Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Problem z zaznaczeniem : 22.09.2019, 14:02:24
No dzięki naprawdę teraz działa trzeba było zakotwiczyć, te kwestie związane z zaznaczeniami mi zawsze sprawiały w GIMPie problemy a to trzeba zakotwiczyć po prostu.
Naprawdę dzięki za pomoc, teraz GIMP mi się zaczyna podobać użyłem różdżki z większym progowaniem i działa jak chciałem tylko trzeba było jeszcze cienie usunąć.
Nie wiem gdzie tu się klika tak jak w innych forach że pomógł, ale jak znajdę jeśli jest to Ci kliknę.
2  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / [ROZ] Zaznaczenie: nie można użyć różdżki : 22.09.2019, 13:13:13
Witam! GIMPa używam od niedawna, chciałem użyć różdżki żeby usunąć tło przezroczystością, z potworka plastelinowego któremu zrobiłem zdjęcie.
Utworzyłem w GIMPIe nowy rysunek z przezroczystością, wkleiłem zdjęcie ctrl+v wybieram różdżkę i kiedy z już wybraną różdżką przesuwam kursor myszy
nad obrazek to kursor ma kształt przesuwania, a nie różdżki i nic nie mogę zrobić tylko przesuwać całe zdjęcie, z kolei jeśli wybiorę pędzel to mogę malować.
Spróbowałem wybrać zaznaczenie oderwij ale było niedostępne to kliknąłem zaznaczenie całość i potem oderwij nie pomogło. Nie wiem co zrobić, czy mógłby ktoś coś poradzić?
Tak docelowo chce zamienić tło stołu na przezroczystość a nie chce mi się gumką bo mam dużo zdjęć i chce szybciej i myślę że trzeba użyć różdżki i ustawić duże progowanie.
Z góry dziękuje za pomoc
Strony: [1]