Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Ogólne dyskusje => Fotografia i obróbka zdjęć => Wątek zaczęty przez: krykaminski on 06.07.2011, 17:30:59Tytuł: Studio fotograficzne a GIMP
Wiadomość wysłana przez: krykaminski on 06.07.2011, 17:30:59
Witam,
za niedługo planuję otworzyć własną działalność związaną z fotografią. Na początek planuję zainwestować fundusze w sprzęt, a nie w oprogramowanie. Dlatego chciałbym uzyskać informację o polecanych dodatkach do Gimpa, by móc swobodnie retuszować zdjęcia. Z góry dziękuję za informację.


Tytuł: Odp: Studio fotograficzne a GIMP
Wiadomość wysłana przez: kaef on 07.07.2011, 00:05:05
Obowiązkowo UFRaw jako wywoływarka RAWów;)

Ewentualne pluginy, które skrócą czas poświęcany na obróbkę, ale to według własnych upodobań musisz dobierać, albo napisać własne.

Jeśli pracujesz na windowsie, to możesz też korzystać z pluginów do Photoshopa, jeśli takowe posiadasz (pamiętaj o licencji na płatne pluginy). Cała instrukcja tutaj:
http://www.gimpuj.info/techniczne/zastosowanie-pluginow-przeznaczonych-dla-photoshopa-w-programie-gimp-t1363.0.html

Ogólnie mówiąc potrzebujesz jedynie UFRaw. Sam Gimp zawiera wszelkie możliwe narzędzia potrzebne do retuszowania fotografii.

Pozdrawiam i powodzenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w Polsce;)


Tytuł: Odp: Studio fotograficzne a GIMP
Wiadomość wysłana przez: EN on 09.07.2011, 06:36:20
Jesli zamierzasz tluc slubniaki to masz glownie trzy narzedzia, na ktorych zjesz zeby (sorry ale nie pamietam jak sie w GIMPie nazywaja wiec beda psowe odpowiedniki ;p ). Wiec sa to dodge&burn, pedzel no i pytanie czy w nowym gimpie jest healing brush bo jesli nie to bedziesz musial sie bawic niestety ze stemplem ;p
Tak na marginesie zainwestuj moze w tablet bo przy wiekszej ilosci sprawniej idzie na tablecie.