Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Galerie / Sygnatury / Galeria Kubanosa : 20.07.2010, 20:46:17
To ja odświeżę.
Kubanosa, nie mam pojęcia jak mnie odnalazłeś, ale miło Cię 'czytać' ponownie Chichot.
Dobra, żeby nie było OT to ocenię, ale ostrzegam, że na forum robię to po raz pierwszy.
1) Goku SS3 syg:
Tło jak dla mnie zbyt chaotyczne, nie przepadam za takimi, ramka zupełnie nie pasuje, render niestety niewtopiony, a napis fatalny, ale ratuję Cię jedno, to Twoja pierwsza praca i biorąc pod uwagę ten fakt, śmiem twierdzić, że jak na początek to wcale nie jest tak źle, trzeba tylko ćwiczyć!
2) Gohan SSJ2 av:
Tu już mi się bardziej podoba, tło nieco nudnawe, ale w miarę ciekawe, render nie wtopiony, napis kolorystycznie pasuje (w poprzedniej pracy był zupełnie nie na miejscu), ale to wciąż nie to, takie szczegóły często bywają najtrudniejszymi do opanowania Mrugnięcie, od siebie dodam tylko, że nie powinny rzucać się aż tak w oczy (chyba, że to zamierzone), a raczej być jakby wtopione w tło. Podoba mi się element ramki, chociaż ramką tego nazwać nie można, mi jakoś się spodobało, przez to praca wygląda ciekawiej.
3)TS Wisła av:
No tu prócz tła, które także nie jest wcale zbyt dobre, niestety nic mi nie odpowiada.
4) Usain Bolt syg:
Już lepiej, napis to wciąż nie to, ale już bardziej pasuje, chociaż jak na razie możesz próbować też bez napisów, render wciąż niewtopiony, a ramka zupełnie nie pasuje.

Ogólnie:
Ja uważam, że jak na początek wcale nie jest tak źle, początki zawsze bywają trudne, ćwicz, czytaj tutki, przede wszystkim wtapianie (gdzieś widziałem ciekawy, może potem podrzucę) i napisy, to w sumie podstawy, na razie nie rób ramek. Tyle ode mnie, pozdro Mrugnięcie.

PS. Zapraszam do mnie, także początkujący Chichot.
2  Galerie / Sygnatury / Moje początki... : 17.07.2010, 13:42:54
No w końcu ktoś odpisał, dzięki za wskazówki i oceny (nawet te surowe).
Stock trzeciej pracy
Niedługo wstawię coś jeszcze, zachęcam do dalszych komentarzy Uśmiech.

____

Nowa sygnaturka, ponownie z morałem... Taka, nieco inna, proszę o ocenki i komentarze, a także przydatne wskazówki Uśmiech.Stock
3  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / Odp: Lewitujące przedmioty : 07.07.2010, 21:44:47
Rzeczywiście, wygląda dużo lepiej, tak też myślałem, żeby tak to załatwić, ale jak już mówiłem jestem początkujący i nie mogłem odnaleźć tej funkcji. Dziękuję bardzo, jakbym miał jakieś jeszcze problemy w tej sprawie to napiszę tutaj. Jeszcze raz dziękuję Uśmiech. Pozdrawiam.
4  Hyde zone / [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP / [ROZ] Lewitujące przedmioty : 07.07.2010, 21:24:45
Witam,
chciałbym na teksturę drewna nałożyć kilka przedmiotów, żeby wyglądało to jak najmożliwiej realistycznie. Wyszedł mi taki efekt (dwie wersje):
http://densetsu.webatu.com/images/inne/layout5.png,
http://densetsu.webatu.com/images/inne/layout4.png.
Niestety, jak widać, na obydwu wersjach przedmioty nieco lewitują (położenie paszportu jest nieważne, wiem, że jest nieco inaczej usadowiony na obydwu obrazkach). W jednej wersji próbowałem to załatwić rozmyciem, wtopić podobnie jak render na sygnaturkach, ale jak widać do takich obrazków to się zupełnie nie nadaje, daje tylko efekt rozmazania całości. Myślę, że to już podchodzi pod fotomanipulację, na której ja się wcale nie znam. Dlatego bardzo proszę o pomoc, jakieś wskazówki, w miarę jasno opisane, bo jestem początkujący, jak polepszyć efekt pracy, sprawić by wszystko wyglądało realistycznie i przedmioty nie lewitowały. Dodam tylko, że praca składa się z 3 (a także w drugiej wersji 5 - rozmycia Gaussa) warstw - paszport, książka i drewno, ale mam zamiar dołożyć jeszcze kilka elementów. Mogę dać ew. .xcf. Bardzo proszę o pomoc.

PS. Efekt pożądany podobny do tego. Jednak tu przedmioty (bez obrazy) też wyglądają na nieco lewitujące, choć dużo lepiej niż u mnie.
5  Galerie / Sygnatury / Moje początki... : 01.07.2010, 18:14:05
Dzięki za ocenki i wskazówki, poczytam trochę tutków i niedługo dam o sobie znać Mrugnięcie.
Łukaszek_, też mi się zdawało, że za dużo tych wersji, gdybym miał wybierać wrzuciłbym tylko v.2, zaś B&W chciałem dodać tylko tak dla porównania, trochę na siłę. Napis też trochę dałem na siłę, bo nie wiedziałem jak go dać, a jak już mówiłem zaczynam dopiero z grafiką i nie czytałem wcześniej żadnych tutków. To nie render, pamiętałem, że gdzieś w internecie krążył taki stock, odnalazłem go i odpowiednio zmodyfikowałem na potrzeby mojej pracy. Ramka... Hmm... Nie do końca chciałem, aby była tak postrzegana, to nie tyle ramka co ozdoba, po prostu taka pusta praca dziwnie według mnie trochę wyglądała.
Ogólnie projekt był eksperymentem, bo zrobiłem go przeciw wszystkim zasadom (jak widać), nie stosowałem się do żadnych porad zawartych na stronie i chciałem spróbować swoich sił w improwizacji pomimo, że jestem początkujący (zaczynam od dziś/wczoraj, choć grafiką zawsze się interesowałem). Słyszałem coś o wtapianiu, dopasowaniu napisów i efektach, ale nic więcej o tym nie czytałem, więc nie zastosowałem się do tego, lecz chciałem świeżo upieczony czegoś spróbować, bez jakiejkolwiek wiedzy, a co za tym idzie bez zastosowania podstawowych kroków w takiej pracy, coś jak skok na głęboką wodę, czysta improwizacja i eksperyment. Ale teraz zacznę czytać tutki.
Pozdrawiam.

PS. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wyrazić swoje zdanie to oczywiście zachęcam, dostałem już wskazówki, ale czekam na kolejne Uśmiech.niedługo dam o sobie znać Mrugnięcie.
Może minęło trochę więcej czasu niż 'niedługo', ale miałem troszkę na głowie. Dzisiaj jednak postanowiłem w końcu wziąć się za tę sygnaturkę i tak oto powstała moja druga sygnaturka w życiu.

Zachęcam do oceny i liczę na konkretne wskazówki.
Pozdrawiam.Troszkę inne, troszkę większe, ale nie chciałem zepsuć jakości pomniejszając.

Bardzo proszę o oceny i wskazówki.I kolejna sygnaturka:

Oceni ktoś wreszcie? Proszę Smutny. Niedługo dodam raczej nowe, ale ciekaw jestem co myślicie o aktualnych.

PS. Edytowałem pierwszy post, usuwając większość wersji (a raczej wszystkie prócz v2) z pierwszej sygnaturki i dodając te nowe.

Cloud: Ale żeś strzelił kombosa chłopie. Tym razem Ci skleiłem, ale następne duble będę usuwał.
6  Galerie / Sygnatury / Moje początki... : 30.04.2010, 14:48:39
Dopiero zaczynam i to moja pierwsza sygnaturka, w kilku wersjach. Nie tworzyłem jej na podstawie jakiś tutków, lub czegoś w tym rodzaju, a jedyne czym kierowałem się przy tej pracy była moja wyobraźnia i wyczucie. Proszę o oceny i wskazówki. Pozdrawiam.@edit - usunąłem kilka wersji pierwszej sygnatury.
A oto nowe (dodane w kolejnych postach), w kolejności od tych pierwszych do najnowszych:

Bardzo proszę o oceny i wskazówki.
Strony: [1]