Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 94
29  Hyde zone / Hyde park / Odp: Stało się - digart.pl zamknięty :( : 01.02.2018, 21:31:15
Pewnie tak. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Serwis należał do onetu. Ten widocznie uznał, że digart jest już nieopłacany.
30  Hyde zone / Hyde park / Odp: Stało się - digart.pl zamknięty :( : 01.02.2018, 20:15:47
A wiem. Śledziłam losy digarta. Szkoda, jak dla mnie to był bardzo wartościowy serwis.
31  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Edycja gifów : 31.01.2018, 19:42:26
Dzieje się tak ponieważ kiedy otwierasz gifa jest on w swoim ineksowanym trybie kolorów. Kiedy otwierasz go w innym obrazie to automatycznie konwertuje się na tryb tego obrazu, który domyślnie prawdopodobnie masz RGB. Aby zmienić tryb koloru należy w menu przejść do zakładki Obraz-> Tryb koloru i wybrać RGB (lub inny, który akurat potrzebujesz).
32  Tutoriale / Techniczne / Odp: Tworzenie desenia : 31.12.2017, 11:56:51
A może chodzi o ten obrazek w tutku z bardzo dużym powiększeniem? Wtedy faktycznie wydawać się może, że są tam jaśniejsze cienie. Na pewno masz identycznych rozmiarów obraz? Ustawienia narzędzia także takie same? Może wrzuć screena z programu tak aby było widać to co ci wychodzi, oraz okno z ustawieniami wybranego narzędzia w tym wypadku ołówka. Ustaw podgląd na 800%. Będzie też łatwiej dla nas jeśli pokażesz nam też dokładnie ten obrazek z tutka do którego dążysz.
33  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Problem z kolorem. : 20.12.2017, 22:36:01
Na wyświetlanie koloru na monitorach ma wpływ wiele czynników, np. rodzaj monitora, ustawienia jasności, kontrastu czy profilu ICC. Nawet jeśli zeskanowany obraz zedytujesz w programie graficznym aby kolory przypominały te z farb, które masz u siebie, to na innym monitorze mogą wyglądać inaczej. Jeśli chciałbyś wydrukować sobie ten model z teksturą, to trzeba też wziąć pod że drukarki mają swoje różne profile kolorystyczne, a jak wydruk będzie wyglądał ma również wpływ rodzaj papieru i oczywiście konwersja zeskanowanego zdjęcia do CMYK, profilu używanym przy druku i nawet jeśli plik będziesz miał w RGB, to drukarka zrobi to sama. Zatem, jeśli chciałbyś wydrukować sobie teksturę, to proponuję metodą prób i błędów, bo profesjonalna kalibracja monitora jest droga. A jak nie będziesz tego drukował, to pobaw się narzędziami koloru w GIMP.
34  Ogólne dyskusje / Ogólne - pomoc / Odp: Składanie kartki, świątecznej w InDesign : 22.11.2017, 21:59:56
Co to za drukarnia? Jakie ma wytyczne odnośnie przygotowania pliku do druku. Dowiedz się czy ma swoje makiety, to Ci wiele ułatwi.W większości przypadków linie cięcia dodaje już grafik na arkuszu z ułożonym projektem.
35  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Praca na obrazku z przezroczystym tłem : 12.11.2017, 20:41:00
Na zrzucie widać, że ma indeksowany.
36  Root / Inne / Odp: HTTPS zawitał pod strzechy : 10.09.2017, 09:53:09
Nie wiem czy ma to związek z https ale jak jakiś czas jestem nieaktywna na gimpuju shout znika, dokładniej nie wyświetla się dyskusja. Pomaga dopiero wylogowanie i zalogowanie. Problem powtarza się za każdym razem jak po dłuższym czasie zaglądam na forum.
37  Dodatki / Różne / Odp: Strony z darmowymi dodatkami : 23.08.2017, 20:24:15
To ja dorzucę:
http://www.freepik.com/ lub polska wersja: http://pl.freepik.com/ wektory, zdjęcia, mockupy itp.
https://www.flaticon.com/ ikony
https://pixabay.com/ zdjęcia
38  Ogólne dyskusje / Inkscape - pomoc / Odp: Wyrównanie i dosunięcie do krawędzi obiektu na obiekcie : 22.08.2017, 18:20:42
Czy chodzi Ci może o to narzędzie: https://www.youtube.com/watch?v=gMWVJeoy9MY
39  Ogólne dyskusje / Sprzęt dla grafików / Odp: Tablet graficzny... Czy warto? : 14.06.2017, 18:16:17
Jeśli poważnie myślisz o profesjonalnym zajęciu się grafiką to kupno tabletu jest dobrą decyzją. Są dziedziny grafiki w których tablet nie jest aż tak konieczny, ale na przykład do digital paintingu jest raczej niezbędny. Myślę, że twój tata ma poniekąd rację ale nie uważam, że przyzwyczajenie do tabletu jest czymś złym. Ja używam tabletu od kilku lat i bez niego praca w programie graficznym jest dla mnie katorgą ale pracując na tablecie robiłam masę rzeczy szybciej i precyzyjniej niż użytkownicy myszek. Tablet to nie tylko piórko wskazujące ale także czułość na nacisk, czy w przypadku bardziej profesjonalnych tabletów, na pochylenie. Przydaje się to nie tylko podczas malowania ale przy fotomanipulacjach czy retuszu. I to nie tak, że myszką nie będziesz umiała wykonać żadnego obrazka, przecież nie zapomnisz nagle jak używa się programu Duży uśmiech

W cenie, która podałaś możesz kupić już wacoma z serii intuos (dawne bamboo).
40  Galerie / Pliki XCF / Odp: Plakat dla clubu : 05.06.2017, 16:21:04
Kilka moich uwag.
Ogranicz ilość różnych fontów i nich do najwyżej 3 (to i tak dużo Mrugnięcie). Nie dawaj dla każdego napisu innej stylistyki. "KLUB" ma za ciasno. Jest za duży. Zmniejsz go lekko i przesuń trochę w dół. Odsuń także pozostałe napisy od brzegów dodając większe marginesy. Wyśrodkuj w poziomie napisy na tych żółtych pasach.
Ta flara wydaje mi się zbędna. Ewentualnie mogłaby znajdować się za napisem "KLUB". Także poświaty wokół napisów moim zdaniem są niepotrzebne. Brakuje czegoś po prawej stronie dziewczyny na pasku z "DJ Oczkns". Tak dla zachowania symetrii można by dodać tam jakąś informację. Ogólnie za dużo "efektów" w tej jednej pracy.
41  Galerie / Webdesign / Odp: LOGO (profesjonalne myślę) : 05.06.2017, 10:13:46
To nie jest logo.
Ale całkiem fajnie wygląda Uśmiech
42  Ogólne dyskusje / GIMP / Odp: To co ma Photoshop a nie ma Gimp : 18.05.2017, 09:54:01
Pytasz się użytkowników GIMP-a, które rzeczy łatwiej robić w PS, bo zastanawiasz się czy warto na niego przejść? Duży uśmiech
Ale odpowiadając na Toje pytanie.
Jest trochę takich rzeczy, których brakuje mi w GIMP-ie a ma PS np. style warstw albo lepsze algorytmy skalowania obrazów. Inna sprawa, która już wielokrotnie została poruszona na tym forum. CENA. Moim zdaniem PS jest stanowczo za drogi. Nie chcę robić kolejnej dyskusji nad tym, czy program rozwijany przez firmę z wielkim kapitałem zatrudniającym rzeszę specjalistów w swojej dziedzinie, sprzedawany za grube pieniądze jest lepszy od projektu prowadzonego przez entuzjastów w ich wolnym czasie, dostępny dla każdego.
I jak Bea napisała, nie ma sensu robić takiego zestawienia.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 94