Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Podsumowanie  (Przeczytany 8556 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 01.01.2008, 12:01:08 »

Wiadomość ta została wysłana również wszystkim użytkownikom forum jako newsletter.

    * Podsumowanie

    Ostatni rok był dla nas bardzo owocny. Forum stało się największym polskim portalem traktującym na temat wolnej grafiki (wolnej od wolności), a trzecim forum na świecie, które zajmuje się supportem GIMPa. Jak żywy organizm rozwija się cały czas - poczynając od wprowadzenia w styczniu zeszłego roku działów dotyczących programu Inkscape, przez wiele konkursów (również z nagrodami rzeczowymi), stworzeniu nowego Indeksu Tutoriali czy Downloadu, wprowadzeniu Galerii użytkowników w których jest już prawie 5 000 prac czy wreszcie przebudowę strony głównej i działów na forum. Czym to zaowocowało? Łącznie prawie 300 dobrych jakościowo tutoriali do obu programów, ponad 46 000 postów na forum i 6500 użytkowników, więc jest się czym chwalić Uśmiech Nie zapominajmy o naszym kanale IRC, który przez cały rok służył jako miejsce spotkań naszych użytkowników w bardziej aktywnej formie niż posty na forum. Z rzeczy bardziej przyziemnych to udało nam się zrobić koszulki i kubki oraz zorganizować pierwsze spotkanie użytkowników forum, a już znamy termin następnego: 9-13 lipca 2008.

    * Obecne działania

    Nie osiadamy jednak na laurach. Kilka dni temu zakończyło się czyszczenie wszystkich tutoriali na forum z niepotrzebnych postów - stawiamy na jakość, a nie ilość. Obecnie jesteśmy w trakcie korekty wszystkich tutoriali - poprawa formatowania, języka, przełożenie starszych tutoriali na nową wersję GIMPa. Planowo proces ma się zakończyć 1 lutego, trzymajcie kciuki! Co dalej? Skrypt znanego już Worma - czyli najdłuższej Gimpowej grafiki jest już w dośćzaawansowanym stadium rozwoju więc w niedalekiej przyszłości odbędzie się jego publikacja, a co więcej skrypt ten zostanie wydany jako oficjalny dodatek do SMF, więc nie będzie problemów by akcje takie popularyzować. Z kolejnych naszych inicjatyw warto wymienić wprowadzenie systemu licencjonowania waszych prac na forum - gorąco zachęcamy do wybrania jednej z wolnych licencji tak, by pomóc promować Open Source, którego istotną częścią jest właśnie GIMP. Następnym udogodnieniem dla was może być wtyczka wyszukiwarki na forum dla Firefoxa - myślę, że zwiększy wygodę wyszukiwania na forum. Wreszcie dzięki współpracy z Aplikacjami Google rozdajemy konta email w domenie forum - jeśli masz ochotę na takie unikalne konto zajrzyj do tego wątku na forum. Zakończyliśmy również kilka konkursów takich jak SoTW i UoTW - ustąpiły one miejsca konkursom bardziej ambitnym, dzięki którym mamy nadzieję że bardziej się rozwiniecie.

    * Podziękowania

    Za ten ostatni rok chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Wam drodzy użytkownicy. To dla was tworzymy tą "przystań" w internecie. To dla was się rozwijamy i chcemy być coraz lepsi - robimy to wszystko przede wszystkim dla społeczności, następnie dla własnej przyjemności, a nie dla zysku. Jako część ruchu Open Source chcemy by rozwijał się on jak najdynamiczniej. Na końcu chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które mają większy wpływ na życie forum - Moderatorom, Korektorom i VIPom - jest to już w sumie ponad 20 osób. Plany na przyszłość? Nie będę pisał nic - my po prostu działamy i małymi krokami chcemy dojść jak najdalej.


Administracja
Zapisane
Firegirl
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Firegirl


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.01.2008, 13:23:44 »

Czuje się zaszczycona biorąc (może mało czynny ale zawsze jakiś xP) udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Nie mniej jednak czuje się odrobinkę przytłoczona tą wielkością i na razie zostanę na pozycji obserwatora.

Jestem początkująca. W pełnym tego słowa znaczeniu. Mam problemy z obsługą GIMPA, nie wspominając o stworzeniu czegokolwiek kwalifikującego się pod kategorię "znośne".


Dlatego dziękuję Administracji i Moderatorom, za to że forum jest miejscem, w którym mogę się czegoś nauczyć.

Kto wie, może kiedyś pochwalę się swoimi Tworami.

Pozdrawiam gorąco

Fire Uśmiech 2
Zapisane
GIMPka
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.01.2008, 14:03:33 »

Ja również cieszę się, że takie forum powstało.
W szkole miałam do czynienia z tym programem odrobinkę, dzięki Wam mogę się czegoś więcej nauczyć.
Moja psorka wychwalała programy jak Photoshop czy Corel, jednak najbardziej przypadł mi do gustu GIMP. I raczej szybko go nie zmienię.
Pozdrawiam,
i szczęśliwego nowego roku!
Zapisane
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.01.2008, 15:39:12 »

Ja nisko pochylę czoła przed "Grupą Trzymającą Władzę" jak i wieloma innymi użytkownikami (tymi bardzo aktywnymi jak i mniej), którzy mają wkład w rozwój i promocję forum.

Gratuluję i życzę powodzenia na przyszłość!
Zapisane

Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.01.2008, 19:03:10 »

Gratuluję tego portalu.
Dzięki wam uczę się korzystać z Gimpa. Jestem coraz lepszy (mam nadzieję Uśmiech). Ja sam staram się nakłaniać kumpli do korzystania z Gimpa oraz do rejestracji na tym forum. Niestety, bezskutecznie. Oni wolą sport, a jeśli już coś mają rysować na kompie, to tylko w Paincie. Smutny
Dziękuję wam i życzę dalszych sukcesów!

Pozdrawiam
Pawel1995k
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.01.2008, 21:36:52 »

Skrypt znanego już Worma - czyli najdłuższej Gimpowej grafiki jest już w dośćzaawansowanym stadium rozwoju więc w niedalekiej przyszłości odbędzie się jego publikacja, a co więcej skrypt ten zostanie wydany jako oficjalny dodatek do SMF, więc nie będzie problemów by akcje takie popularyzować.

Mrugnięcie
Zapisane
Graf
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: graf@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 01.01.2008, 23:49:21 »

Gratulacje i życzę powodzenia.
Oby tak dalej.
 ^-^
Zapisane
Michał
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.01.2008, 16:15:44 »

Ja również się ciesze, że poznałem forum GIMP-a ponieważ dużo się nauczyłem choć mi jeszcze dalej jak bliżej.
Dzięki temu, że potrafię wykorzystać GIMP-a mam stronkę internetową na , której umieściłem własne logo i i innych parę obrazków to z kolei wymusiło bym poznawał język html.
Dzięki GIMP-owi czegoś się nauczyłem i z tego jestem zadowolny.
Dziękuję Administratorom i osobom, które pomagały mi w nauce GIMP-owania, podczas korzystania z Waszego forum.
Pozdrawiam.
Zapisane

Kochaj siebie i innych, choćby byli dalecy od twojego ideału człowieka
Firegirl
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Firegirl


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 02.01.2008, 18:20:22 »

Coś mi się wydaje że niedługo założymy fanklub Administracji xP

Ok ale już nie offtopuję bo będzie ze mną źle.
Zapisane
Rafaelus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika

Rafaelus


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02.01.2008, 22:59:40 »

Świetny portal. Genialnie przemówienie. Krótko mówiąc "@Cakper na prezydenta!!!"
Mam nadzieję że w 2008 roku rozwój przyspieszy Chichot
Zapisane

@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 03.01.2008, 00:02:48 »

Świetny portal. Genialnie przemówienie. Krótko mówiąc "@Cakper na prezydenta!!!"

aż tak źle mi życzysz? Mrugnięcie
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 04.01.2008, 00:35:44 »

Świetny portal. Genialnie przemówienie. Krótko mówiąc "@Cakper na prezydenta!!!"

aż tak źle mi życzysz? Mrugnięcie

To na początek na premiera Chichot
Zapisane

darkmanek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 04.01.2008, 02:19:58 »

Nowy Rok, Nowe deklaracje, Nowe Postanowienia i nowe obietnice. Podobnie w rządzie. Ciesze się, że w odróżnieniu od rządu w Wasze obietnice wierzę i myślę, że to nie czcze obietnice, a deklaracja jedności w dążeniu do popularyzacji Gimp'a i wolnego oprogramowania.
Ja Bardzo dziękuję za maila, gdyż jest dla mnie niejakim miłym "zaskczeniem" i życzę Wam (nam) wszystkiego najlepszego oraz dużo sił do tej działalności i inwencji twórczej w Nowym 2008 Roku.
Zapisane


Kto wymyślił Photoshop'a? Przecież jest GIMP!
Ivellios
Gość
« Odpowiedz #13 : 04.01.2008, 22:04:38 »

No już trochę siedzę na tym forum i według mnie w ciągu roku zmieniło sie ono nie do poznania, a także myśle, że nauczyłem sie tutaj wiele Uśmiech. Dzięki Cakper Język
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomInneWątek: Podsumowanie
Skocz do: