Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Tutoriale => Prośby o tutoriale => Wątek zaczęty przez: Bjornik on 11.11.2019, 23:38:49Tytuł: Jak zrobić coś takiego - Od zera?
Wiadomość wysłana przez: Bjornik on 11.11.2019, 23:38:49
Witam! Dałby ktoś radę napisać dla mnie tutorial jak wykonać taką sygnaturę od podstaw?https://imgur.com/a/1Aq2DKUTytuł: Odp: Jak zrobić coś takiego - Od zera?
Wiadomość wysłana przez: be@ on 12.11.2019, 02:51:46
Przede wszystkim przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3 i popraw tytuł wątku

Niestety, szanse na to, że ktoś napisze tutorial na sygnaturę są bliskie zeru, ponieważ obecnie na forum praktycznie nie ma aktywnych użytkowników pasjonujących się tworzeniem sygnatur.
A przeglądałeś w ogóle dział Tutoriale -> Sygnatury? Jestem pewna, że przynajmniej niektóre efekty użyte w tej sygnaturze są tam opisane.
Tło i te pomarańczowe, świetliste linie oraz ikonki, to prawdopodobnie gotowe elementy. Wg mnie to po prostu render wrzucony na tło, gdzie po obu jego stronach, pędzlem typu lightning lub podobnym, dodano coś w rodzaju wyładowań elektrycznych. Następnie powyżej dodano czarną warstwę o zmniejszonym kryciu aby całość przyciemnić, a na najwyższej, przezroczystej warstwie, ikony z napisami. Żadnej większej filozofii tu nie widzę.
Jeśli nie chcesz używać gotowych elementów, to w GIMP-ie można stworzyć podobne tło, a nawet i takie świetliste linie, aczkolwiek z tymi liniami może być to dość uciążliwe. W zasadzie najprościej by było narysować je używając tabletu

Jeśli zapytasz o 1 wybrany efekt w dziale pomocy, to postaram się pomóc i opisać dokładniej, jak go utworzyć. Później możesz spytać o następny i tak po kolei, aż omówimy wszystkie.
Dlaczego w ten sposób? Ano dlatego, że napisanie całego tutoriala wg zasad forumowych jest bardzo praco- i czasochłonne, a często po publikacji gotowego poradnika okazuje się, że użytkownik, który o niego poprosił, już stracił zainteresowanie