Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Hyde zone => Gimpuj Pixel Town => Wątek zaczęty przez: Huan on 21.04.2012, 21:58:10Tytuł: Plebiscyt
Wiadomość wysłana przez: Huan on 21.04.2012, 21:58:10
Drzewa różnią się od siebie. To gdzie i kiedy jakie rośnie jest decyzją człowieka i/lub natury - mają na to wpływ - ogólnie rzecz biorąc, względy praktyczne. W GPT różnorodność drzew jest efektem pomysłu użytkownika. Generalnie każdy wymyśla sobie swój typ drzewa i na jego wzór tworzy następne. Zasięgi gatunków drzew można zakreślić kwadratami 150x150px.
Ja chciałbym odnaleźć najlepsze drzewa, takie, które można by pokazać nowakowi i powiedzieć "zrób coś takiego, a dostaniesz 4". Jednocześnie utworzenie jakiegoś prostego poradnika pozwalałoby takiemu komuś szybko tworzyć bardzo zadowalające coś. Potrzebuję do tego właśnie wiedzieć, które są tymi najlepszymi. Przy okazji każdy GPT-owy działacz się czegoś w robieniu drzew na pewno nauczy.
(http://oi43.tinypic.com/2m6kfg4.jpg)
Domyślam się, że nie ma lekko wskazać najlepsze, także wystarczyłoby gdybyście wytknęli najgorsze oraz zalety i przemyślenia co do tych lepszych. Nie działających w GPT też zapraszam :). Dlatego też bardzo zależy mi na uzasadnieniach.
Liczę na Was!
Dobrze by było znaleźć super-drzewa!

Edit: Nie chodzi mi o wypowiedzi ekspertów, gusta są różne i żeby znaleźć złoty środek między nimi trzeba je znać! Po prostu, które do wywalenia, a które super i najlepiej dlaczego.

Edit2: Nie zamierzam w żadnym wypadku stworzyć szablonu drzewa. Chciałem w takiej formie zwrócić uwagę wszystkich (w tym adminów) na swojego rodzaju przyzwyczajenia wyniesione z GPT1. Chciałbym znaleźć najczęstsze błędy i najlepsze tricki przy tworzeniu drzew.


Tytuł: Odp: Plebiscyt
Wiadomość wysłana przez: elementiro on 22.04.2012, 18:19:31
Wg. mnie w twoim zestawieniu drzew nie powinno być 3, 13, 17 i 19 , bo to drzewa innego typu niż pozostałe. A jak chodzi o mnie to mi się chyba najbardziej podoba 5.(ale ciężko stwierdzić, bo 2 i 22 też są b. dobre):)