Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Tutoriale / Animacje / Odp: Topnienie z wykorzystaniem GAP : 20.08.2010, 16:56:03
Efekt bardzo mi się podoba Uśmiech

Mam pewien pomysł, który wykorzystywałby ten efekt w nieco inny sposób. Ale oczywiście nie umiałabym go wykonać...

Chodzi o to, by obrazek nie miał widocznych granic na górze i dole, tylko zaczynał się jakby "skraplać" z tła, zlewać się w strugę i na dole rozpływać (czyli trochę odwrotnie niż jest to przedstawione). Tło powinno oczywiście być przeżroczyste. Granice byłyby miękkie, rozmycie byłoby zawarte w obrazku, bez akcentowania jego granic. To mogłoby wyglądać naprawdę fajnie Mrugnięcie

Jak już dojdę do wprawy w obsłudze tego cudownego urządzenia, jakim jest GIMP z GAPem, a jestem niestety początkującym użutkownikiem, to na pewno takie wykonam:D

2  Tutoriale / Animacje / Odp: Tryby (z użyciem GAP) : 06.08.2010, 13:08:21
?
jak biore Center to dalej zjeżdza na boki  Zawstydzony nie wiem jak idealnie wyśrodkować
Prawdopodobnie tryb nie był na środku płótna w pliku bazowym.
Też mam problem z wyśrodkowaniem. Robienie tego ręcznie jest za mało dokładne i nieco upierdliwe. Skorzystałam więc ze sprytnej opcji Wyśrodkuj w oknie Wymiary obrazu dla bazowego pliku z trybikiem. Jednak okazała się wcale nie taka sprytna... Cień i kółka zębate nadal troche przesuwają się przy obrocie - 1-2pixele. Oznacza to więc, że nadal nie były umieszczone na środku obrazu. Czy nie ma na to innego, sprawdzonego sposobu?


Inne pytanie: czy da się w jakiś sposób modyfikować/kasować kolejne warstwy dodawane przy pomocy okna Move Path? Powiedzmy, że np dodałam kilka różnych oświetleń, by obrazek był bardziej 3D, i jedno mi nie pasuje, bo psuje efekt. Da się coś z tym zrobić bez szkody dla reszty warstw i całej animacji? Jakie po kolei trzeba podjąć kroki, by zmiana zapisała się we wszystkich klatkach?

Jeszcze jedna sprawa: po zapisaniu animacji można zmienić jej rozmiar? tworzę np. animowaną ikonę i muszę ją potem umieścić w różnych miejscach, raz większą, raz mniejszą. czy da się to szybko zrobić w GIMPie?

Pytaniom wciąż nie ma końca, więc oto kolejne: czemu GAP nie radzi sobie z transparentnym cieniem pod przedmiotem? w pojedyńczych klatkach mam rozmyty,ładny cień, a przy podglądzie animacji oraz w efekcie końcowym wychodzi czarna plama o nieco podbnym kształcie, lecz jakby zaokrąglonym.Czy coś trzeba zaznaczyć, wybrać jakąś specjalną opcję? cień dodawałam tak samo jak inne obiekty, w oknie Move Path. nalezy robić to inaczej?

Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.Sama sobie z tym nigdy nie poradzę... Płacz
Strony: [1]