Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Tutoriale => Digital Painting => Wątek zaczęty przez: ƥevel on 18.08.2007, 22:45:25Tytuł: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: ƥevel on 18.08.2007, 22:45:25
Dolina - obraz aerografem malowany
Tutorial

Opracowanie: þevel
Poziom trudności: trudny

(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_2231_01_09_08_11_56_57.png) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=1112)   (http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_2231_27_07_07_4_41_59.png) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=335)
W tym tutorialu postaram się pokazać, jak w miarę wydajny i prosty sposób namalować klimatyczny obraz przedstawiający majestatyczną dolinę. Namalowanie średniej jakości obrazu może zająć kilka godzin. A więc jeśli uważasz siebie za leniucha, nawet nie próbuj tego malować - tak dla Twojego dobra. Na początek polecam przeczytać pierwszą część [tego tutoriala (http://www.gimpuj.info/filtry-i-efekty/pevelowy-obrazek-t4380.0.html)], czyli taki wstęp do sprawnego używania pędzli. Dynamiczna zmiana wielkości pędzli przyspieszy pewnie pracę.
Na końcu posta znajdziesz przykładowe efekty końcowe. Tobie powinno wyjść coś podobnego ;)
Komfort pracy poprawia instynktowna znajomość podstawowych skrótów klawiszowych do wywołania narzędzi. Przypomnij je sobie.

Dodatkowe zasoby: zalecane pędzle (w załączniku posta)Tutorial napisany w wersji GIMP 2.2. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.[lp] 1. Stwórz nowy obraz. Ja preferuję wymiary 1240x1754px, czyli połowa z A4 (300dpi). Takie obrazy wymagają dosyć sporego dopracowania, toteż najlepiej maluje się na dużych rozmiarach, później się skaluje do bardziej przystępnych dla odbiorców ;)

[lp] 2. Stwórz trzy nowe, przezroczyste warstwy: trzeci plan, drugi plan, pierwszy plan. Oczywiście, umieść pierwszy plan na wierzchu. Na nim za pomocą narzędzia do zaznaczania odręcznego  <lasso> [F] ustal wstępny kształt pierwszoplanowych skał, najpierw z jednej strony - później trzymając [Shift], naprzeciwko. Postaraj się nie przesadzać z komplikacją struktury. Stok góry powinien być mniej stromy na dole, tak aby było możliwe osadzenie na nim jakichś obiektów (drzew, budynków). Zaznaczenie wypełnij czarnym kolorem. Zrezygnuj z zaznaczenia. Powtórz czynności dla pozostałych warstw-planów:

(http://www.gimpuj.info/gallery/2231_18_08_07_6_43_41_0.png)


[lp] 3. Czas zająć się tłem. Na początku ustal linię horyzontu za pomocą lassa, nie musi być idealnie prosta. Wypełnij <wypelnienie> [Shift+B] zaznaczenie szarym kolorem, ja wybrałem #a0a0a0. Odwróć zaznaczenie i wypełnij je jaśniejszym kolorem, np. #e8e8e8. Zrezygnuj z zaznaczenia. Możesz sobie teraz pozwolić na ekspresyjną bazgraninę na niebie pędzlami z załącznika ^-^ Użyj aerografu z kryciem ok. 40, dynamicznie zmieniając kolory [X] - biały i czarny. Postaraj się jak najbardziej uwydatnić strukturę chmur, a także naznaczyć lekkie światło (u mnie ciągnie się pionowo pośrodku). Dla korekty stosuj rozsmarowywanie <rozmazywanie> .

(http://www.gimpuj.info/gallery/2231_18_08_07_6_47_36_0.png)


[lp] 4. Teraz warto urozmaicić nieco taflę wody. Stwórz nową, przezroczystą warstwę tuż nad tłem. Używając dużego pędzla <pedzel> [P] o kryciu 100, naznacz odbicia skał (kolorem czarnym) w wodzie i odbłyski światła (kolorem białym). Rozsmaruj delikatnie granice między kolorami. Pamiętaj, że odbicia skał powinny być nieco jaśniejsze niż same skały. Tworząc odbicie światła, staraj się nadać perspektywę. Gdy już uzyskasz efekt podobny do tego poniżej po lewej, zajmij się falami. Oczywiście, nie będzie to żaden sztorm, tylko takie drobne drgania na wodzie, które możesz uzyskać, malując poziome krechy aerografem <aerograf> [A] o kryciu ok. 30. Użyj miękkiego pędzla. Na jaśniejszym tle maluj na czarno, na ciemniejszym - na jasno. Staraj się jednak zachować wcześniej naznaczone obszary kolorów. Ten etap może długo potrwać. Jeśli zdarzy Ci się namalować jakąś krzywą krechę w stosunku do pozostałych, zniweluj ją, używając rozsmarowywania w poziomie. W krytycznym przypadku możesz odwzorować taflę wody przy pomocy tego tutoriala na realistyczną wodę (http://www.gimpuj.info/tla/woda-realistyczny-efekt-t89.0.html).

(http://www.gimpuj.info/gallery/2231_18_08_07_12_05_59_0.png)


[lp] 5. Zajmij się odwzorowaniem struktury skał. Zacznij od pierwszego planu, tak najłatwiej. Na warstwie z pierwszym planem zamień kanał alfa na zaznaczenie (Warstwa -> Przezroczystość -> Kanał alfa na zaznaczenie). Staraj się teraz nakreślić delikatny światłocień, w tym celu namaluj pędzlem o kryciu 100 kreski w miejscach, które są najbardziej oświetlone. W moim przypadku są to wewnętrzne stoki gór. Za pomocą rozsmarowywania zniweluj różnice między kolorami i nadaj bardziej 'okrągły' kształt skałom. Nie bój się przybliżać, dopracuj niekóre szczegóły. Gdy to już zrobisz, możesz urozmaicić strukturę gór. Utwórz nową, przezroczystą warstwę (nazwij ją tekstura) nad pierwszym planem. Jeśli masz dalej aktywne zaznaczenie z początku punktu, przejdź do Filtry -> Renderowanie -> Chmury -> Plazma.... Stwórz chmury o turbulencjach 7 i dowolnym ziarnie losowości. Dokonaj desaturacji (Warstwa -> Kolory -> Desaturacja). Ustaw tryb warstwy na miękkie światło. Skoryguj jasność i kontrast. Jak będzie wszystko w porządku, połącz w dół warstwę tekstura. Czynności z pkt. 5 powtórz dla wszystkich planów.

(http://www.gimpuj.info/gallery/2231_18_08_07_12_29_49_0.png)


 [op] Poniższe trzy kroki są opcjonalne. To, czy je wykonasz czy nie, zależy od specyfikacji obrazu i ogólnego wyczucia gustu.

[lp] 6. Czas na umieszczenie pewnych obiektów na obrazie. W moim przypadku będą to drzewa iglaste. Stwórz nową, przezroczystą warstwę nad pierwszym planem. Powiększ podgląd obrazu do 200%. Nanoszenie drzew zacznij od pierwszego planu, oczywiście. Narysuj za pomocą aerografu o kryciu ok. 60 pionową kreskę na brzegu jeziora, najlepiej jeśli będzie się zwężała do góry (patrz niżej po lewej). Następnie domaluj poziome gałęzie, nie muszą być skomplikowane. Ważne, aby zapełnić względnie przestrzeń wokół pnia. Drzewo nie powinno być całkowicie czarne. W ramach korekty jasności użyj białego aerografu o niskim kryciu. Czynności powtórz dla całego obrazu.

(http://www.gimpuj.info/gallery/2231_01_09_08_11_41_30.png)


[lp] 7. Pozwól niektórym zamieszkać na tych pięknych wzgórzach. Można domalować budynki, jeśli tylko znajdzie się jakieś miejsce :P Warto się zastanowić, w jakim rzucie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzut_(geometria)) namalować budynek. Polecam tworzenie w dimetrii, jak wygląda - możesz spojrzeć na rysunek poniżej. Stwórz nową, przezroczystą warstwę - nad pierwszym planem. Przygotuj trzy odcienie szarości, na przykład (w kolejności od najjaśniejszego): #b3b3b3, #777777 i #4b4b4b. Zacznij od namalowania prostokąta pędzlem o kryciu 100 w najciemniejszym odcieniu. Zależnie od położenia budynku, domaluj najjaśniejszą ścianę boczną i płaski dach. Powstałą kostkę możesz dowolnie modelować poprzez drobne modyfikacje ścian. Ważne, aby zachować prawidłowy światłocień. Po wstępnym wymodelowaniu budynków, zamień kanał alfa na zaznaczenie i stwórz nową, przezroczystą warstwę. Następnie przejdź do Filtry -> Szum -> Rozproszenie HSV i zastosuj z domyślnymi wartościami. Zmień tryb warstwy na miękkie światło i połącz ją w dół. Aerografem o niskim kryciu domaluj szczegóły.

(http://www.gimpuj.info/gallery/2231_01_09_08_11_41_47.png)


[lp] 8. Warto nadać Twojej pracy kolorów. Stwórz nową warstwę tuż nad tłem. Wypełnij ją pionowo gradientem <gradient> [L] kolorów #78a4ec (u góry) i #b9d8ed. Ustaw tryb krycia warstwy na pokrywanie. Przejdź do warstwy z pierwszym planem - zmień kanał alfa na zaznaczenie, a dla kolejnych planów - Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj do zaznaczenia. Stwórz nową warstwę i umieść nad wszystkim planami. Wypełnij ją kolorem gleby, w moim przypadku jest to #a28b5a. Czynności możesz powtórzyć dla wszystkich obiektów, stosując inne kolory, oczywiście.

Na koniec można poprawić kontrast, jasność, a także zastosować wyostrzanie o niewielkich wartościach.

(http://www.gimpuj.info/gallery/2231_01_09_08_11_56_57.png)


[lp] KoniecŻeby nie zaśmiecać - link do innej pracy z tutoriala: [link] (http://www.gimpuj.info/gallery/2231_27_07_07_4_41_59.png)

Wszyscy umrzecie, pozdro dla kumatych ;)
Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Kutsu on 20.08.2007, 16:51:01
Można powiedzieć, że obrazek na podstawie tuta... Po prawdzie nie krajobraz, ale efekty niektóre zapożyczone. No i wreszcie przekonałem się do aerografu :)

(http://images23.fotosik.pl/64/47e4071dbbe67202.png)


kolejny świetny tutorial, moim zdaniem należy stworzyć nowy dział dla takich tutoriali - digital painting

Popieram. Z drugiej strony, mało jest takich tutoriali. Może gdy nagromadzi się ich więcej, sens stworzenia działu nowego będzie większy.


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: derdak2 on 02.11.2007, 06:57:55
Pavlo... a może Pabalo Chichot Tut jest gigant... super spedzilem przy nim 2h 30 min ale efekt cieszy oczy jak na moje mizerne zdolnosci painciarskie to jestem zadowolony. Jestes wielki Pavlo
 |
 |
 \/
moj


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Świstak on 06.11.2007, 22:02:45
Mój outcome. Nakombinowałem sie trochę przy tym uzyskując szereg różnych efektów. Koniec końców nie chciało mi się już tego kolorować :D

Rybak oczywiście jest motywem z pracy Pevla z jego galerii.

(http://www.gimpuj.info/replacement.png)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: AdDel on 23.12.2007, 20:51:06
(http://www.gimpuj.info/replacement.png)

Muszę jeszcze popracować. Brzydkie fale, cienie i ogólne wykończenie. Próbowałem osiągnąć efekt jak w tutorialu, jednak wysiadłem przy falach i cieniach - wychodziły mi zupełnie inaczej.


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: GrzesiekBRD on 08.01.2008, 05:20:55
A mi tak wyszło :D
(http://img185.imageshack.us/img185/9641/pejzazml3.png) (http://imageshack.us)
By gwhp (http://profile.imageshack.us/user/gwhp)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Darq on 20.01.2008, 22:01:01
No, z  kolorami miałem WIELKI problem, więc dałem sobie spokój.
(http://www.gimpuj.info/replacement.png) (http://img264.imageshack.us/my.php?image=dolinatp1.jpg)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: arktos on 27.01.2008, 01:10:11
A ja coś takiego wyrobiłem:
(http://www.gimpuj.info/replacement.png) (http://img182.imageshack.us/my.php?image=arc2xy3.png)


Jak na moje kilka dni pracy(4)nad tym skromnym obrazkiem efekt chyba zadowalający...
A zresztą sami oceńcie..

na wszelki wypadek wersja kolorowa (http://www.pcode.xt.pl/arc(2).bmp) lub moim zdaniem lepsza czarno biała (http://www.pcode.xt.pl/arc(2a).bmp):)Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: smuga123 on 16.02.2008, 03:48:02
Próbowałem zrobić dolinkę...ale coś mnie natchnęło w połowie roboty...i się wziąłem za to...Robiłem to jakieś 2 godzinki więc efekt też raczej nie imponuje. Mimo to jestem usatysfakcjonowany :) Świetny tutorial

(http://images26.fotosik.pl/159/cadbb878b97b5cfb.jpeg) (http://www.fotosik.pl)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: gilia on 20.03.2008, 13:20:31
a Mi wyszedł troche zimowy krajobraz ale tez fajny ^^


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: asifalittlezonked on 25.03.2008, 23:22:30
Świetny tutorial :) Można się sporo nauczyć. Od niedawna próbuję sił w digital paintingu, ale na razie efekty są potworne, do Pevela mi daleko ;D Zresztą ja bawię się tabletem, a Pevel ponoć pracuje myszką. Niesamowite.
Teraz postanowiłam też pomazać myszką i nawet mi się spodobało.

PS. Wasze prace są wspaniałe, zwłaszcza ten faraon (łał!), widoczek arktosa i ten pająk  ???

(http://www.gimpuj.info/gallery/6735_25_03_08_10_12_20.png) (http://www.gimpuj.info/)
Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_raven on 31.03.2008, 23:36:14
Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum. Wszystkie tutoriale są świetne! Pozdro dla ludzi którzy je piszą:)
Mi udało się zrobić coś takiego:

(http://www.krzysiek-d.yoyo.pl/images/obrazek1.jpg)

(http://www.krzysiek-d.yoyo.pl/images/obrazek2_2.jpg)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Erl on 27.06.2008, 11:48:07
Cóż... Wczoraj majstrowałem trochę i stworzyłem coś takiego:

(http://images29.fotosik.pl/236/fb4a37a71cf01952med.png)

Nie pracowałem nad tym obrazkiem długo, a szczególnie nad odbiciem tych wzgórz w wodzie. Mam jednak nadzieję, że Wam się podoba.  ^^


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Grzybek on 27.06.2008, 12:41:41
Z tego co widzę ten tut jest zaje.... Jednak jakoś mi nie wychodzi i na razie nie pokarze mojej pracy póki się tego tutka nie nauczę  :D . Przy okazji extra prace  ;)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: adisz on 29.06.2008, 16:44:22
Dorzucę się :)
(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_9646_29_06_08_2_25_38.png) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=18540)

Ostatnio jeszcze inna koncepcja :)
(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_9646_30_06_08_1_45_23.png) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=18575) i (http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_9646_01_07_08_11_48_04.png) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=18715)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Kwitek on 18.08.2008, 11:03:49
Z tego co widze tutorial daje wiele mozliwosci. Jest tu wiele ciekawych prac wiec sam nawet postanowilem zrobic. Oto ona:
(http://www.gimpuj.info/gallery/14309_18_08_08_1_00_01.png)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: hipekhop on 20.08.2008, 18:32:35
Cóż...
robiłem bardzo po swojemu, stosowałem się bardziej do tego- jak to ma wyglądać.
Touchpad, a nie tablet, ani mycha... no i dawno Gimpa nie tykałem ;)
Obrazek chyba to dość brutalnie mi wytyka, ale cóż, obiecuję poprawę :D

Jak ktos ma czas, to niech zobaczy, czy zamiast areografu nie lepiej wiatr zastosować. Po wietrze rozmycie, wiatr, rozmycie, wiatr, rozmycie... Mam na mysli uzyskiwanie fal rzecz jasna.
Pozdrawiam i wysyłam swoją pracę robioną od jednego przyłożenia(jak widać:P )


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: BolkoChmurnik on 06.09.2008, 05:55:46
Zrobiłem coś takiego, jest to moja pierwsza większa pracka w gimpie, bardzo prosiłbym o ocenę i sugestie co można by poprawić.
(http://www.gimpuj.info/replacement.png) (http://img144.imageshack.us/my.php?image=algunakk5.png)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: HasiuK on 28.10.2008, 22:41:10
Juz dawno zrobilem swoja prace na podstawie tego tutka i chyba czas najwyzszy aby ja zamiescic ;)
/\Up
Na pierwsza wieksza prace w GIMPie pewnie nie wybralbym airbushing'u , mimo to jestem pod wrazeniem zwazajac na to , ze dopiero zaczynasz ;) Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: rastuch_strzelce_opolskie on 09.11.2008, 14:24:58
jestem początkujący i wolno sie uczę :D


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: RodBear on 10.11.2008, 01:19:18
ratunku pkt 4 mi nie wychodzi :(


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: HasiuK on 11.11.2008, 23:21:47
--> Rodney
1. Przestudiuj caly punkt od deski do deski i sprobuj jeszcze raz.
2. Dla pewnosci zrob to ponownie.
3. Jesli na prawde nie wychodzi , mozesz to zrobic moim sposobem - krycie aerografu zwiekszasz do okolo 60% i malujesz roznymi odcieniami wyblaklej czerni , falowane linie. Potem tylko bazgrasz smudge toolem(rozsmarowanie) ile sil w myszy/tablecie (pamietaj jednak o zmodyfikowaniu smudge toola do zdziebko mniejszego tempa[ew. wielkosci , krycia] oraz o odbiciach w wodzie)
4. Jesli i to nie wypali - skorzystaj z tutoriala na odzworowanie tafli wody , ktory podal Pevel w tutku (ja uzywalem kiedys tego tutoriala do innej pracy [patrz - moja galeria>Landscape] i radze troszke sie pobawic by uzyskac satysfakcjonujacy Ciebie efekt.
Mam nadzieje , ze pomoglem.
Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: RodBear on 13.11.2008, 21:26:34
nie no dzięki HasiuK udało się:D naprawdę wielkie dzięki


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Grace on 14.11.2008, 11:31:27
(http://www.gimpuj.info/replacement.png)

Witam :) To moja praca na informatykę, której wykonanie zajęło mi 2,5h. Bez bicia przyznaję się, że kilka pomysłów na wypełnienie dolin chamsko zgapiłam, ale mam nadzieję, że paru osobom spodoba się moja praca :)

P.S. Świetny tutorial :)

Pozdrawiam.


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: HasiuK on 22.11.2008, 23:43:02
Nie no swietnie Grace ^^ Tylko mozna by sie czepiac , ze te krawedzie skal zbyt ostre ;)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: madlain on 30.11.2008, 14:06:18
A to moje:


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: patrique on 22.12.2008, 10:13:07
Najbardziej podoba mi się praca skromnego "arktos'a". Jest nawet fajniejsza od przykładu twórcy tutka... Na prawdę wielki podziw...


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Biggie on 11.02.2009, 00:57:15
Moja praca, ze względu, że jakoś mi nie wychodziły drzewka a moje dzieło wydawało się puste jakieś bez roślinek uzyłem kilku "tricków". 

http://www.imagic.pl/files//11344/./15f9991052.jpeg


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: ダI33oy Sewcioo on 15.02.2009, 21:58:47
Moja praca, ze względu, że jakoś mi nie wychodziły drzewka a moje dzieło wydawało się puste jakieś bez roślinek uzyłem kilku "tricków".

Hah xD nie no :D pomysł miałes dobry  <lol>

a teraz moja :) nie wyszło to co do końca chciałem, ale myśle, że może być...

(http://images36.fotosik.pl/60/d312d227ab993880med.jpeg) (http://www.fotosik.pl)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Rooster on 13.04.2009, 12:41:15
To była pierwsza moja praca w gimpie, robiona na podstawie tego tuta (i tego o robieniu piorunów)
Tylko że w połowie roboty zorientowałem się że przez rozkojarzenie dałem 2 razy za małą rozdzielczośc O.o

(http://www.bankfotek.pl/thumb/219485.jpeg) (http://www.bankfotek.pl/view/219485)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: smile on 08.05.2009, 17:01:57
(http://images49.fotosik.pl/120/159289b0768198d4med.jpg) (http://www.fotosik.pl)


Bardzo fajny tutorial.
Przyjemna praca i opisana ze sczegółami .
Thx :D ;)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Kamiiru_ on 24.05.2009, 23:15:58
Bardzo dobry tutorial.
Moja praca:
(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_21726_24_05_09_11_13_31.png) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=40003)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: tionia on 25.05.2009, 18:35:34
Świetny Tutek :-)  :D

Wyszło mi cuś takiego, z drobnymi modyfikacjami:

(http://www.gimpuj.info/replacement.png) (http://img32.imageshack.us/my.php?image=pejza.jpg)Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Ricknr1 on 22.08.2009, 10:57:52
Ja sie troszke pobawilem na większym rozmiarze a ponieważ jestem początkujący... wygląda to raczej przeciętnie a zeby  to urozmaicic zrobilem malą historyjke ^^! :
"Dzień pewnego rybaka"
część 1:
(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_30969_22_08_09_9_52_37_0.jpg) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=46941)
część 2
(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_30969_22_08_09_9_52_37_1.jpg) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=46942)
część 3
(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_30969_22_08_09_9_52_37_2.jpg) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=46943)

Proszę o opinie i ewentualne poprawki ( i moze oceny do galerii bo tam pusto ^^!)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Vivreen on 04.10.2009, 01:33:11
Dzisiaj wpadłam na forum bo brat mi polecił ...ojj wciągło mnie wciągło :) A juz szczegolnie ta dolina... lipnie mi troche wyszło (niedopracowane i wogole kicz troszke )  ale jak na pocz. w Gimpowaniu jestem zadowolona XD  
(http://www.gimpuj.info/replacement.png) (http://img43.imageshack.us/i/zatokaz.jpg/)


A to drugie :D już bardziej dopracowane :D
(http://www.gimpuj.info/replacement.png) (http://img194.imageshack.us/i/cudooof.jpg/)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Hagino on 08.11.2009, 12:38:19
Witam. Mam pytanie odnośnie tego tutorialu.
Czy do każdej warstwy z innym planem, trzeba oddzielnie malować góry na początku, albo następnie odwzorowywać strukturę skał? Nie można skopiować tych warstw? Przecież i tak chyba zasłonią jedna drugą, więc po co się męczyć? Chyba, że później będzie to miało jakieś znaczenie?


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Dark_Pionier on 14.11.2009, 13:21:28
Moje dzieło.

(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_29969_14_11_09_10_36_27.png) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=52499)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Slasiu on 13.12.2009, 17:44:17
dobra już sobie poradziełem :) pokaże rezuultaty :P
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=54411 (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=54411)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: desiek on 31.12.2009, 16:03:30
super tut , kozacki efekt końcowy.... niestety nie u mnie  :-[ <ninja>
(http://www.gimpuj.info/gallery/36486_31_12_09_2_53_50.jpg)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Humnyk on 10.01.2010, 12:00:43
Mój pierwszy rysunek w gimpie :)
(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_36992_10_01_10_11_07_59.jpg) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=56308)
Bardzo dobry tutorial, tylko miałem problem z tymi górami, dlatego zrobiłem je w inny sposób :P


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Rejke on 15.01.2010, 23:51:51
świetny tutorial, bardzo serdecznie dziękuję.
Pierwsza próba dość biedna, ale....następne na pewno będą bardziej udane : )
http://picasaweb.google.pl/rejke87/Grafika#5427085308526666690 (http://picasaweb.google.pl/rejke87/Grafika#5427085308526666690)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: maffi007 on 11.02.2010, 04:05:16
(http://www.gimpuj.info/gallery/thumb_37492_09_02_10_7_53_28.png) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=58649)

Turtorial taki średni. Dla takiego amatora jak ja (ok tydz. w gimpie) trochę trudno było mi się połapać kiedy jaką wartę użyć (bo nie było podane). Miałem też lekki problem z wodą.


Suma-sumarum Turtorial ciekawy, pouczający.


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: micha333 on 24.03.2010, 23:20:52
Kozacy z was ;/
Mimo to że długo robie na gimpie to i tak słabo ze mna to mój efekt:


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: micha333 on 25.03.2010, 19:09:44
Teraz z latarnią własny sposób ;D


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Katomer on 25.04.2010, 21:11:15
W takim razie wrzucę i moje :)
(http://i40.tinypic.com/w1xmjk.jpg)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Geisha on 26.04.2010, 11:16:34
Oto praca na technologie informacyjną, pomysł oczywiście nie mój  :D


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: JoJnt on 26.04.2010, 15:51:33
Tutorial bardzo poradny, i praktyczny naprawdę super! 6 z mojej strony  ;)
Katomer twoja praca jest fajna, ale za duży dałeś kontrast.  ;)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Kylo200 on 15.11.2010, 18:41:32
Mój pierwszy rysunek w GIMPie. Tutorial trochę dla mnie niejasny, ale jestem dopiero początkującym.

(http://images38.fotosik.pl/378/b0cc8ec9fea7d2f2med.jpg)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: MrThomson on 31.12.2010, 01:46:36
(http://www.mpcforum.pl/uploads/images/1293745025-U70745.jpg)
Mój out - robiłem na tablecie pentagram o'pen xl :)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Davindos on 02.01.2011, 01:54:06
Yyh...

Nie dałem rady z 2 rzeczami:

1. Cienie i fale - po rozmazaniu wyszły naprawdę śmieszne efekty, kolor szary wszystko pokrywał etc.
2. Tekstury - nie wiem, dlaczego, ale nie było ich widać po przerobieniu trybu warstwy na "miękkie światło"

Cóż, digital paiting coś mi nie wychodzi :<


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: didżej zdenek on 16.04.2011, 16:28:56
Pierwszy obrazek w GIMPie, ale muszę przyznać, iż jestem zadowolona.  ^^


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Arashi on 13.07.2011, 14:28:29
Miałem się za to zabrać, ale dla mnie to za mało szczegółowo opisane...


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Ziomioslaw on 13.07.2011, 17:56:02
Miałem się za to zabrać, ale dla mnie to za mało szczegółowo opisane...

Dodaj więcej szczegółów, bo w tej postaci ten post nadaje się tylko do wyrzucenia.


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: DrakRST on 08.04.2012, 15:06:42
Trochę beznadziejny ten tutorial jak dla mnie ze względu na słaby opis kolejnych czynności. Ciężko mi było się czasem połapać co po kolei robić, za co się brać. Może jestem troszkę tępy po prostu- nie wiem. Często improwizowałem żeby osiągnąć efekt jak na obrazku ale efekt wychodzi całkiem fajny.
(http://zapodaj.net/images/71eee87fa691.bmp)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: tromarek1 on 14.04.2012, 17:58:57
Nie podoba mi się ten efekt woda nie wygląda jak woda na pierwszy rzut oka i mało realistycznie.
Ja zrobiłem coś takiego:(http://img204.imageshack.us/img204/8426/wodospadmarek.jpg)

a tak wygląda z wtopieniem w prawdziwe tło:

(http://desmond.imageshack.us/Himg36/scaled.php?server=36&filename=projektnr3.jpg&res=landing)

I co myślicie o tym.

Robiłem to na podstawie tego tutka. przynajmniej kolorów wiele.

Z bliska słabo wygląda bo robiłem małą wersję i powiększyłem.

Z kolorami był największy problem. Jak by się przyjżeć dokładniej do zdjęcia 2 to zauważymy, że nie robiłem tego z dokładnością co do każdego elementu (nie chodzi mi tu o kolory, ale o np wielkość gór, dodanej zieleni.

Błędem było zapisanie obrazków w formacie JPG. Straciło to na wyglądzie.(kolory bardziej rozmazane)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: RocK FeveR on 26.04.2012, 17:10:58
http://zapodaj.net/09a38c72aa14.png.html (http://zapodaj.net/09a38c72aa14.png.html)

A ja zrobiłem takie coś :p. Od dwóch dni bawię się gimpem i zupełnie nie radzę sobie z wodą :(. Co do tutka fajny :)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: ld4r0l on 28.04.2013, 19:10:44
Witam jestem nowy :)
Dobry tutorial a tu moje wykonanie :)
(http://www.gimpuj.info/gallery/91/thumb_78564_28_04_13_6_06_45.jpg) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=91956)
i w kolorze :)
(http://www.gimpuj.info/gallery/91/thumb_78564_28_04_13_6_05_13.jpg) (http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=91955)


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Reolic on 30.06.2013, 17:44:55
http://www.gimpuj.info/gallery/92/27994_30_06_13_3_07_25.png


Tytuł: Odp: Dolina - obraz aerografem malowany
Wiadomość wysłana przez: Hasiva on 15.08.2014, 15:32:40
Nie umiem rysować w komputerze prosze o wyrozumienie :D
(https://lh3.googleusercontent.com/-EJAQRNTd0BI/U-3hJl6WjII/AAAAAAAABps/pKLcuP9PBOI/w364-h515-no/crymeariver.jpg)
Wody nie umiałam zrobić choć robiłam jak w tutku nie udało mi się i w końcu zrobiłam po swojemu.