Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 4
1  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Konkurs - Legendarny budynek drugiego sezonu GPT : 01.05.2012, 13:22:22
Oba te budynki stoją w miejscu starego indiańskiego cmentarza. :]
2  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Konkurs - Legendarny budynek drugiego sezonu GPT : 01.05.2012, 09:20:43
Propozycja 2 puzzli.


17,1 i 17,0.

Podgląd otoczenia : Tutaj

"Pi" magazyny i biura i Jubiler z drzwiami tylko pisać opis i jest sklep. Uśmiech
3  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Statystyki GPT2 - Aktualizacja [25.09.2012] : 07.04.2012, 10:24:44

Dodawanie puzzli na tle czasu
Wkres pokazujący przyrost ilości puzzli wśród  najaktywniejszych użytkowników - Stan Wrzesień 2012
Wykres nie bierze pod uwagę propozycji puzzli.

Pozioma linia oznacza, że użytkownik nie zwiększa ilości swoich puzzli w danym okresie ten kto ma najwięcej poziomych linii jest najbardziej leniwy. Nie ma co się martwić, bo to jest porównanie względem top10, z osobami z 1 puzzlem pewnie wygrywa.

Najlepszy debiut ma Previo z 4 puzzlami w pierwszym miesiącu, potem elementiro z 3, następnie niutati z 2 puzzlami. Oczywiście warto zauważyć, że jak ktoś ma pierwszy puzzel dodany pod koniec miesiąca to tu nie będzie mieć megadebiutu (tu ja i pewnie inni też).

Dodawanie puzzli w ciągu roku
Wykres dodanych puzzli wciągu roku
Tylko pełne lata wybierałem równo 12, 24 z całego okresu dodawania żeby każdego miesiąca było tyle samo.

Najbardziej płodny jest styczeń i grudzień (puzzle grudniowe są dodawane w styczniu), we wakacje bardziej przysiadają się Pevel i Axoi, reszta bez jakiś większych odchyleń od przeciętności, no może Don Daffy lubi dłubać w styczniu.

Porównanie ilości dodanych puzzli względem siebie
Ilości dodanych puzzli względem wszystkich dodanych puzzli
Z w wykresu można wyczytać, że jedną trzecią miasta zrobiły 3 osoby (Deykun, niutati, Amos94) z 45 tworzących puzzle w mieście oraz jeśli dołączymy do tego dwóch pozostałych użytkowników z top5 (Pevel oraz AfroMetal) okazuję się, że pięciu najaktywniejszych dodających stworzyło ponad połowę puzzli w mieście.

Średnia ilość dodanych puzzli na przestrzeni lat
Zestawienie ze sobą średniej ilości dodanych puzzli na tle pierwszego lub drugiego roku w GPT2
Średnia ilość roczna jest sumą wszystkich puzzli w danym roku podzielonych przez 12, średnia ogólna jest sumą wszystkich dodanych puzzli przez ilość miesięcy w GPT2.
4  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Kolejna seria pytań. : 29.03.2012, 21:23:37
Tylko te z ceną. I tylko te po prawej z ceną. Uśmiech
5  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Kolejna seria pytań. : 29.03.2012, 21:07:55
1. Wchodzisz zalogowany na PFUG na GPT2 i już jesteś zarejestrowany.
2. Wybierasz zakładkę Panel Dodawania na pasku.
3. Wbijasz namiar.
4. Jeśli jest możliwość rezerwujesz.
5. Dostajesz podkładkę do tworzenia pixel artu.
6  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Konkurs - Legendarny budynek drugiego sezonu GPT : 29.03.2012, 20:16:13
Można zgłaszać więcej niż jedną propozycje?

Don Daffy: Jak najbardziej
7  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Co dalej z GPT? : 25.02.2012, 15:41:19
GPT1 zdecydowanie tak wyglądało, jednakże GPT2 zamieniło się w niszę kilku znajomych, którzy czy to dla idei, czy to dla samego pixel-artu, czy to z głębokiego poczucia obowiązku coś tam robili. Kto teraz działa w GPT, a pochodzi z PFUG? Było dużo, a prawie wszyscy wykruszyli się po powstaniu nowego miasta - pozostali Admini, dla których argumentem nie było masowe robienie czegoś, lecz poczucie obowiązku czy zamiłowanie do pixel-artu.
Mam pełną świadomość, że moja wypowiedź nie dotrze do tych, którzy są tutaj dla tych dwóch powodów (pixel-art + znajomości/obowiązek) - nie zaznali piękna wcześniejszego etapu proejektu, jednak mam nadzieję, że ta drobna gromadka podobnych do mnie coś sobie w głowie przeczyści. Jakość ma znaczenie, ale czy wystarczająco duże by zatracić tą drugą główną ideę?

Huan absolutnie nie rozumiem czemu większość twoich postów to ataki i roszczenia. Tak w GPT1 było pełno ludzi i tempo dodawania puzzli też było większe, tylko kiedy ja odkryłem już GPT2 to było "Łał", wysłałem linka znajomemu on też "Łał", więc zacząłem grzebać. Odkryłem GPT1 i raczej moja reakcja była pozytywna ale w głowie jednak, że GPT2 jest o wiele lepsze, wysłałem linka znajomemu, i on też nie miał tego "Łał" był bardziej na nie niż ja - słowo klucz "poziom".

I w GPT1 było więcej ludzi, więcej puzzli dodawanych w miesiącu i miasto rozpędzało się jak pociąg bez hamulców. Wielu ludzi odpadło, bo GPT1 zostało porzucone ale głównie dlatego, że Pevel i Daffy faktycznie zaczęli czegoś wymagać i uwierz mi wymagania w GPT2 na początku jego istnienia (bo teraz są jednak wyższe) to tylko i wyłącznie znajomość podstaw pixel artu i trzymanie stylu GPT - to nie jest dużo.

I bardzo dobrze. I ciesze się, że dziś nie oglądam już skończonego twojego miasta tylko prawie skończone dopracowane miasto. Piszesz, że jesteśmy niszą znajomych (łączą nas znajomości) ale to nie dlatego, że GPT2 jest zamknięte na grupę ludzi tylko trzyma poziom. Sama idea wspólnego tworzenia nadal jest w GPT2 ja mam 34 puzzle to dużo - 18% wszystkich puzzli, potem Niutati z 11%, więc wcale nie tworzymy miasta w 2-5 osoby, nie odrzucamy nowych. Sam spójrz ile stoją puzzle, tygodniami poprawiane i czy to moja wina, że ktoś komu się wyślę jego puzzel ze zaznaczonymi liniami które mają być jaśniejsze, a które ciemniejsze nie zamieszcza poprawek, bo mu się nie chcę? Naprawdę uważasz, że my tu w całej ekipie robimy układziki, żeby konkretne puzzle przeszły albo nie? Tak nie jest, czemu ktoś kto faktycznie trzyma poziom jak wejdzie na stronę GPT2 po kilku miesiącach ma się nie uśmiechnąć, że są nowe puzzle i fajnie się zgrywają niż gdyby miał wejść i zobaczyć coś co psuje efekt jego kilkunastogodzinnej pracy?

Postępujesz dziecinnie i daleko mi do oceny po wieku ale przepraszam cie bardzo mamy dodawać wszystkie puzzle, żeby nikomu nie było przykro dla idei?
8  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Co dalej z GPT? : 23.02.2012, 22:52:13
Co do większej skali jestem na nie. Kilka argumentów.

 - Skala, a detale - dziś nie możemy pokazać wyrazu twarzy i faktycznie fajnie by było jakby to było ale myślę, że coś pięknego można stworzyć w każdej skali przykład1 | przykład2, więc plusem jest pokazaniem emocji, a nie sama wzrost skali.
 - Skala, a autorzy - to co napisał niutati i to czego obawiał bym się najbardziej. W GPT1 puzzle różniły się strasznie poziomem, więc nikt nie zwracał uwagi na wątek stylu danego autora. W GPT2 też, widać lepsze puzzle technicznie i gorsze (choćby przez dobór palet, bo kontury zawsze można poprawić przed dodaniem) ale nawet w GPT2 widzimy inne style tworzenia pxart. Przykład? Pevel robiąc samochody używa mniej kolorów niż, ja i niutati na jednym puzzlu miał auta gdzie dał więcej ditheringu niż my i ja nie mówię auta są poprawne technicznie ale nie mamy takich samych stylów przy większej skali te różnice się zaostrzą, innym przykładem może być, że są dwie grupy osób jedni używający 3 kolorów na 2 ściany i 1 na dach i 2 kolorów: 1 na ciemną ścianę, a drugi na jasną ścianę i dach.
- Nowe miasto, a napływ autorów - po przejściu z GPT1 na GPT2, był raczej odpływ i negatywne opinie, wiem to choć nie było mnie w GPT1. Odpadli słabi gracze jeśli chodzi o pixel art i ja to uważam za plus ale nie jestem pewien czy dziś możemy sobie pozwolić by z naszego skromnego grona autorów odpadł ktoś więcej.
- Miasto na arenie między narodowej - tu się nie zgodzę z niutatim wbrew pozorom GPT2 wypada naprawdę dobrze na tle innych pixelowych miast, oczywiście są miasta o większej skali i o gigantycznych powierzchniach, które mają strasznie dopracowane budynki ale zwykle są to pustynie i między tymi budynkami nic nie ma. Nie mówiąc już o tym, że są czasami budynki na poziomie między GPT1, a GPT2 koło perełek.

Ja nie jestem guru ale uważam, że nowe miasto wcale nie wyszło by nam na dobre.
9  Root / Sprawy techniczne / Odp: Konto było, konto nie ma. : 29.12.2011, 17:42:17
Amos tak jak powiedziałem ci wcześniej konto na GPT2 jest tworzone z innym id etc. dlatego skasowanie go z gimpuj nie powoduje tego samego w GPT2, nie wiem czy twoje konto zostanie tutaj przywrócone ale jak nie to pewnie wystarczy w tej kwestii upolować Daffyego żeby zamienił twoje obecne konto ze starym numerem id w bazie danych i będziesz hulać. Administracje forum ścigaj o forum, bo oni też nie muszą siedzieć w stanie gpt, w każdym razie w gpt2 nie ma wielkiej tragedii tak myślę. Uśmiech
10  Root / Sprawy techniczne / Odp: Konto było, konto nie ma. : 28.12.2011, 12:42:13
http://www.gimpuj.info/index.php?action=profile;u=43182

ID: 43182
11  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Lotnisko. : 12.01.2011, 00:05:52
@Tosiek15
Twarde założenie z którym się w 100% zgadzam z Pevelem i Daffym to to, że nie poszerzamy miasta tylko wypełniamy to co jest póki co. Uwierz mi zamkniecie mapy GPT2 to będzie coś i tym czymś można choćby promować miasto. Takie pomysłu możesz próbować realizować na tym co jest, czekać albo zmienić je na mniejsze. Uśmiech
12  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Projekt kasyna w GPT : 12.12.2010, 15:43:13
W = (0.9 * P * S) / K

,gdzie:
0.9 - jest 10% podatek od hazardu w mieście
W - wygrana pieniądze przez gracza, który dobrze obstawił
P - stawka, jaką gracz postawił na daną liczbę
S - suma wszystkich stawek
K - suma stawek postawionych na właściwą liczbę przez wszystkich graczy
Wzór jest koszmarny musisz go dopieścić wymyślić od nowa. Uśmiech

W = (0.9*10*50)/10 = (9*50)/10 = 45 => Zysk 450% dla gracza stawiającego 10, który wygrał.
W = (0.9*10*5000)/10 = (9*5000)/10 = 4500 => Zysk 45000% dla gracza stawiającego 10, który wygrał.
W = (0.9*5000*5000)/5000 = (4500*5010)/5000 = 4500 => Strata 10% dla gracza stawiającego 5000, który wygrał.

Stawiam małe stawki bogaci podbijają i zwiększają moja nagrodę. Don Daffy za takie praktyki w Vegas by twoja mafia nie pożyła długo. ;]

Wiem wiem pokazałem drastycznie skrajne wypadki ale jak widać wzór daje ogromny zysk ciułacza, a bogatym odbiera nawet kiedy wygrywają, tylko mi nie mówić, że zrobiłem grę dla dwóch graczy a minimum to 5, bo przy pięciu też tak się da po prostu chciałem pokazać problem. :]

W tego typu zabawach zawsze wzór jest najważniejszy. ;]

/Edit
Stawiający 1 wygrywa tyle samo co stawiający 20 czy 500 czy 8000, szanse mają takie same.
13  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Pomysł na giełde w GPT2 : 28.11.2010, 18:44:58
Propozycja giełdy w GPT2.

Najpierw pokaże jak taka przykładowa giełda miała by wyglądać i działać jak mogłaby i jak ja ją proponuje.

Myśląc nad giełdą do GPT pomyślałem o 3 możliwych drogach, ja proponuje 3 którą opisze znacznie bardziej:

1. Giełda zawierała by kilka akcji, które z dnia na dzień losowo zyskiwały lub traciły na wartości.
 - Spory plus takiego rozwiązania to, że bardzo łatwo łatwo zrobić taką giełdę, jednak taka giełda nie ma sensu, bo jest jedynie loterią i hazardem.
2. Giełda opierała by się na sprzedawanych przedmiotach ze sklepów.
 - Rozwiązanie na które wielu wpadło jednak sporym minusem jest to, że trudno zasady takiej giełdy obmyślić rozsądnie, a co dopiero napisać, jednak giełda opierała by się na czymś konkretnym można by ja było przewidzieć co jest sporym atutem.
3. Giełda opierająca się na statystykach strony takich jak (ilość wyświetleń, ilość puzzli, ilość autorów).
 - Minus to to iż taką giełdą da się manipulować podobnie jednak jak drugą propozycją ale postaram się objaśnić jak zlikwidować zminimalizować ten problem, dzięki takiej giełdzie można napędzać liczbę powstających puzzli, ilości odwiedzin ilości autorów puzzli.


Jak nazywała by się pierwsza spółka w GPT2?
Pisząc pierwszą przykładową spółkę GPT2 na podstawie statystyk odrzuciłem ilość odwiedzin i wyświetleń strony jako jakiś czynnik ponieważ tym było by bardzo łatwo manipulować.

Pierwsza akcja była by „Akcjami skarbu państwa GPT2” spółka państwowa czynniki to: ilość zatwierdzonych puzzli, ilość propozycji puzzli, ilość autorów oraz ilość dni GPT2 dlatego spółka skarbu państwa bo pokazywała by rozwój całego miasta.

Czego oczekiwałem tworząc wzór, który oblicza wartość akcji?
Tego aby reagował na określone zmiany mianowicie:
Jeśli ilość puzzli w propozycjach i zatwierdzonych przez pewien czas się nie zmienia to się nie rozwijamy więc akcję tracą na wartości.
Jeśli puzzel który był w propozycjach wczoraj jest dziś w zatwierdzonych to akcje rosną.
Jeśli mamy nową propozycje akcja idzie do góry idzie jeszcze szybciej jeśli złoży ją nowy użytkownik.
Usuwamy propozycje bo jest zła akcje spadają.

Co jest głównym czynnikiem?
Głównym wyznacznikiem jest ilość dni co innego znaczy gdy 2 dnia istnienia GPT mielibyśmy 100 puzzli, a co innego jeśli tyle byśmy mieli w 200 dniu. Pierwsze znaczy, że zyskujemy średnio 50 puzzli na dzień, a drugie, że 1 puzzel na dwa dni.

Ilustracje pokazujące jak mój wzór reaguje na różne sytuacje:
1. Przykładowy pokaz reakcji na stan w tym samym dniu.

- Widać, że najważniejsze są puzzle zatwierdzone potem, nowi autorzy i na końcu propozycje i tak właśnie te liczby wpływają na giełdę.


2. Sytuacja dziś.
Widać, że skoki z poprzedniego wykresu nie są takie drastyczne mieścimy się w 1pxl.


3. Hipotetyczna wartość w razie konkretnych działań.


Jak wyglądały by formy sprzedaży akcji?
Liczba akcji była by ograniczona (50-300 akcji), pierwsza sprzedaż odbywała by się w budynku giełdy do wyprzedaży wszystkich akcji. Potem posiadając 1 akcje można by ją sprzedać do budynku giełdy za 50% jej wartości lub wystawić na sprzedaż innym graczom. Gracz X sprzeda np. 5 akcji po 180, a gracz Y kupi 5 akcji za 190 obaj nie będą chyba, że zmienią ofertę jeśli nie obie będą oferty będą wisiały, i ktoś będzie mógł na poczekaniu kupić 5 akcji za 190 albo sprzedać 5 za 180 to jest najbardziej skomplikowana cześć tworzenia giełdy opracowanie metody sprzedaży.
14  Hyde zone / Gimpuj Pixel Town / Odp: Sklep z przedmiotami : 15.11.2010, 18:47:17

Masz to piwo ;p
Zawiodłem się na tobie, stać cię na lepsze. Mrugnięcie Swoją drogą się zastanawiałem czy może być nieizometryczne ale stwierdziłem, że nie. Duży uśmiech (Może być nieizometryczne) Uśmiech
Strony: [1] 2 3 4