Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / Odp: zaznacz do wycięcia obszar kopniętego prostokąta : 16.06.2022, 11:08:55
Hej, bardzo ci dziękuje za odpowiedz.

Dla potomnych, którzy też będą mieć podobny problem, zostawiam tutaj moje obserwacje, aby nie musieli tracić kilku dni:
1. Pierwsza metoda w ogóle jak dla mnie nie działa. Może robiłam to na złych warstwach, może nie ten tryb ale:
- gdy zaznaczałam prostokąt na warstwie z kołem (głównej) już po "kopnięciu go" miałam powycinane, i to złe fragmenty (boki się przesuwały, a narzędzie automatycznie wycinało fragmenty. Potem, jasne, mogłam to przesuwać, ale już miałam źle powycinane dziury więc zupełnie nie ten efekt, jaki potrzebowałam
- gdy próbowałam to zrobić na nowej, przeźroczystej warstwie nic mi nie zaznaczało, "zaznaczony" obszar momentalnie znikał po "kopnięciu"

2. Natomiast porada z pędzlem - GENIALNA. Pięć minut i gotowe. Co prawda (jak porównywałam) 10px pędzla wygląda trochę inaczej, niż 10px zaznaczenia, ale ani nie jest to duża różnica, ani jakiś problem. Rysujesz na nowej warstwie, a potem używając lassa wycinasz.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
2  Ogólne dyskusje / GIMP - pomoc / [ROZ] Zaznacz do wycięcia obszar kopniętego prostokąta : 11.06.2022, 14:30:37
Hej,

Wiem, ze moje pytanie moze wydaje się łatwe, ale niestety nie umiem tego zrobić, ani nawet nie wiem jakim hasłęm poszukać tego co dokładnie potrzebuję. Potrzebuję wyciąż w kole literę K. Oczywiście nie mam problemu z pionową kreseczką, ale jak zaznaczyć do wycięcia (i ustawić w odpowiednim miejscu) obszar przypominający kopnięty kwadrat tak, aby między dłuższymi bokami było 10px? Nie wiem, jakiej długości one będą po "kopnięciu".

Pierwotnie myślałam, że użyje poprostu litery, narzędzie text. A potem wytnę, obrysowywując ją. Ale używając go nie stworzę litery, której poszczególne "kreski" mają 10px szerokości.

Próbowałam przede wszytkim zaznaczaniem prostokąda + narzędzia przekształcania -> nachylenie. Ale wtedy po pierwsze, wycinało mi zanim zrobiłam nachylenie. Po drugie, nie miałąm możliwości dostosowania długości zaznaczonego obszaru, po użyciu opcji nachylenia, co powodowało częściowo pracę po omacku (jaki obszar zaznaczyć przed kopnięciem - szerokość 10px, ale długość?). I po trzecie, przesuwło mi trochę zaznaczony obszar poza miejsce, które chcę zaznaczyć, a nie mogłam już tego przesunąć w odpowiednie miejsce.

Próbowałam też zaznaczanie odręczne (lasso) ale wtedy nie miałam jak obliczyć po skosie 10px pomiedzy dłuższymi bokami, więc znowu, robota na oślep. Szkoda, ze miarka znika po użyciu innego narzędzia.

Domyślam się, że da sie to zrobić, ale jak? Dodatkowozałączam grafikę wyjaśniajacą o co mi chodzi, mam nadzieję, że nie najgorzej (chciałam użyć "umieść obrazek", ale niestety wójek google nie pomógł, nie podpowiedział co mam wpisać pomiedzy [ img ][ /img ], przydałaby się jakaś łatwa do znalezienia podpowiedz na forum)
Strony: [1]