Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Ogólne dyskusje => GIMP - pomoc => Wątek zaczęty przez: Blodek on 22.03.2022, 14:11:28Tytuł: Nie można zadokować okna opcji do Przybornika
Wiadomość wysłana przez: Blodek on 22.03.2022, 14:11:28
Cześć. Nie chce połączyć Przybornik z Opcjami Narzędzia. Jakaś rada?


Tytuł: Odp: Nie można zadokować okna opcji do Przybornika
Wiadomość wysłana przez: be@ on 22.03.2022, 20:31:26
(https://www.gimpuj.info/gallery/48452_06_08_12_7_56_40.png)

Próbowałeś w ten sposób?


Tytuł: Odp: Nie można zadokować okna opcji do Przybornika
Wiadomość wysłana przez: Blodek on 23.03.2022, 20:08:11
Dzięki za przeniesienie postu. Tak próbowałem i wgl lipa z próbowaniem bo ja potrzebuje mieć opcje narzędzia w przyborniku, a nie przybornik w opcjach narzędzia. Po prostu w oknie z przybornikiem nie mam możliwości dodać w sumie nic. Ale dlaczego to się wgl dzieje? To jest losowe, włączam gimpa i jest oddzielone i nie da się połaczyć. Czasem włączam gimpa i wszystko git. Jak najeżdżam oknem opcje narzędzia na przybornik to robi taki niebieski że czai, że coś nad nim jest i chce to dodać. Do tego w prze z tym zawsze dzieje się jeszcze coś takiego: nie mogę myszka przesunąć żadnej warstwy w góry/dół. Nie mogę przenieść koloru z pod narzędzi w przyborniku (kolor 1planowy i 2planowy) na okno pracy, albo w zaznaczenie, zamiast używać kubka. Nie da się pra-co-wać!


Tytuł: Odp: Nie można zadokować okna opcji do Przybornika
Wiadomość wysłana przez: be@ on 24.03.2022, 00:56:09
Dzięki za przeniesienie postu.
Następnym razem załóż własny temat, bo twój problem wcale nie był taki sam jak w wątku, do którego się podłączyłeś.

Cytuj
Tak próbowałem i wgl lipa z próbowaniem bo ja potrzebuje mieć opcje narzędzia w przyborniku, a nie przybornik w opcjach narzędzia.
Na zrzucie, który przedstawiłam w poprzednim komentarzu widać wyraźnie, że to Opcje narzędzi są w Przyborniku. U ciebie jest odwrotnie??

Cytuj
Jak najeżdżam oknem opcje narzędzia na przybornik to robi taki niebieski że czai, że coś nad nim jest i chce to dodać
A na pewno łapiesz to okienko za ikonę, tak jak na poniższym animowanym zrzucie?

(https://www.gimpuj.info/gallery/48452_06_08_12_7_57_16.gif)

Cytuj
Do tego w prze z tym zawsze dzieje się jeszcze coś takiego: nie mogę myszka przesunąć żadnej warstwy w góry/dół. Nie mogę przenieść koloru z pod narzędzi w przyborniku (kolor 1planowy i 2planowy) na okno pracy, albo w zaznaczenie, zamiast używać kubka
Dokładnie takie same problemy występują u mnie, kiedy mam uruchomiony jakiś program kolidujący z GIMP-em. Najczęściej są to komunikatory oraz programy do udostępniania lub nagrywania ekranu, ale pewnie może to być też inny, którego nie używałam, np. w jednym temacie ktoś napisał, że u niego to aplikacja ATI Remote Wonder do obsługi pilota komputera zakłócała prawidłową pracę GIMP-a. Tak więc może masz włączony jakiś program, może coś w tle?