Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Czystka  (Przeczytany 4021 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 02.01.2007, 14:52:11 »

Właśnie odbyła się czystka na forum.
Wszyscy użytkownicy którzy nie mieli napisanego żadnego posta oraz nie odwiedzili forum w ciągu ostatniego miesiąca(30 dni) zostali z forum usunięci.
Skoro nie mają chwili by wejsć na forum i napisać co nieco to nam jest szkoda miejsca w bazie i transferu by trzymać ich nieaktywne konta Mrugnięcie
Podobne czystki będą się odbywać co miesiąc, więc zachęcam do pisania postów.
Zapisane
jaki
Gość
« Odpowiedz #1 : 02.01.2007, 15:46:44 »

bardzo dobrze zrobiles Uśmiech popieram

zauwazcie jak diametralnie zmienily sie statystkyki forum , oczywiscie chodzi mi o liczbe tak owych wspomnianych przez cakper'a uzytkownikow aktywnych  Płacz

Statystyki Forum
Użytkowników w sumie: 401
Wiadomości w sumie: 5543
Wątków w sumie: 730
Kategorii w sumie: 8
Działów w sumie: 48
Zapisane
wojtek_c
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika

wojtek_c


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.01.2007, 16:48:25 »

Pomysł dobry, ale czy miesiąc to nie jest za krótko? Zdarzają się wypadki losowe albo po prostu okresy dużej ilości pracy... Myślę, że 2-3 miesiące byłyby bezpieczniejsze. W końcu nie chodzi o to, żeby wywalać kogoś, kto chce na forum bywać, a o usunięcie 'martwych' kont.
Zapisane

@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 02.01.2007, 16:49:56 »

ale zważ na to, że jeśli ktoś chce bywać na forum to napisze choć jednego posta, a takie konta nie są usuwane Uśmiech
Zapisane
Weber
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.01.2007, 17:53:21 »

Ale czasem ktoś po prostu odcina się od wielu rzeczy. Bywa tak, że nagle przestaje się pojawiać na kilku forach, bo mam dużo pracy i nie mam czasu na dany temat. Albo dłuższy urlop... Sądze, że 2-3 miesiące byłyby lepsze.
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 02.01.2007, 20:14:59 »

Jeżeli ktoś rejestruje się i przez miesiąc nie napisze nawet jednego posta, to po co ma wisieć jako użytkownik? Jeszcze lepiej jak się zarejestruje, nie napisze żadnego posta i przez miesiąc nie odwiedza forum. Nie wydaje mi się aby w takim przypadku okres miesiąca był zbyt krótki.
Okres miesiąca uważam jak najbardziej za wystarczający.
Cakper nie usuwa kont żadnych użytkowników, którzy napisali chociaż jednego posta na forum, więc czyszczenie jest OK. Chichot

Edit: Dodam jeszcze, że nasze forum nie jest zablokowane dla niezarejestrowanych użytkowników do przeglądania całej treści jak to bywa na niektórych forach. Więc nie ma potrzeby rejestrowania się na forum tylko po to by korzystać z zasobów PFUG.
Każda osoba, nawet ta której konto zostało usunięte może dalej przeglądać gimpuj.info jako gość.

Mnie osobiście cieszy fakt, że forum gimpuj.info nie jest blokowane dla niezarejestrowanych osób i każdy może go przeglądać bez potrzeby rejestracji. Chichot
« Ostatnia zmiana: 03.01.2007, 00:14:02 wysłane przez noss » Zapisane

pawloz
Użytkownik

Reputacja: 10 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

pawloz


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.01.2007, 20:16:06 »

Na początku sam się przestraszyłem, bo ostatnio jestem mało aktywny, ale chyba nie zrozumiałem dokładnie o co chodzi.

Wszyscy użytkownicy którzy nie mieli napisanego żadnego posta oraz nie odwiedzili forum w ciągu ostatniego miesiąca(30 dni) zostali z forum usunięci.

Mam nadzieję, że chodzi o jedną grupę użytkowników spełniającą oba te warunki.

Jeżeli tak to nie ma problemu, bo konta te z uwagi na to, że nie miały żadnych postów i tak były bezwartościowe.

Edit:

Cakper nie usuwa kont żadnych użytkowników, którzy napisali chociaż jednego posta na forum, więc czyszczenie jest OK. Chichot

Czyli tak jak myślałem. Muszę jednak przyznać, że na początku zrozumiałem to troszkę inaczej.
Wszystko jest ok Uśmiech
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02.01.2007, 20:22:45 wysłane przez pawloz » Zapisane
gewloh
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: gewloh@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 294
Galeria Użytkownika


Hello. I wanna play a game.


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.01.2007, 23:45:58 »

Ja jednak jestem za tymi 2, 3 miesiącami od rejestracji. Wydaje mi się, że część z tych osób to dopiero początkujący userzy i dopiero po przyswojeniu sobie wszystkich podstaw "na maxa", że tak powiem, będą mieli ochotę na wypowiadanie się na forum. W końcu nie wszyscy mają czas żeby w ciągu miesiąca sobie wszystko zapamiętać. No, chyba, ze to czyszczenie comiesięczne ma na celu zwiększenie aktywności nowych w Introboksie Język Ale w to wątpię Język
Zapisane

Początek przygody z GIMPem? Przeczytaj koniecznie!      Nie pomagam poza forum i kanałem IRC.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomKonkursy (Moderator: Hasia)Wątek: Czystka
Skocz do: