Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Bitwy i konkursy => Konkursy => Wątek zaczęty przez: Hasia on 30.10.2012, 23:46:38Tytuł: Komiks wierszem 2013
Wiadomość wysłana przez: Hasia on 30.10.2012, 23:46:38
Przeglądając digart natknęłam się na takie ogłoszenie o konkursie:
Cytuj
Startuje konkurs Komiks wierszem, w którym zadaniem jest przedstawienie wiersza w formie komiksu. Do udziału zapraszamy grafików, rysowników, malarzy i karykaturzystów, studentów uczelni artystycznych, profesjonalistów i amatorów z Polski i zagranicy.

Pula nagród to aż 10 tysięcy złotych, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma co najmniej 5 tysięcy złotych. Najlepsze komiksy zostaną wydane w formie specjalnego almanachu, którego oficjalna premiera towarzysząca finałowi konkursu odbędzie się podczas Europejskiego Portu Literackiego Wrocław 2013. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Nadesłane realizacje oceni jury w składzie: Tomasz Broda (artysta plastyk, grafik, karykaturzysta), Sebastian Frąckiewicz (krytyk i znawca popkultury), Krzysztof Gawronkiewicz (grafik, storyboardzista, twórca komiksów), Paweł Jarodzki (malarz, rysownik, twórca komiksów). Najlepsze z prac opublikowane zostaną w specjalnym almanachu, który swoją premierę będzie miał w czasie festiwalu w 2013 roku.

Rysownicy mają do swojej dyspozycji bank 44 wierszy poetów uczestniczących w projekcie Powrót Barbarzyńców i nie, przywołującym legendarny cykl spotkań autorskich z drugiej połowy lat 90. W tym gronie znaleźli się: Miłosz Biedrzycki, Darek Foks, Mariusz Grzebalski, Krzysztof Jaworski, Maciej Melecki, Tadeusz Pióro, Marcin Sendecki, Andrzej Sosnowski, Dariusz Sośnicki, Marcin Świetlicki, Grzegorz Wróblewski.

Patronat medialny nad konkursem objął Magazyn Kultury Popularnej Esensja, współpracujemy również z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier w Łodzi. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej konkursu: http://portliteracki.pl/projekty/strony/komiks-wierszem-2013-2/ gdzie znajdują się informacje dotyczące rezerwowania wierszy, regulamin, a także sylwetki jurorów.

Może ktoś z was się skusi?

Link do tematu na digart.pl:
http://www.digart.pl/forum/temat/1729384/Konkurs_Komiks_wierszem_-_do_wygrania_10_tysiecy_zlotych.html (http://www.digart.pl/forum/temat/1729384/Konkurs_Komiks_wierszem_-_do_wygrania_10_tysiecy_zlotych.html)


Tytuł: Odp: Komiks wierszem 2013
Wiadomość wysłana przez: Silterss on 03.01.2013, 09:14:31
Czas zgłoszeń minął. Zamykam.