zależy jaki odcień będzie miał zwój.
Ja po użyciu suwaków w poziomy uzyskałem taki odcień:



Lime Point 20. Cieniujemy zwój.

Pora na dodanie cieniów do naszego zwoju. Zaczniemy od krawędzi.
W tym celu utwórz zaznaczenie z warstwy kartka i stwórz nową warstwę nad nią, nazywając ją kartka-cień01.
Obrysuj boki pędzlem o zmiękczonych krawędziach:



Zablokuj kanał alfa i wypełnij naszą teksturą.
Używając rozjaśnienie/wypalenie  Rozjaśnienie-wypalenie wypal dość intensywnie nasze boki:



Aby dokonać tego szybciej ustaw intensywność na ok. 70.
Odblokuj kanał alfa i rozsmaruj Rozmazywanie wypełnienie.



Jeszcze przypal gdzieniegdzie. Ja zmniejszyłem krycie warstwy do 60%.

Stwórz warstwę kartka-cień02 nad kartka-cień01 i kilku miejscach zrób plamy tą samą techniką jak przy krawędziach.
Następnie ponów te czynności nad dolnych i górnym zawijasem.
Całość u mnie prezentuje się tak:



Lime Point 21. Przypalamy...

Umieścimy jeszcze parę plam, które spowodują, że zwój będzie wyglądał na bardziej zniszczony.
Spójrz na rysunek:



Nad warstwą kartka-papier stwórz warstwę kartka-plamy.
Narysuj na niej plamy (A).
Wypełnij Wypełnienie kubełkiem naszą teksturą i delikatnie rozmaż Rozmazywanie boki (B).
Przypal Rozjaśnienie-wypalenie mocno środek i lekko krawędzie (C).
Ustaw tryb na pokrywanie.

Podobnie postąp z zawijasem górnym i dolnym. Być może będziesz potrzebował zduplikować warstwę z plamą, bo efekt okaże się za słaby – zależy to bowiem jaki odcień ma papier.
Czasami można uzyskać ciekamy efekt, kiedy w obszarze, w którym znajduje się plama jest dużo wygnieceń, np.:



Lime Point 22. Kończymy...
Pewnie Cię już strasznie znudziłem, co?
Ale głęboki oddech i przeciągnij się, bo oto doszliśmy do końca....
TADAM...oto nasz rysunek, praca lub zakazany "(rezultat, wynik, obraz, praca, rysunek, itp.)":



Lime Point 23. Końcowe uwagi.

Nie przejmuj się, jeżeli uzyskasz inny efekt. Bardzo wiele zależy bowiem od poziomu wygnieceń i ustawień w poziomach.
Spróbuj stworzyć inne zawinięcia, inaczej umieść plamy po przypaleniu.
Calii, która recenzowała tutorial, zasugerowała, że plamy powinny znajdować się w regularnych odstępach i być ujednolicone. Dlatego tak, ponieważ zwój mógł być przypalony w formie zwiniętej.
Pomimo, że tutorial był długi i wyczerpujący, wierzę, że komuś się przyda.
Jeżeli masz pomysł jak go rozwinąć, znalazłeś błąd, napisz.
Jeżeli wykona go choć jedna osoba, warto było go pisać.
Liczę więc na oryginalne prace, a więc...


Miłego GIMPowania!

* zasoby.zip (46.83 KB - pobrany 2458 razy.)
« Ostatnia zmiana: 06.06.2009, 11:28:12 wysłane przez Domaxi » Zapisane
adisz
Gość
« Odpowiedz #1 : 22.03.2008, 19:04:30 »

Ciekawy tutorial Mrugnięcie

Próbowałem wykonać wszystko krok po kroku, ale z racji tego, że pierwszy raz korzystałem z takich metod można by przymknąć oko na kilka błędów (tj. ruloniki góra/dół - nie tak to planowałem Uśmiech ). W trakcie pracy można pogubić się w tych wszystkich warstwach dlatego warto jest nadać im nazwy, tak jak autor zaleca Chichot

Bez zbędnych ozdobników wyszło mi coś takiego:

« Ostatnia zmiana: 23.03.2008, 20:46:10 wysłane przez adisz » Zapisane
Myron
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.04.2008, 23:20:25 »

RRH, czy mógłbyś szczegółowiej opisać "gniecenie papieru"?

Kombinuję już na wszystkie sposoby tak jak piszesz i zawsze wychodzi mi struktura taka jak u Adisza, a to niestety różni się od tutorialowego zgniotka i zdecydowanie mi nie odpowiada.
Zapisane

RRH
Gość
« Odpowiedz #3 : 16.04.2008, 23:46:02 »

Spróbuj może użyć mojego wyniku:


Tak jak pisałem, uzyskanie dobrego wyniku jest czasami naprawdę trudne. Nawet nie wiesz ile czasu testowałem, by uzyskać dobry efekt. Jak mój "zgniot" nie pomoże, to pisz, a postaram się Ci pomóc. Uśmiech
Zapisane
Myron
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.04.2008, 23:57:13 »

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź, jednak jest troszkę mały dla mnie. Ja robię w 4 razy większych rozmiarach i z tego bym musiał składać w całość, a takie powtarzające się fragmenty nie wyglądały by zbyt interesująco. Chciałem tak jak w tutku, ale ponad godzinę męczyłem to rozwiązanie i ciągle wychodziło podobnie do Adiszowej struktury. Jutro spróbuję innymi metodami dojść jak uzyskać ten pognieciony papier. No chyba, że ktoś ma już opracowaną na to metodę, to z przyjemnością posłucham Uśmiech
Zapisane

Kredka29
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Kredka29


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07.06.2008, 14:16:37 »

Jeśli chcecie pisać po tym pergaminie - polecam czcionkę Papirus.
Niestety nie obsługuje polskich znaków...



Aby ściągnąć czcionkę kliknij poniżej:
Zapisane
Herex
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 14.06.2008, 20:50:39 »

Ja mam problem, kiedy robie prowadnice nie wychodzi mi. ty po prawej stronie obrazu od ostatniej prowadnicy masz tam jeszczetroche miejsca a ja nic i mi nie starczy na zawiniecie tego pergaminu wiec jesli bys mugl to bym prosil jasniej jak je zrobic.
Zapisane

cesarz
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.5
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

cesarz


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.08.2008, 07:53:48 »

Herex a może zrobiłeś na innych wymiarach?
Sprawdź czy wymiary kartki i miejsca prowadnic sie zgadzają Mrugnięcie
Zapisane

Linux jest dla leniwych, raz zainstalowany działa wiecznie
KaMioX
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24.08.2008, 10:38:28 »

bardzo ciekawy tutorial...


ten tutorial wykonałem troszeczkę inaczej i krócej... ale na podstawie tego u góry  Mrugnięcie

Nrq Uśmiech
Zapisane
Arkina
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika


Dziadostwo ale cieszy


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 26.08.2008, 19:10:53 »

W życiu humor jest bardzo ważny Język :


Nagroda mi się nie zmieściła

PS. Miałam ten sam problem co Herex. Powiększyłam płótno.

Edit. A dasz adres tego tuta gdzie ten pędzel zrobiłeś. Bo ja nie znalazłam.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2008, 16:04:45 wysłane przez Arkina » Zapisane

Zapoznałam się z Regulaminem ^.^
Siwy8
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Siwy8


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 15.03.2009, 16:06:49 »

Kurcze, nie ma obrazków i nie mogę wykonać pkt 3 Skwaszony Mógłby ktoś pomóc ?
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 15.03.2009, 16:21:25 »

No ale spostrzegawczy jesteś.
Autor tuta skasował konto, a obrazki miał w galerii.
Skasujesz konto to i galeria jest kasowana.
Zapisane

Vtream
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Vtream


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 21.03.2009, 11:05:40 »

Czy ktoś byłby w stanie zrobić tutka na sam zawijas? albo mi wytłumaczyć jakoś jak to zrobić?? bo bardzo by mi się przydał. Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Stary zwój
Skocz do: