Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: [Script-Fu] Przechodzenie przez wszystkie warstwy/spolszczenie GAP
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [Script-Fu] Przechodzenie przez wszystkie warstwy/spolszczenie GAP  (Przeczytany 19754 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« : 24.01.2015, 21:36:06 »

Dla Bei:

Kod:
(define (script-fu-[jakokolwieknazwa] Image)
    (set! NumberFrames (car (gimp-image-get-layers Image))        
    (set! Layers (cdr (gimp-image-get-layers Image))              


)

Czy to wystarczy?

//bea: Zmieniłam tytuł, bo dyskusja zeszła na temat spolszczenia GAP Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 02.03.2015, 19:14:53 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.01.2015, 00:42:34 »

Dziękuję, ale mógłbyś co nieco wytłumaczyć? Skrypt miał stosować wybrany filtr na wszystkich widocznych warstwach, a ja tam nic o widoczności nie widzę, ale się nie znam, więc może jest? Nazwa filtra to: script-fu-AnimationHistoryBurnIn Image czy może bez tego Image? W przeglądarce procedur w ogóle nie znajduję filtra o takiej nazwie Smutny Może aby było prościej, zamiast nazwy filtra wpisz po prostu: nazwa_filtra i każdy sobie tam wstawi, co będzie chciał. Nie ma też informacji, gdzie szukać tej opcji w menu.
 No i chyba czegoś tam brakuje, bo jak zapisałam jako SCM i wrzuciłam do skryptów, to mi wywala błąd podczas wczytywania skryptu Smutny
Wybacz tyle uwag, ale naprawdę zupełnie się nie znam na skryptowaniu jak i zapewne większość użytkowników, a przecież nie tylko mi się ten skrypt przyda.
 W ogóle to nie jestem pewna, czy to takie proste jak mi się zdawało, bo jeśli nie da się tam jakoś wpisać, aby filtr został zastosowany z ostatnio wybranymi ustawieniami, to pewnie trzeba jeszcze podać te ustawienia (o czym nie pomyślałam), a nie mam pojęcia jak. Coś mi się więc wydaje, że nic z tego pomysłu nie będzie Smutny
 Podobno w GAP jest taka opcja, ale nie wiem jak to tam wygląda i czy dotyczy wszystkich filtrów. Może sobie w końcu zainstaluję tę wtyczkę, jeśli skrypt nie był jednak najlepszym pomysłem.
« Ostatnia zmiana: 25.01.2015, 01:22:51 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.01.2015, 13:39:05 »

To co napisałem, był jak chciałaś szablonem: trzeba go jeszcze uzupełnić o wybrany filtr. Każdy ma inny zestaw parametrów, więc to nie kwestia podania jego nazwy.

Chyba gimp-drawable-get-visible służy do sprawdzani, czy warstwa jest widoczna.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.01.2015, 19:27:30 »

Uhm, rozumiem, tylko to by musiał być szablon, który będzie w stanie uzupełnić osoba nie znająca się na skryptowaniu. Nazwę filtra jeszcze znajdę, ale z resztą gorzej, więc chyba nie ma sensu.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.02.2015, 21:43:58 »

Cześć Bea.
Jak dla mnie bardzo interesujący temat.

Jeżeli dobrze zrozumiałem ten wątek (który zaczyna się od odpowiedzi zamiast opisu meritum zagadnienia) to ja mam pytania:

-(GAP) Filter all layers (w menu Filtry) nie spełnia Twoich oczekiwań ?
- czy chodzi tylko o to aby uruchomić dowolny filtr/script dla warstw w wybranych/domyślnych ustawieniach ?

Wg mnie w script-fu to nie będzie możliwe - ponieważ nie da się uruchomić dwóch script-fu jednocześnie.
W ramach dalszej nauki programowania w Pythonie chętnie podejmę ten wątek (tyko przedstaw szczegółowe założenia) - ale nie obiecuję szybkiej realizacji (w problemach będę się kierował z zapytaniami do innych użytkowników - a to "chwilę" trwa).
Jeżeli chodzi "tyko" o zastosowanie script-fu dla warstw (bez grup) w ostatnich ustawieniach - to już znalazłem (wg mnie proste) rozwiązanie . Jeżeli będą zainteresowani to zamieszczę ten plugin (Python) w najbliższy weekend...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.02.2015, 04:45:07 »

GAP jakoś jeszcze nie zainstalowałam, bo do tej pory nie był mi potrzebny, ale mam zamiar zainstalować i sprawdzić. Bardzo możliwe, że można za jego pomocą zrobić to, o co mi chodziło. A chodziło konkretnie o możliwość zastosowania wybranego filtra z ostatnio używanymi ustawieniami na wszystkich warstwach. W sumie nie jest to jakieś bardzo pilne, ale na forum często przewijają się wątki, w których ktoś pyta o zastosowanie filtra dla wszystkich warstw.
Jak sprawdzę ten GAP, to dam znać Mrugnięcie

@Edit:
Zainstalowałam. Mnóstwo opcji ma ten GAP i do tego po angielsku. Niektórym może być ciężko się w tym zorientować. Znalazłam m.in. pozycję: "Filter all layers" i wydaje się robić to, o co mi chodziło, aczkolwiek nie udało mi się tam znaleźć opcji Jasność i kontrast. Oczywiście można zwiększyć kontrast używając krzywych kolorów czy poziomów, ale nie wiem czy to jedyna brakująca opcja.
« Ostatnia zmiana: 03.02.2015, 05:53:02 wysłane przez be@ » Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.02.2015, 18:01:06 »

Tylko w sprawie GAP.
Którą wersję zainstalowałaś: 2.6 czy 2.7 ?
Wersja GAP 2.6 posiada pełne spolszczenie działające również w Gimp 2.8 (w tym temacie powstał osobny wątek - ale być może trzeba go zweryfikować).
Wersja 2.7 niestety jeszcze nie doczekała się spolszczenia.


* gappl.png (41.63 KB, 924x419 - wyświetlony 367 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03.02.2015, 18:05:32 »

Zainstalowałam 2.6 z forumowego downloadu. O spolszczeniu nie wiedziałam. Kojarzę, że kiedyś coś tam gdzieś o tym pisano, ale zdawało mi się, że były to jakieś niepewne informacje. Jeśli to spolszczenie działa, to dziwne, że nie ma go w forumowym downloadzie. W końcu to polskie forum, więc powinno być, a nie gdzieś tam w jakimś zapomnianym wątku.
« Ostatnia zmiana: 03.02.2015, 18:15:56 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 28.02.2015, 09:31:37 »

@MareroQ - mógłbyś podać odnośnik do tego GAP po polsku, bo wersja 2.6 z forumowego downloadu nie jest spolszczona i nie mam pojęcia gdzie szukać instalki ze spolszczeniem, a podmiana pliku z wątku: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,22778.msg295707.html#msg295707 nie działa.
« Ostatnia zmiana: 28.02.2015, 09:44:31 wysłane przez be@ » Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02.03.2015, 16:29:16 »

Cześć
Jestem przekonany, że to będzie działać również dla was !
Mój działający plik tłumaczenia jest identyczny jak do pobrania w dziale Download.
Ponieważ jest to wersja dla GIMP 2.6 to lokalizacja powinna być taka:
C:\Program Files\GIMP-2.0\share\locale\pl\LC_MESSAGES\gimp20-gap.mo
I tylko w taki sposób dla mnie również to działa dla 2.8.14
Ochotnicy do tłumaczenia najnowszej wersji GAP?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02.03.2015, 16:36:06 »

W dziale Download nie ma żadnego tłumaczenia do pobrania, więc nie wiem o czym piszesz. Plik załączony w wątku http://www.gimpuj.info/index.php/topic,22778 umieściłam dokładnie w takiej lokalizacji jak napisałeś i nie działa. Też mam GIMP 2.8.14, a GAP w wersji 2.6 był pobrany z forumowego downloadu.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 02.03.2015, 17:22:30 »

Mi również te spolszczenie nie działa. W sumie nigdy nie działało. Kiedy miałam 2.6, później 2.8 i teraz kiedy mam znowu 2.6.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 02.03.2015, 17:24:51 »

Może to działa tylko na systemach 32-bitowych? Trochę głupio, bo tutoriale na forum (nie wiem czy wszystkie) są akurat do tej spolszczonej wersji.
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 02.03.2015, 18:01:01 »

Niech użytkownik be@ ruszy bańką i stworzy sobie takie foldery w lokalizacji C:\Program Files\GIMP-2.0\share\locale\pl\LC_MESSAGES i tam wrzuci plik z tłumaczeniem. U mnie tak działa.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 02.03.2015, 18:05:16 »

No przecież już chyba trzeci raz piszę, że wrzuciłam właśnie dokładnie do tego folderu. Co jeszcze mam sobie stwarzać? Jedyna różnica, że główny folder w Program Files u mnie nazywa się "GIMP 2" a nie "GIMP-2.0". Czyżby chodziło o tę różnicę?

Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 02.03.2015, 18:10:42 »

Ja też mam ten plik właśnie w tym folderze(w identycznej lokalizacji) i u mnie też nie działa. Nawet utworzyłam sobie specjalnie folder GIMP-2.0 i odtworzyłam całą ścieżkę i wrzuciłam plik i dalej nic.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 02.03.2015, 18:30:06 »

Czy to tak trudno zrozumieć? Trzeba zrobić ścieżkę do pliku z tłumaczeniem taką jaka była w Gimp-ie 2.6 czyli robimy puste foldery  w Program Files, GIMP-2.0 w nim share w share locale w locale pl w pl LC_MESSAGES no i w LC_MESSAGES wrzucamy gimp20-gap.mo Uffff. Dlaczego tak? A no dlatego że Gap jest skompilowany na plikach Gimp-a 2.6 i tu będzie szukał pliku .mo. Cały problem to zmiana w ścieżce nazwy Gimpa z  GIMP-2.0 na  GIMP 2 i dlatego tłumaczenia nie działają.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 02.03.2015, 18:37:03 »

Ach, czyli jednak. To już sprawdzam. Nie sądziłam, że w ten sposób mogłoby to zadziałać w całkiem innym folderze.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 02.03.2015, 18:41:23 »

POGO, ja mam tak jak mówisz. A dodatkowo mam GIMP-a 2.6 a GAP nigdy nie był u mnie po polsku pomimo, że pobieram tę spolszczoną wersję. Dla pewności podmieniałam też sam plik z tłumaczeniem i nic. System polski, sam GIMP jest po polsku a GAP po angielsku. Plik z tłumaczeniem w identycznej lokalizacji jak podajesz.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 02.03.2015, 18:45:31 »

Utworzyłam sobie folder GIMP-2.0 i potrzebne podfoldery, skopiowałam tam ten pliczek i faktycznie, teraz spolszczenie działa. POGO - dzięki za wytłumaczenie Uśmiech
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 02.03.2015, 18:49:48 »

Widzicie, a u mnie nie.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 02.03.2015, 18:57:49 »

Żeby nie było że łże dołączam załącznik. Mam Gap-a stąd http://photocomix-resources.deviantart.com/art/GAP-2-6-for-Gimp-2-6-Windows-135464357 i to działa tak jak napisałem, co prawda jest to wersja z instalatorem ale ja to wypakowałem zip-em i instalowałem ręcznie są tam jeszcze jakieś extra skrypty (stare i chyba nie działają) i biblioteka LangDLL.dll jak ktoś chce ją zainstalować to w systemie 64-bitowym instalujemy w folderze "C:\Windows\SysWOW64\LangDLL.dll"  

POGO, ja mam tak jak mówisz. A dodatkowo mam GIMP-a 2.6 a GAP nigdy nie był u mnie po polsku pomimo, że pobieram tę spolszczoną wersję. Dla pewności podmieniałam też sam plik z tłumaczeniem i nic. System polski, sam GIMP jest po polsku a GAP po angielsku. Plik z tłumaczeniem w identycznej lokalizacji jak podajesz.
Hasia nie wiem dlaczego nie działa może jest różnica  skąd ma się Gap-a.


* gimp-gap.PNG (175.37 KB, 1279x646 - wyświetlony 369 razy.)
Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 02.03.2015, 19:07:20 »

To jeśli chciałabym przeinstalować GAP-a, to jak go teraz usunąć z GIMP-a? Czy to nie jest konieczne i pliki się nadpiszą?
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 02.03.2015, 21:57:20 »

Powinny się nadpisać, choć osobiście preferuje instalowanie usuwanie wtyczek ręcznie i trzymanie każdej w oddzielnym folderze.
Jak nie problem to wywal przed instalacją.
Zapisane

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: [Script-Fu] Przechodzenie przez wszystkie warstwy/spolszczenie GAP
Skocz do: