Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


cwiczenie3 autorstwa Dragonfly
cwiczenie3


Komentarz Autora:

Ostatnio portret robiłam prawdopodobnie dwucyfrową liczbę lat temu i wychodzi na to, że nie żałuje xD. Jak dla mnie portretowanie wymaga absurdalnego nakładu pracy, z żadnej strony nie jest przyjemne. Każdy błąd sprawia, że portret zmienia się w słabą karykaturę. No zirytowało mnie to zadanie xD. Poproszę o opinię, czy to się do czegokolwiek nadaje, bo ja się już dość napatrzyłam i nie urzeka mnie, delikatnie mówiąc.

Refka:
https://pl.pinterest.com/pin/856458054133823835/
Statystyki obrazu:

Autor: Dragonfly
Dodano: 20.10.2021, 03:01:08
Odsłon: 244
Rozmiar: 760.49kb
Wymiary: 1001 x 1269

Ocena: Ten obraz nie był jeszcze oceniany.

Kody dla podlinkowania obrazka


be@ galeria @ 20.10.2021, 06:19:02
Anatomicznie wydaje się OK, ale trochę dezorientuje to światło. Coś z nim namieszane, nie wiadomo z której strony pada. Na żuchwie i uchu po lewej i nad okiem po prawej wydaje się padać od dołu, ale znów na nosie i pod prawym okiem od góry. Przy czym ogólnie oświetlona jest lewa strona, jednak nos bardziej od przodu. Na referencji nie ma takiego zamieszania i widać, że światło pada z góry od lewej.
No i całość jest jakby niedokończona. Trzeba dopracować szczegóły. Wg mnie jak najbardziej nadaje się to do dalszej "obróbki". Na początek poprawić to światło, a następnie dopracować szczegóły.
Musisz sobie przeanalizować na żywo topografię twarzy i to jak zachowują się światła i cienie w zależności od tego, z której strony jest oświetlona Mrugnięcie