Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 549
1  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Problem z przesuwaniem obiektow : 01.12.2020, 20:26:14
Masz na myśli GIMP czy pomyliłeś działy? W GIMP-ie nie ma żadnych obiektów, przesuwać można tylko warstwy, zaznaczenie lub ścieżki.
Jeśli chcesz przesunąć warstwę, to musi być ona aktywna w oknie warstw. Wtedy klikasz na nią narzędziem Przesuwanie w oknie obrazu (jeśli warstwa jest przesłonięta inną, znajdującą się powyżej, to musisz wyłączyć widoczność wyższych warstw) i przesuwasz strzałkami klawiatury lub przeciągasz ręcznie, ale wtedy ważne aby nie kliknąć w obszar przezroczysty. Jeśli to nie działa, to być może masz zablokowane przesuwanie w oknie warstw (jest tam taka ikonka na górze)
2  Ogólne dyskusje / GIMP / PRZENIESIONY: nowy szablon : 01.12.2020, 02:03:05
Ten wątek został przeniesiony do GIMP - pomoc.

https://www.gimpuj.info/index.php?topic=69132.0
3  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: nowy szablon : 30.11.2020, 00:05:14
Chodzi ci o jakąś ramkę? Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem szablonu z obrysem. W GIMP szablonem jest po prostu nowy obraz o zadanych wymiarach w cm lub px i w przypadku cm, także o zadanej rozdzielczości. Gotowe szablony są dostępne w menu: Okna -> Dokowalne okna dialogowe -> Szablony.
Możesz sobie utworzyć jakąś ramkę z obrysem i po prostu zapisać ją jako XCF czy PNG z przezroczystością. Można też użyć filtra czy pluginu, który doda do zdjęcia ramkę, obrys czy co ty tam chcesz Mrugnięcie
A najlepiej, jakbyś podał przykład obrazujący, jak ma wyglądać taka grafika samodzielnie i z tym "wpasowanym" zdjęciem
4  Hyde zone / Prośby / Odp: Projekt okładki książki : 29.11.2020, 23:12:12
https://www.storyboardthat.com/pl/create/plakaty-z-ksi%C4%85%C5%BCkami-marynarkami - tu masz szablony i przykłady.
Ew. możesz sobie poszukać darmowych szablonów do druku: https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=book+cover+template+for+printable
Wymyśl tytuł tak, aby pasowała do niego jakaś prosta grafika, którą jesteś w stanie wykonać (jeśli takie są wymagania, bo nie napisałeś).
Przejrzyj tutoriale: https://www.gimpuj.info/index.php/action=tutorials&sa=view_cat&id=20 lub https://www.gimpuj.info/index.php/action=tutorials&sa=view_cat&id=13 - może któryś cię zainspiruje do wykorzystania na okładce.
Nie wiem jakie są wymagania, jeśli nie musi to być grafika wykonana przez ciebie od zera, to można edytować jakąś fotkę z neta albo poszukać gotowych clipartów czy użyć pędzli w kształcie np. drzew, motyli, ornamentów itp., np. tu: https://skyje.com/gimp-brushes/ masz różne do wyboru.
Podaj więcej szczegółów, to pomożemy Uśmiech
5  Ogólne dyskusje / Ogólne - pomoc / Odp: Ogólna poprawa jakości zdjęcia do wydruku w dużym formacie : 25.11.2020, 23:43:48
W takim razie powiel warstwę ze zdjęciem i na kopii (wyższa warstwa) zastosuj Kolory -> Desturacja - warto wypróbować różne ustawienia i wybrać to, które daje najlepszy efekt. Następnie dodaj do warstwy białą maskę, powiększ za pomocą lupki obszar, który ma być kolorowy i zamaluj czarnym kolorem na masce używając pędzla. Czarny kolor na masce powoduje, że ten fragment zdjęcia stanie się przezroczysty, jakby został wymazany gumką i wtedy będzie widać w tym miejscu kolorowe zdjęcie z niższej warstwy. Jeśli wyjedziesz poza kontury zamalowywanej postaci, wystarczy zmienić kolor na biały i zamalować to miejsce. W przypadku gumowania gumką, trzeba by było cofać operację. Użycie maski jest wygodniejsze i bezpieczniejsze, łatwiej skorygować błędy, chociaż początkowo może się wydawać bardziej skomplikowane. Twardość pędzla dobierzesz metodą prób i błędów, ale w przybliżeniu powinien być średniej twardości.
6  Tutoriale / Szkoła rysowania / Odp: Edycja kształu : 25.11.2020, 22:27:39
Takie rzeczy to w programie wektorowym, np. darmowym Inkscape. GIMP to do edycji zdjęć, malowania, fotomontażu, prostych animacji GIF.
Inkscape to taki darmowy zamiennik Corel Draw czy Adobe Illustratora, a GIMP to substytut Photoshopa i Corel Paint
7  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Łączenie różnych punktów ostrości na zdjęciach : 25.11.2020, 15:36:11
Jeśli zdjęcia są identyczne i różnią się tylko punktami ostrości, to trzeba je otworzyć jako warstwy, do dwóch wyższych warstw dodać maskę i miękkim pędzlem poklikać po masce tak, aby widoczny pozostał tylko ten wyostrzony obszar. W przypadku, gdy ujęcia są z nieco innej perspektywy, to już raczej nic nie zrobisz, możesz jedynie nieco wyostrzyć tę mniej ostrą część
8  Ogólne dyskusje / Ogólne - pomoc / Odp: Ogólna poprawa jakości zdjęcia do wydruku w dużym formacie : 25.11.2020, 09:09:38
Kolor nie jest problemem, wystarczy zdesaturować, ale to bym zrobiła po przeskalowaniu. Natomiast skalowanie w górę bez utraty jakości, to już poważny problem. Są różne programy do tego, radzą sobie lepiej lub gorzej. Wiele osób chwali efekty skalowania uzyskane poprzez stronę: https://letsenhance.io/ - tylko nie wiem, czy w przypadku tak ogromnych rozmiarów można skorzystać bezpłatnie. Są jeszcze inne tego typu strony, trzeba by poszukać... Wg mnie przy takiej wielkości aż 300 DPI nie jest konieczne. http://test.graffiko.eu/img/cms/1.png - tu masz przykładową tabelę pokazującą dobór DPI do docelowych wymiarów wydruku.
Z darmowych narzędzi jest np. program Reshade
9  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Export obrazu bez kanału R, G lub B. : 23.11.2020, 22:46:29
Utwórz nową warstwę z widoku, włącz ponownie wszystkie kanały i wtedy wyeksportuj
10  Dodatki / Szukam / Odp: eksport warstw (i grupa warstw!) do PDF : 19.11.2020, 18:33:59
Na Linuxa na pewno też są jakieś darmowe przeglądarki PDF, w których można dodawać zakładki
11  Dodatki / Szukam / Odp: eksport warstw (i grupa warstw!) do PDF : 19.11.2020, 18:09:18
Przecież chyba w każdej darmowej przeglądarce PDF jest opcja dodawania zakładek. Używam darmowej PDF-XChange Viewer i mogę dodawać zakładki oraz notatki, wyróżniać tekst itp.
12  Hyde zone / Kosz / PRZENIESIONY: GIMP 2.99.2 vs 2.10.x: który z nich wybierasz? : 18.11.2020, 19:21:03
Ten wątek został przeniesiony do GIMP.

https://www.gimpuj.info/index.php?topic=69122.0
13  Ogólne dyskusje / GIMP / Odp: GIMP 2.99.2 vs 2.10.x: który z nich wybierasz? : 18.11.2020, 19:20:23
Bardzo ciekawy artykuł, dziękuję Uśmiech

Cytuj
Jedną z głównych zmian w niestabilnej serii jest długo oczekiwana obsługa wyboru wielu warstw.
- super!

Cytuj
Jedną z rzeczy, które najwyraźniej znajdują się na liście rzeczy do zrobienia dla wersji 3, jest naprawienie magenty w oknie dialogowym wyboru koloru. GIMP nadal uważa, że wszystkie kolory są w przestrzeni kolorów sRGB, w rzeczywistości jest to nadal zakładane za każdym razem, gdy ładujesz próbki kolorów GIMP. Dlatego za każdym razem, gdy wybierzesz kolor spoza przestrzeni, całe sekcje suwaków koloru otrzymają karmazynowe wypełnienie. Najwyraźniej przynajmniej jeden z aktywnych deweloperów jest skłonny się tym zająć.
- oby jak najszybciej, bo to najbardziej wkurzająca rzecz w GIMP-ie
14  Hyde zone / Kosz / PRZENIESIONY: Wydano GIMP 2.99.2 : 18.11.2020, 17:23:12
Ten wątek został przeniesiony do GIMP.

https://www.gimpuj.info/index.php?topic=69113.0
Strony: [1] 2 3 ... 549