Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 94
1  Ogólne dyskusje / Inkscape - pomoc / Odp: Format dxf - problem ze zmianą do EZCAD2 : 07.09.2019, 11:05:01
Czy tę metkę tworzy zamknięta ścieżka?
2  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Blokada funkcji przesuwanie widoku. : 03.09.2019, 12:28:44
To wygląda trochę jakbyś miał cały czas wciśnięty klawisz spacji. Czy wszystkie inne aplikacje działają jak trzeba? Czy problem nie ustępuje nawet po zamknięciu oraz ponownym uruchomieniu GIMP-a?
3  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Gradient : 15.08.2019, 20:03:33
Jeżeli dobrze myślę, to w wersji 2.10 po wpisaniu nazwy zapisuje się sam i jest dostępny na palecie gradientów.
4  Hyde zone / Introbox / Odp: Witam Gimpiaście : 14.08.2019, 21:06:20
Grafika po środku to 3D. Aby się nauczyć tworzenia takich prac trzeba przede wszystkim nauczyć się obsługi programu do 3D. Z darmowych jest Blender. Tutoriali jest masę w sieci. Sama 3D się nie zajmuję, więc w kwestiach technicznych nie pomogę.

Jeżeli natomiast, chciałbyś jedynie tworzyć grafiki używając dostępnych już materiałów np. fotomanipulacje i sygnatury. To polecam przejrzeć dział z naszymi tutorialami: https://www.gimpuj.info/index.php?action=tutoriale
5  Hyde zone / Introbox / Odp: Witam Gimpiaście : 14.08.2019, 19:41:05
Te grafiki, które wstawiłeś to głównie digital painting. Malowane przez artystów. Aby robić takie grafiki trzeba umieć malować. Nauczyć się anatomii, zrozumieć światło i kolor i opanować perspektywę. Jeśli potrafisz malować tradycyjnie, to aby przestawić się na cyfrowe medium potrzebujesz tabletu graficznego. Reszta, to kwestia wypracowania warsztatu.
Szukaj tutoriali dotyczących rysowania i malowania, a później wszystkich innych do digital paintingu.
6  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Gradient : 13.08.2019, 19:54:20
Przeczytaj ten poradnik https://www.gimpuj.info/index.php/topic,63949.0.html
Jest tam dokładnie wytłumaczone jak stworzyć własny gradient
7  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Poszarpane linie : 11.08.2019, 07:32:53
Nie jest to związane z pytaniem, ale od siebie dodam, że warto trochę zmniejszyć kerning między "P" a "o".
8  Hyde zone / Prośby / Odp: Wsparcie przy tworzeniu gry mobilnej : 06.08.2019, 19:58:59
Nie potępiam, życzę powodzenia, bo fajna gierka stylistycznie może wyjść, osobiście lubię styl komiksowy, dlatego mnie zainteresowało. Szkoda, że nie mam czasu nawet "po godzinach" bo poskrobałabym coś w podobnym stylu. Mam nadzieję, że uda Ci się ruszyć z projektem.
9  Hyde zone / Prośby / Odp: Wsparcie przy tworzeniu gry mobilnej : 06.08.2019, 19:38:38
Tak dla formalności, widzę, że napisałeś w dziale prośby, zatem Twoje ogłoszenie jest prośbą nie zleceniem? Pytam bo projekt wydaje mi się ciekawy, jednak nie chciałabym zawracać Ci głowy jeśli nie wchodzi w grę wynagrodzenie Uśmiech
10  Tutoriale / Prośby o tutoriale / Odp: Jak uzyskać taki efekt, podobny do chmury... : 04.08.2019, 09:48:02
Prawdopodobnie za pomocą różnych pędzli naśladujących tradycyjne media, lub kilka zdjęć owych tekstur. Nałożone na siebie.
11  Ogólne dyskusje / Sprzęt dla grafików / Odp: Czym rysujecie? ( myszka, rysik itp.) : 01.08.2019, 09:57:20
Ja rysuję na tablecie graficznym za pomocą piórka czułego na nacisk i pochylenie. Zaawansowane przerabianie zdjęć oraz większe prace graficzne także wykonuję na tablecie. Nie lubię i nie pracuję za pomocą touchpada a myszką pracuję tylko wtedy, kiedy nie mogę skorzystać z tabletu. Jednak i tak tylko wtedy, kiedy nie muszę nic narysować, ani robić zaawansowanego, czyli na przykład takie operacje jak: kadrowanie, skalowanie, dodawanie spadów, dodawanie jakiś filtrów itp.

Czy warto kupić tablet zależy, czy go potrzebujesz. Jeżeli chcesz rysować i malować to polecam zakupić tablet graficzny. Jeżeli twoje używanie programu graficznego to używanie filtrów na zdjęciach to niekoniecznie potrzebny jest tablet. Jeżeli jednak myślisz o fotomanipulacjach, to narzędzie czułe na nacisk bardzo ci się przyda.

Jest aplikacja na androida XGimp. Z opinii można się jednak dowiedzieć, że jest niewygodna. Jak jest naprawdę możesz oczywiście sprawdzić sama. Do przerabiania zdjęć jest też Adobe Photoshop Express.
Malowanie interesuje cię mniej, jednak jakbyś chciała sprawdzić, to do malowania na androida jest darmowy MediBang Paint, płatny ArtRage lub też aplikacje od Adobe: Adobe Photoshop Sketch albo Adobe Illustrator Draw do wektorów. Wymienione aplikacje od Adobe są darmowe, ale trzeba założyć konto Adobe. Sama nie używam żadnych z powyższych aplikacji, więc nie mogę więcej o nich powiedzieć niż to co można znaleźć w internecie.

Do Administratora:
Ziomiosław nie banuj za te Adobe Chichot
12  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Projekt na reklame : 28.06.2019, 14:36:18
Co ważne, jeżeli drukarnia na 100% potrzebuje wektorów (bo nie każda technika druku na odzieży wymaga wektorów) to wszystkie czcionki, obrysy, symbole musisz przekształcić na te krzywe, o których wspominali ci w drukarni.
Krzywe to nic innego jak obiekty wektorowe dające się opisać kolorem i kształtem. Do wykonywania znakowania odzieży np. metodą flex (folia cięta na ploterze ), tampodruku, czy haftu takie informacje o obiekcie są niezbędne. Maszyny takie jak na przykład ploter tnący, który wycina elementy z folii, a ktorą to później nanosi się na odzież, nie odczyta bitmapy ani nie "zrozumie" kształtu liter użytego fontu jeśli nie będą obiektami. Dlatego ważne aby każdy kontur, czcionka itp, była "krzywą". Dodatkowo wszystkie ścieżki muszą być zamknięte.
Do niektórych technik nadruku nie są potrzebne wektory i wystarczy bitmapa ale musi być w dobrej jakości, najlepiej w skali 1:1 i w 300 dpi. Kolory CMYK także są wymagane (czasami w sublimacji potrzebują RGB). Czy wiesz jaką metodą będzie wykonywany nadruk?
13  Hyde zone / Prośby / Odp: Polska Sieć Graczy : 22.06.2019, 16:08:11
Proponuję opisać trochę bardziej czym będziecie się zajmować, oraz jeżeli zamierzacie stać się firmą działającą na masową skalę, jak to określiłeś, to co w zamian proponujecie grafikowi, który włoży wkład w wasz start? Rozumiem, że teraz prosicie o pomoc bo nie macie środków na pokrycie kosztów projektów graficznych, ale czy później w razie sukcesu waszego przedsięwzięcia, grafik, który wam pomógł będzie miał z tego jakieś profity? Zachęcie jakoś do wsparcia waszego pomysłu, ponieważ projekty o które prosicie to nie jest 5 minut. Już samo zaprojektowanie profesjonalnego logo to w najlepszym przypadku kilka godzin pracy. Jeśli chcecie działać na masową skalę to użycie grafik z darmowego stocka w logo będzie strzałem w stopę. Grafik musi sam je zaprojektować od zera. To sporo pracy.
14  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: Poszarpane krawędzie - Jak uniknąć? : 26.05.2019, 18:17:37
Twoja ścieżka, jak widzę, składa się z samych prostych linii, nawet tam, gdzie w zasadzie powinien być łuk. Winą prawdopodobnie jest mała umiejętność posługiwania się ścieżkami. Na forum mamy poradnik, który może pomóc Ci zrozumieć jak używać ścieżek:
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,88.0.html
Co prawda pisany jest do starszej wersji GIMP-a, ale sama zasada działania narzędzia powinna zostać zachowana.
Strony: [1] 2 3 ... 94