Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Galerie => Webdesign => Wątek zaczęty przez: geopoziom on 08.12.2018, 01:21:25Tytuł: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: geopoziom on 08.12.2018, 01:21:25
Witam,
oto logo (https://www.geopoziom.com/wp-content/uploads/2018/11/cropped-drawing-2.png)
Pozdrawiam

//be@: usunęłam odnośnik do strony. Proszę przeczytać regulamin (http://www.gimpuj.info/index.php/topic,2.msg3.html)


Tytuł: Odp: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: be@ on 08.12.2018, 10:33:04
Niestety, logo moim zdaniem bardzo słabe. Za dużo tam wszystkiego, zbyt duży bałagan. Pierwsze "o" w słowie poziom wygląda jak kwiatek, a całość wygląda chaotycznie, nieprofesjonalnie i niepoważnie.


Tytuł: Odp: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: pro.boszcz on 18.12.2018, 13:12:00
Nie wiem, jak bardzo chcesz się wysilać przy projektowaniu logo, ale do tego miałbym uwagi:
-projektując logo staraj się używać max 2 fontów (ale w żadnym wypadku dwóch w jednym wyrazie)
-chodzi o prostotę, nie chaos i jeśli chcesz użyć motywu kwiatka - spoko, użyj, ale zrób tylko kwiatka (jako zamiennik litery, czy w ogóle osobny obiekt obok napisu), może uwidocznij kolorem i daj trochę grubszą kreską?
-staraj się też trzymać w miarę porządku, czyli "geo" i "poziom" powinno być albo w jednej linii (zalecane) albo "geo" równo po środku nad "poziom" (niezalecane) - co do tego punktu to w sumie bardziej kwestia preferencji i estetyki, ale nie ma tutaj ściśle określonych ram
-prezentując takie projekty powinno się zachować margines od krawędzi obrazu, najlepiej dość spory, żeby dać trochę oddechu dla logo - chyba że to avatar, to wtedy  "nic nie mówiłem" :)

Długa droga przed Tobą, jeśli chcesz w to brnąć. Mimo wszystko każdy kiedyś zaczynał, więc trzymam kciuki. :)

Pzdr


Tytuł: Odp: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: Soulm8 on 22.12.2018, 22:17:59
Mam taki pomysł, żeby forumowicze  przedstawili swoje koncepcje na logo dla firmy geodezyjnej, które mogłyby być inspiracją dla autora tego wątku. Nawet przyjmując czarny scenariusz, że intencją OPa był jedynie SEO-spam -  można to potraktować jako wyzwanie, okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, talentu i kreatywności.


Tytuł: Odp: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: be@ on 22.12.2018, 22:40:16
Soulm8 - obawiam się, że mamy zbyt mało aktywnych użytkowników :( Poza tym jeśli ktoś nie jest w tym dobry, to raczej zamiast inspiracji dostarczy niewłaściwych wzorców, a jeśli ktoś jest dobry, to nie będzie tu wrzucać swojej pracy za free, żeby mu ktoś ukradł pomysł. Logo to specyficzna grafika, praktycznie nie da się jej zabezpieczyć. Bardzo łatwo ją odwzorować, a przede wszystkim w logo największą wartość ma sam pomysł.
Inspiracje polecam czerpać z Google: https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=geodesy+logo+design
Gdybyś jednak chciał wstawić własną propozycję dla przykładu, to nie mam nic przeciwko ;)


Tytuł: Odp: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: Soulm8 on 22.12.2018, 23:44:44
be@ - Nie chodziło mi o dostarczenie autorowi wątku gotowca, a raczej o dyskusję jak poradzić sobie w sytuacji, gdy specyfika branży narzuca jakieś estetyczne ograniczenia/rygory. Zdecydowanie łatwiej jest zaprojektować atrakcyjną stronę/logo/identyfikację dla hipsterskiej burgerowni, szkoły jogi albo gospodarstwa agroturystycznego niż dla firmy handlującej koparkami lub geodety z powiatowego miasta.

Dlatego jednak jest to ciekawe wyzwanie - jak podejść do takiego tematu? Jaki patencik zastosować  - może jakaś wariacja na temat Bauhausu, może skandynawski minimalizm, a może januszex-style w pełnej krasie...
Ps. W logo autora wątku najbardziej nie pasuje mi ten kwiatek, ni przypiął ni przyłatał.


Tytuł: Odp: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: be@ on 23.12.2018, 00:01:54
Moim zdaniem trzeba się zawsze zastanowić, co jest najważniejszą cechą firmy, czego jej klienci najbardziej oczekują. W przypadku geodety ważna na pewno będzie precyzja. Co jeszcze, tego nie wiem, bo nie interesowałam się geodezją i musiałabym zrobić research na ten temat, a to już zadanie dla autora logo ;) Trzeba się dowiedzieć jak najwięcej zarówno o branży jak i o konkretnej marce. Sprawdzić, jak wygląda identyfikacja konkurencji. Wypytać zleceniodawcę, czym chce się wyróżniać (niskie ceny, wysoki poziom usługi, terminowość, itp.) i co chciałby przede wszystkim zakomunikować potencjalnym klientom
W tej chwili to logo mówi: tanio, nieprofesjonalnie i byle jak + "nie mam kasy na grafika, więc logo zrobił syn szwagra" :P


Tytuł: Odp: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: Gimper65 on 03.01.2020, 10:27:20
bez obrazy ale wygląda jak wytrzaskane w paincie na szybko przy kawie, na bank stać Ciebie na więcej


Tytuł: Odp: Logo na stronie www
Wiadomość wysłana przez: be@ on 03.01.2020, 14:45:58
@Gimper65 - autor logo nie logował się na forum od dnia założenia tego tematu, czyli od ponad roku. Nabijasz sobie posty, odkopując takie wątki?