Polskie Forum Użytkowników GIMP-a

Hyde zone => [Archiwum] Pomocna dłoń - GIMP => Wątek zaczęty przez: He Wasnt on 17.10.2009, 18:26:34



Tytuł: [ROZ] Czarne tło rendrena
Wiadomość wysłana przez: He Wasnt on 17.10.2009, 18:26:34
Hej! Jestem tu nowy więc przepraszam jeżeli napisze jakieś głupoty. :)

Jeżeli sie nie myle to w rendrenie powinna być sama postać tak ? A reszta przezroczysta? Zawsze jak znajde jakiś rendren to postać jest OK ale reszta czarna. O co chodzi ? Czy trzeba jakoś usuwać to czarne ? A jeżeli tak to jak ?

Próbowałem w wyszukiwarce ale "moje zapytanie nie było wystarczająco specyficzne"

Pomoże ktoś ? : D


Tytuł: Odp: Czarne tło rendrena
Wiadomość wysłana przez: Wertyś on 17.10.2009, 18:32:54
Tak powinna być sama postać, bez tła. Na niektórych stronach z renderami dodają czarne tło dla niezalogowanych po to by ludzie się rejestrowali. Ale dla chcącego nic trudnego. Zapisujesz render, otwierasz w gimpie, wybierasz kolor w którym jest tło rendera (to może być jaśniejszy odcień czarnego), wybierasz kolory>>zamień kolor w alfę, bierzesz czarny (lub ten jego odcień) i dajesz "ok". Powinno coś z tego wyjść.


Tytuł: Odp: Czarne tło rendrena
Wiadomość wysłana przez: Terrqge on 17.10.2009, 18:35:12
Ja to robię tak... biorę różdżkę klikam na czarne tło, potem odwracam zaznaczenie, tworzę nowy przezroczysty obraz i wklejam render ;).


Tytuł: Odp: Czarne tło rendrena
Wiadomość wysłana przez: Skwarek on 17.10.2009, 18:37:52
A ja robię tak: Rejestruję się :D (chyba, że jest płatne :P )
Sposób Wertysa jest troszkę zły, bo postać wtedy jest trochę przezroczysta,
a sposób Terrqga też jest zły, bo postać ma postrzępione rogi.


Tytuł: Odp: Czarne tło rendrena
Wiadomość wysłana przez: He Wasnt on 17.10.2009, 18:40:07
Spróbowałem, ale moja postać też traci kolory :/ Ale jeżli sie zarejestruje np. na planet rendrens to będą wszytkie z przeźroczystym tłem?

Terrqge: A na rendrenach prawdziwych ludzi to działa? Czy może jeżeli moja postać ma np. czarny strój to nie wyjdzie? A tak wogóle jak odwraca się zaznaczenie ?

Ja zawsze próbowałem wymazać w miare możliwości przy pomocy maski warstwy :p Ale nigdy sie w 100% nie udawało :p


Tytuł: Odp: Czarne tło rendrena
Wiadomość wysłana przez: Terrqge on 17.10.2009, 18:46:12
Zaznaczenie>Odwróć

Lub prościej: Ctrl+I


Tytuł: Odp: Czarne tło rendrena
Wiadomość wysłana przez: caje on 17.10.2009, 18:46:17
tak, jak się zarejestrujesz na planetrenders to będziesz miał bez tła

można jeszcze kolory > kolor na alfę i wybierasz kolor czarny, ale wtedy oprócz tła usunie ci także czarne elementy postaci


Tytuł: Odp: Czarne tło rendrena
Wiadomość wysłana przez: He Wasnt on 17.10.2009, 18:48:35
Dzięki wszystkim !  ;)