Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: 1 ... 56 57 [58]
799  Galerie / Różne / Odp: coś tam pociapkałem^^ : 23.09.2006, 19:24:58
Nazwijmy to łagonie:) : gastryczne?? Uśmiech  Bo coś tu tak biało Uśmiech
800  Galerie / Różne / Odp: coś tam pociapkałem^^ : 23.09.2006, 10:04:37
hmmmm ten gołąb miał chyba pewne problemy... Uśmiech
801  Tutoriale / Tła / Gwiezdny wir : 20.09.2006, 08:32:37
Gwiezdny wir
Tutorial

Opracowanie: Kulok
Poziom trudności: łatwy

Tutorial uczy jak uzyskać ciekawy efekt gwiezdnego wiru za pomocą kilku prostych kroków.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6.6. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Zaczynamy od stworzenia nowego obrazu (Plik -> Nowy... [Ctrl+N]) o dowolnych wymiarach i czarnym tle.Lime Point 2. Tworzymy nową, białą warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa... [Shift+Ctrl+N]) i nazywamy ją gwiazdy.Lime Point 3. Tryb krycia warstwy gwiazdy zmieniamy na Przenikanie, a krycie na 0,7%.Lime Point 4. Jeżeli chcesz zwiększyć liczbę gwiazd powtórz kroki zawarte w punktach od 2 do 4.

Lime Point 5. Tworzymy nową, przeźroczystą warstwę i nazywamy ją chmury.Lime Point 6. Wchodzimy w Filtry -> Renderowanie -> Chmury -> Jednolite chmury... i stosujemy filtr z ustawieniami domyślnymi.

Lime Point 7. Teraz za pomocą filtru koloryzacji (Kolory -> Koloryzacja) zmieniamy kolor warstwy chmury na niebieski.

Lime Point 8. Zmieniamy tryb krycia warstwy chmury na Przesiewanie, a krycie na 70%.Lime Point 9. Teraz łączymy wszystkie warstwy w jedną. W tym celu wchodzimy w Obraz -> Spłaszcz obraz.

Lime Point 10. Na koniec stosujemy filtr Skręcanie i zaciskanie (Filtry -> Zniekształcenia -> Skręcanie i zaciskanie...) z ustawieniami:
  • Kąt skręcenia: 650,00
  • Moc zaciskania: 0,200
  • Promień: 1,000Lime Point KoniecMam nadzieję, że tutorial się spodobał (był bardzo prosty), jak zauważycie jakieś błędy lub czegoś nie rozumiecie to piszcie.

Podawajcie w tym temacie swoje wyniki i oceniajcie tutorial w skali od 1 do 10.

Miłego GIMP-owania Uśmiech.


802  Hyde zone / Tutoriale wycofane z indeksu / Sygnaturka dla początkujących [tutorial, plik xcf] : 20.09.2006, 08:29:38

Tutorial

Tutorial tworzyłem z myślą o początkujących, którzy chcieli by jak najwcześniej zacząć tworzyć sygnaturki.Sygnaturka to obrazek o dosyć małej wielkości, który zastępuje podpis na forum zapisany słownie.

Tworzymy nowy obraz o wielkości 300 x 150 i wypełniamy go białym tłem (plik->nowy...)Tło:

1.Tworzymy nową warstwę (warstwa->nowa warstwa), a na niej wklejamy kilkakrotnie (aby zapełnić cały obszar roboczy) nasz render (czyli postać w naszej sygnaturce).
Na warstwie z ostatnim wklejonym renderkiem klikamy PPM (prawym przyciskiem myszki) i naciskamy zakotwicz warstwę.

Rendery znajdziemy tutaj - http://www.planetrenders.net/.

2.Rozmywamy gaussem nasze tło z renderów (filtry->rozmycie->rozmycie gaussa), a promień rozmycia ustawiamy od 30 - 200 px.


3.Ustawiamy, mieszanie warstwy na: pokrywanie.4.Znów tworzymy nową warstwę (przeźroczystą), a na niej smarujemy pędzlem (czarny kolor).

Tutaj jest napisane jak można stworzyć pędzel: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,8.0.html, a tutaj można ściągnąć brushe: http://search.deviantart.com/?qh=in%3Aresources%2Fapplications+boost%3Apopular+max_age%3A86400h&q=gimp+brushes, pędzle przekopiowujemy do katalogu: GIMP-2.0\share\gimp\2.0\brushes).5.Warstwę z rozmytymi renderami ustawiamy powyżej warstwy po której malowaliśmy brushami.

6.Duplikujemy (warstwa->duplikuj warstwę), 2-5 razy warstwę z rozmytymi renderami.


Render:

1.Tworzymy nową warstwę (warstwa->nowa warstwa).

2.Wklejamy wybrany wcześniej przez nas render (ten sam, który użyliśmy do tła).

3.Zakotwiczamy (warstwa->zakotwiczenie warstwy) warstwę z postacią.

4.Zaznaczamy za pomocą różdżki () pusty obszar za renderem:5.Zwiększamy zaznaczenie o 1 - 3 px (zaznaczenie->powiększ).6.Zaokraglamy zaznaczenie o około 3px.7. Wymazujemy niepotrzebny fragment rendera gumką Gumka , lub rozmywamy zaznaczenie gaussem (filty->rozmycie->rozmycie gaussa) - promień ustawiamy na około 1-2 px.

Napis:

1. Klikamy na tą ikonkę:Narzędzia tekstowe, wybieramy miejsce gdzie chcemy umieścić napis na sygnaturce i piszemy...

Dodatkowe czcionki można znaleźć na tej stronie: http://czcionki.skryptoteka.pl/, wypakowywujemy je do katalogu c:\windows\fonts.


Ramka:

1.Tworzymy nową warstwę (warstwa->nowa warstwa).

2.Zaznaczamy cały obszar roboczy (ctrl+a).

3.Rysujemy wzdłuż zaznaczenia (edycja->rysuj wzdłuż zaznaczenia) - zmniejszamy szerokość lini na 2 px.Efekt końcowy:Inne efekty końcowe:

Plik .xcf


Dołączam też plik .xcf pokazujący rozmieszczenie warstw, gdyż może się on przydać.Dziękuję Cakprowi za umieszczenie go na serwie.
Strony: 1 ... 56 57 [58]