Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Tutoriale => Poradniki => Wątek zaczęty przez: Zbyma72age on 23.10.2007, 15:56:02Tytuł: Możliwości zastosowania wyostrzania w GIMP-ie
Wiadomość wysłana przez: Zbyma72age on 23.10.2007, 15:56:02
Poradnik:
Możliwości zastosowania wyostrzania w GIMP-ie.

W poradniku omówiono możliwości i zasady wykorzystania standardowo zainstalowanego filtra wyostrzania, a przede wszystkim filtrów i skryptów możliwych do zainstalowania przez każdego użytkownika GIMP-a,
Są to
Filtry grupa => Uwydatnienie oraz Script-fu => Alchemia; Eg; Enhance; Phototools (GIMP 2.2.17)

Wyostrzanie jest typową metodą podnoszenia jakości cyfrowych fotografii, jednak często prowadzi ono do zwiększenia poziomu szumów o czym należy zawsze pamiętać wybierając metodę i parametry.
Poradnik z uwagi na obszerność materiału jest w formacie PDF
http://zbyma.gimpuj.info/Zbyma_Mozliwosci_zastosowania_wyostrzania_w_GIMPver2a.pdf
Nie zaprezentowałem efektów zastosowania każdego z filtrów lub skryptów, uważając, że jest to najlepszy z powodów skłonienia każdego użytkownika GIMP-a do wypróbowania wszystkich i wybrania tego, który będzie indywidualnie najlepiej spełniał oczekiwania.
Podkreślam, że jest wiele różnych wersji oprogramowania dla Photoshopa i Windows-owych, ale płatnych!.
Pragnę poinformować tych, którzy o tym nie wiedzą, że jest również możliwość zastosowania w GIMP-ie różnych wtyczek xxx.8BF opracowanych dla Photoshopa.
Dla dalszego poszerzenia wiedzy przytaczam również linki do odpowiedniej literatury!
Życzę efektownych rezultatów wyostrzania.

Poradnik nie może być publikowany w całości lub fragmentach na innych stronach www lub prasie, bez wcześniejszego kontaktu z autorem poradnika oraz bez zgody na publikację.