Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Ogólne dyskusje => Ogólne - pomoc => Wątek zaczęty przez: Mulisha on 19.11.2012, 23:02:52Tytuł: Książki, Poradniki - GIMP i DP
Wiadomość wysłana przez: Mulisha on 19.11.2012, 23:02:52
Ostatnim czasy postanowiłem zainteresować się tematyką rysunku, od stosunkowo długiego czasu rysuje (głównie odrysowywuje, oczywiście nie od kalki ;P), z niewielkimi przerwami acz jestem z siebie bardzo dumny, iż zainteresowałem się czymś na tak długi (jak dla mnie) już czas. Jako że jak już wspominałem, bardzo mi się "zabawa" ta spodobała, postanowiłem w owym kierunku rozwijać się jeszcze bardziej i idąc z... hmmm... duchem czasu pobawić się z grafiką również na komputerze, zainteresował mnie właśnie GIMP (2.8), trochę poszperałem po internecie i natrafiłem właśnie na to forum, poczytałem, pooglądałem tutki, coś popróbowałem, nie wychodzi mi to zbyt dobrze... W najbliższym czasie planuję również zakupić tablecik do rysowania i pobawić się w Digital Painting. Ok, ale po co ja to wszystko mówię? Bo teraz, gdy znacie już nieco skróconą, moją historię łatwiej będzie Wam doradzić mi, w sprawię, w której piszę. Mianowicie: bardzo bym prosił o doradzenie paru tytułów książek, z przydatnymi iformacjami, kursami i innymi tego typu dotyczących programu GIMP oraz Digital Paintingu. Z góry dziękuję i jeśli zły dział to bardzo przepraszam.

/Peace!


Tytuł: Odp: Książki, Poradniki - GIMP
Wiadomość wysłana przez: be@ on 20.11.2012, 03:37:19
Jeśli chodzi o obsługę GIMP-a, to całą potrzebną wiedzę znajdziesz w internecie, a zwłaszcza tutaj na forum. Książki to moim zdaniem zupełnie niepotrzebny wydatek.
Co do Digital Painting, to się nie wypowiem, bo niestety nie posiadam tabletu, więc nie interesowałam się zbytnio tą tematyką.