Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: 1 2 3 [4]
43  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / [ROZ]Potwierdzenie modyfikacji tekstu : 09.04.2015, 07:54:18
Klikam na jedną z warstw, chcąc nad nią umieścić warstwę tekstową. I wówczas nie wiem dlaczego wyskakuje niezrozumiały komunikat o treści "potwierdzenie modyfikacji tekstu". Co gorsza, gimp przerzuca mnie wtedy do innej warstwy! Próbuję wrócić do tej warstwy, nad którą chciałem umieścić tekst i znowu to samo...

Nie rozumiem o co chodzi z tym komunikatem i proszę o wyjaśnienie. Jest niby wątek "edycja tekstu", ale tam nie znalazłem wyjasnienia.

44  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / [ROZ] Jak stworzyć paletę pędzli? : 21.03.2015, 10:08:47
Przypuśćmy, że chcę użyć pędzla o rozmiarze 3, o rozmiarze 10 i o rozmiarze 20. Co zrobić, żeby nie musieć ciągle zmieniać wielkości?
Marzy mi się coś w rodzaju palety rozmiarów pędzli, tak jak jest paleta kolorów. Ale na wierzchu, zawsze dostępnych, żeby za jednym kliknięciem można było zmienić rozmiar pędzla na ten pożądany i żeby nie trzeba było wpisywać wartości i potwierdzać enterem. To byłoby wielkie ułatwienie. Jest coś takiego?
45  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / [ROZ]Odp: Deseń "bagienko" : 21.12.2014, 11:10:40
Problem rozwiązany, patrz załącznik  laugh
46  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / [ROZ]Deseń "bagienko" : 21.12.2014, 11:02:40
Chodzi o mniej więcej coś takiego jak w załączeniu. Niestety zupełnie nie wiem jak taki deseń zrobić. Przećwiczyłem tutorial z prostą kreską i próbowałem różnych trików (patrz załączniki) - niestety nic to nie daje. Deseń co prawda się tworzy, ale nie da się go wlać kubełkiem do zaznaczenia. Wlewa się natomiast jakaś bezkształtna masa. Czegoś najwyraźniej nie ogarniam rozumem.

47  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / Odp: Jak udało mi się zapisać plik w GIMP (mimo problemów) : 16.12.2014, 12:16:13
To możliwe. Ale czy to normalne, aby przy niezakotwiczonej warstwie gimp odmawiał zapisania wyników pracy?
48  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / [ROZ] Jak udało mi się zapisać plik w GIMP (mimo problemów) : 16.12.2014, 09:49:31
Już chciałem prosić o pomoc, bo dzisiaj z rana po wprowadzeniu zmian do mojego ulubionego pliku z mapką GIMP nagle odmówił mi prawa do zapisania pliku. Próbuję zapisać: w oknie "plik" wszystkie "zapisz jako", "zapisz" itp. zaciemnione. Zauważyłem też, że w obrazku był pewien zaznaczony obszar. Okazało się, że jego również nie mogłem odznaczyć. Tak jakby mojej mapki w ogóle nie było, choc miałem ją otworzoną w gimpie.

Na szczęście zadziałał stary skrót klawiszowy ctrl+s i moja mapka ze zmianami została uratowana.

Mam nadzieję, że problem nie będzie się powtarzał i nie doprowadzi do jakiejś katastrofy. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Mój GIMP to 2.8.10 ze strony gimp.org, system: ubuntu 14.04 LTS
49  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / Odp: kłopoty z przesuwaniem warstwy tekstowej : 12.10.2014, 21:42:54
Dzięki za szybką odpowiedź, zaraz oznaczę jako rozwiązany wątek  laugh
50  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / [ROZ]kłopoty z przesuwaniem warstwy tekstowej : 12.10.2014, 21:33:05
Dobry Wieczór!
Mój Gimp to 2.8.10, system ubuntu.
Mam problem z wkurzającą warstwą tekstową. Ponieważ robię proste mapki, więc nazw miejscowości jest na nich sporo. Niestety często trudno dobrze uchwycić taką warstwę tekstową, aby ja przesunąć. Dopiero gdy najadę myszką na sam środek warstwy tekstowej, pojawia się biały uchwyt. Przy niektórych warstwach tekstowych ciężko znaleźć "środek" warstwy, a w efekcie często przesuwam warstwę pod nią, co wywołuje sporo zamieszania. Co robię nie tak? Czemu przesuwanie warstw tekstowych nie jest bardziej intuicyjne?
51  Hyde zone / Introbox / Dzień Dobry! : 18.08.2014, 18:04:21
Kilka słów o tym co robię w internecie i do czego używam GIMP...

Mam dwie amatorskie strony internetowe z grafiką, obrabianą w GIMP:
 - strona o dawnych zielnikach staropolskich
 - strona o dawnym województwie smoleńskim

W pierwszym przypadku obrabiam ryciny, korzystając z bardzo prostych funkcji typu ścieranie gumką zabrudzeń, zaznaczanie bieli, przekształcanie w alfę i... wrzucam na stronę kolejną rycinkę!  Chichot

W drugim przypadku praca jest po prostu mordercza.  Płacz Przepisuję z oryginałów dokumenty z rękopiśmienne z XVII wieku, następnie lokalizuję na starych mapach wymienione tam miejscowości i... tworzę własne mapy. Korzystam obficie z warstw w Gimpie (osobna warstwa to mapa oryginalna, potem sieć rzek, następnie sieć miejscowości i sieć majątków. Nic nadzwyczajnego, ale GIMP bardzo się przydaje... i sprawia wiele problemów także. O tym pewnie opowiem w osobnym wątku z prośbą o pomoc doświadczonych gimpowiczów.

Strony: 1 2 3 [4]