Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Hyde zone => [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP => Wątek zaczęty przez: Eisen on 30.01.2013, 16:16:49



Tytuł: [ROZ] Dopasowanie oświetlonej postaci do nowego, nieoświetlonego tła
Wiadomość wysłana przez: Eisen on 30.01.2013, 16:16:49
Wyciąłem postać z obrazka. Nie wiem, czy mi się to udało, mi się podoba. Chodzi o to, że na danym obrazku postać jest dość mocno oświetlona, a wycięty obrazek chciałem ładnie wkomponować w tło. Niestety, z tym oświetleniem nieciekawie się prezentuje.

Moje pytanie - jak to ładnie wkomponować? Utworzyłem nową warstwę na tle, gdzie wkleiłem wycięty render, kombinowałem z ustawieniami kolorów (kolory -> odcień i nasycenie), jednak efekt nie jest zadowalający. Dodam jeszcze, że nie chcę zmieniać koloru tła, tylko tą wklejoną postać (ew. jakieś drobne zmiany kolorów wokół wklejonej postaci). Zmniejszając krycie warstwy, również uzyskuję niezadowalający efekt - postać jest stłumiona, a ma być żywa. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi, z resztą zrobiłem screeny - powinno być widać. Macie jakieś propozycje? Byłbym wdzięczny za pomoc i w ogóle jakieś opinie :P.

//bea: Poprawiałam tytuł.
Po co usunąłeś linki do obrazków? Teraz wątek jest mniej czytelny dla innych...

ah, zasugerowałem się tym, że mi jeden usunęłaś. sorka


Tytuł: Odp: wycięta postać z oświetlonego obrazka - zmiana kolorów
Wiadomość wysłana przez: be@ on 30.01.2013, 16:35:32
Najlepiej użyć krzywych lub poziomów: Kolory -> Krzywe lub Kolory -> Poziomy i przyciemnić to, co na renderze jest najjaśniejsze. Ponieważ render jest rozjaśniony wokół krawędzi, to możesz także na warstwie z nim wybrać kanał alfa na zaznaczenie, zmiękczyć zaznaczenie o jakieś 20px, odwrócić i przyciemnić. Moim zdaniem zamiast przyciemniać rener, lepiej by było dodać do tła jakieś światło w miejscu, które znajdzie się za renderem.
Co do kapelusza, to faktycznie jest postrzępiony, dlatego warto używać ścieżek zamiast lasso.