Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Tutoriale => Prośby o tutoriale => Wątek zaczęty przez: Rherad on 04.02.2010, 23:37:02



Tytuł: Prośba - Średniowieczna ramka
Wiadomość wysłana przez: Rherad on 04.02.2010, 23:37:02
Hej :)
Jak zrobić coś takiego?
Pytałem się twórcy tego jak to zrobił ale odpowiadał tak "Hmm.. Zastanowię się" "Nie" "Nie chce mi się" "Powiem, że robiłem w gimpie."

(http://www.gimpuj.info/replacement.png)

Proszę o tutka, nie chcę czegoś takiego "pobaw się ścieżkami i brushami". Wiele osób zapewne także chciałoby umieć coś takiego robić.


Tytuł: Odp: Prośba - Średniowieczna ramka
Wiadomość wysłana przez: Typhon on 04.02.2010, 23:45:58
To akurat o ile się nie mylę jest fragment obramowania z plików graficznych Warcraft III - Frozen Throne.
Wejdź w fabrykę tutoriali, otwórz wątek z pancerzem, przejdź do tematu i tam się wzoruj na tym, ale bardziej technicznie. Efekt wypukleń możesz uzysać mapowaniem wypukłości, bądź wytłoczeniem, teksturę zaś zdesaturowaną plazmą, w której pobawisz się kontrastem i jasnością.


Tytuł: Odp: Prośba - Średniowieczna ramka
Wiadomość wysłana przez: Rherad on 05.02.2010, 00:55:40
Zobacz załącznik :/
Chyba coś mi nie idzie :/


Tytuł: Odp: Prośba - Średniowieczna ramka
Wiadomość wysłana przez: Typhon on 05.02.2010, 17:26:37
Nie jest źle. Proponuję, abyś sobie gotową ramkę ustawił obok jako wzór, a na Twojej starał się odwzorować to, co chcesz.


Tytuł: Odp: Prośba - Średniowieczna ramka
Wiadomość wysłana przez: agape on 09.02.2010, 18:11:36
Z tego co pamiętam, to miał powstać podobny tut z wykorzystaniem takich ramek w szablonie. Jakoś nic z tego nie wynikło, sam uważam, że tuta na takie ramki by się przydał.