Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Ogólne dyskusje => GIMP - pomoc => Wątek zaczęty przez: Andrzejek15 on 18.04.2022, 17:35:08Tytuł: Odstępy między literami przy justowaniu
Wiadomość wysłana przez: Andrzejek15 on 18.04.2022, 17:35:08
Witam.
Mam następujący problem: przy wrzuceniu w GIMPa tekstu i wyjustowaniu wypełnionym (od lewego do prawego marginesu) GIMP tworzy mi nierówne odstępy między literami, rozdziela poszczególne słowa itd. Porównywałem ustawienia edytora z ustawieniami u mojego znajomego i wszystko jest 1:1, a pomimo tego u niego jest ok, a u mnie po wklejeniu tekstu wychodzi taka sieczka.
Przy justowaniu innym niż "wypełnienie" czyli od lewej do prawej/od prawej do lewej/środkowym wszystko jest ok, ale mi szczególnie zależy właśnie na tym wypełnionym. Próbowałem zmieniać czcionki, wpisać albo wkleić tekst, szukałem info w necie, ale chyba jestem jakimś rzadkim przypadkiem. Miał ktoś może coś podobnego i jest w stanie pomóc?
GIMP najnowszy, prosto ze stronki, nawet przeinstalowałem, ale bez rezultatu.
Z góry dzięki za info!


Tytuł: Odp: Odstępy między literami przy justowaniu
Wiadomość wysłana przez: be@ on 19.04.2022, 15:56:31
Sprawdziłam u mnie w najnowszym GIMP i mam ten sam błąd pod Windows 7 x64. A jaki jest twój system? I jaki system ma ten znajomy?

https://www.reddit.com/r/GIMP/comments/s6de09/issue_with_letter_spacing_in_a_justified_text/ - wygląda, że nie tylko my mamy taki problem. Najwyraźniej to jakiś błąd programu