Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 72
43  Root / Sprawy techniczne / Odp: Forumowe gadżety : 21.02.2010, 11:54:20
Ok, już się zapisałem. Odnośnie tej wersji z "PFUG" - co myślicie o tym, żeby zamiast dwóch "PFUG-ów" obok siebie były one na przemian? Tzn. raz kolorowy, raz biały.
44  Root / Sprawy techniczne / Odp: Forumowe gadżety : 20.02.2010, 22:39:06
Cytuj
Cena zawiera koszt wysylki.

Koszt wysyłki do kogo? Mrugnięcie Rozumiem, że firma/Danyeru rozsyła do każdego indywidualnie?
45  Ogólne dyskusje / Języki Internetu / Odp: Kilka problemów XHTML : 13.02.2010, 17:39:32
OT

O mamo, nadal polecacie ten kurs?...

http://kurs.browsehappy.pl/ Enjoy.
46  Ogólne dyskusje / Webmastering & Webdesign / Odp: Który edytor najlepszy? : 10.01.2010, 14:19:10
Cytuj
[...] na przykład we Flashu muszę pisać całe cośtam.addEventListener zamiast napisać cośtam.add i kliknąć ctrl + spacje by wyświetlić listę dostępnych możliwości.

Są snippety, co mi wystarcza Uśmiech

Szczerze mówiąc, to chyba podpowiadania składni w vimie nie ma (http://www.google.pl/search?q=vim+podpowiadanie+składni). Swoją drogą, jak na podpowiadanie składni mówi się po angielsku? :x

Ja czekam na RadRails 3 ze studia... Aptany Chichot Graficzna integracja z wszelkimi VCS jednak rlz, chociaż dla mnie wystarczałby sam git.

Cytuj
Zgodzę się, że nic nie zastąpi edytora/IDE na własnym kompie, jednak jak potrzebujemy na szybko dostęp do kodu to bespin jest moim zdaniem niezastąpiony, mamy szybki dostęp do kodu z każdego miejsca na świecie gdzie jest internet (pliki przechowywane są w chmurze) z dowolnego komputera który tylko obsłuży przeglądarkę z HTML5 (np. ff 3.5).

W zasadzie mam to samo: loguję się na swojego shella, gdzie mam vima z własnym configiem. Swój kod mogę zassać z repozytorium z GitHuba i wszystko gra.

Edit:

Tutaj masz o podpowiadaniu składni w vimie: http://www.goldenline.pl/forum/vim/1290200/s/1#24995734
47  Ogólne dyskusje / Webmastering & Webdesign / Odp: Który edytor najlepszy? : 10.01.2010, 02:17:51
Cytuj
Takie pytanko, vim ma podpowiadanie, formatowanie i kolorowanie składni? (kolorowanie chyba ma bo coś mi się kojarzy).

Ma formatowanie i kolorowanie, od podpowiadania są zdaje się jakieś wtyczki, ale szczerze mówiąc, nie jest mi to potrzebne.

Cytuj
w dobrze skonfigurowanym IDE nie trzeba przecież odrywać ręki od klawiatury podczas kodzenia, inna sprawa podczas debuggingu, chociaż i tam pewnie można by się poruszać klawiaturą Język

W vimie wszystko robię za pomocą klawiatury, co strasznie mi się podoba Chichot Debugować w Ruby nie muszę (to nie taki język, wystarczy napisać testy, np. w "Ogórku" http://cukes.info/), w vimie chyba to nawet nie jest możliwe, ale właśnie IDE są od debugowania, a w takim HTML-u czy CSS-ie się tego nie robi Mrugnięcie

Oczywiście szanuję Twój wybór - skoro piszesz jeszcze w czymś innym, to normalnym jest, że używasz tego samego edytora także do innych języków.

Cytuj
ciekawostka, ostatnio dorwałem bardzo ciekawy projekt ze stajni Mozilli, do kodzenia w każdej chwili, wystarczy tylko przeglądarka z obsługą HTMLa 5 Uśmiech http://bespin.mozilla.com. Świetna sprawa Uśmiech

Kiedyś istniało coś takiego jak Heroku Garden - pełne środowisko zawarte "w przeglądarce" do pisania aplikacji Ruby on Rails. W sumie niezły pomysł, no ale nic nie zastąpi edytora/IDE "na localu". Po jakimś czasie zmienili ten projekt w hosting projektów opartych o Ruby.
48  Ogólne dyskusje / Webmastering & Webdesign / Odp: Który edytor najlepszy? : 10.01.2010, 01:48:55
IDE jest najbardziej przydatne dla języków pokroju Javy czy C#, gdzie korzysta się z debuggerów i innych rzeczy tego typu.

Owszem, dla wygody można korzystać z IDE przy innych językach, ale IMHO nic nie zastąpi śmigającego i lekkiego edytora. Dla Ruby/Ruby on Rails używam podobnej konfiguracji i wymiata się na tym naprawdę nieźle. Mogę sobie zainstalować NetBeans, ale po co? Wszystko jest wbrew pozorom o wiele wygodniejsze, na dodatek vim wygląda mniej skomplikowanie niż NetBeans :> Mnie irytowałoby to, że muszę odrywać rękę od klawiatury.

Cytuj
Z resztą to zwykłe kodzenie w HTMLu może się przerodzić w kodzenie w HTMLu, XMLu, CSSie i JSie, a wtedy już się przydaje porządne IDE a nie jakieś barachło typu notatnik czy edHTML.

Racja, racja, aczkolwiek jak już pisałem wcześniej, można po prostu skorzystać z bardziej zaawansowanych edytorów. Dla leniwych polecam cream - taki vim, ale dużo bardziej windowsowy (skróty klawiszowe są 'znormalizowane').

Cytuj
Aptana Studio jest wygodna, ma podpowiadanie i kolorowanie składni, dlaczego nie nadawałaby się nawet do zwykłego kodzenia w HTMLu? Za ciężka? Nie, moim zdaniem nadaje się idealnie do dużych projektów jak także dla początkujących użytkowników, no ale jak kto woli.

http://docs.aptana.com/docs/index.php/Setting_memory_usage_configuration

Cytuj
By default, Aptana Studio allocates 128M to start (the -Xms128M parameter), and uses a maximum of 384MB (the -Xmx384M parameter), of Java heap memory, which is usually enough for most development tasks.

...w chwili, gdy vim zużywa zwykle mniej niż 10MB. IDE to fajna rzecz, ale kiedy przesiądziesz się na porządny edytor, to naprawdę nie będziesz chciał go porzucić ;-)
49  Ogólne dyskusje / Webmastering & Webdesign / Odp: Który edytor najlepszy? : 10.01.2010, 00:21:45
Ho ho ho, to ja, naczelny nekromanta gimpuj.info.

Zwykły Notatnik chyba nie nadaje się do pisania HTML-a - trochę głupio, żadnych snippetów itd, poza tym słyszałem, że Unicode to w nim UTF-16...

Obecnie używam vima - masz go po prostu wszędzie, ma ogromne możliwości, ale... jeśli chcesz w nim pisać tylko w HTML-u, to chyba nie ma na razie zbyt dużego sensu uczyć się jego obsługi (która nie jest zbyt trudna, do podstawowego używania wystarczy zaznajomić się z jego trybami i kilkoma skrótami).

Kiedy zaczynałem, to używałem HateML i w zupełności mi do HTML/CSS wystarczał. Słyszałem też pozytywne opinie o Notepad++.

Jeśli chodzi o Linuksa, to nie polecam jakiejkolwiek dystrybucji, bo tam do edycji plików używa się seda, awk i innych wytrychów, strasznie to wszystko ograniczone Smutny Niby jest vim, emacs, geany, gedit, kate... Ale wtedy nie czuć tego smaczku "konsoli" - no po prostu nie czujesz się jak haksior.

Cytuj
Aptana Studio i Eclipse

Cytuj
Visual Web Developer 2008 EE

Polecacie IDE do zwykłego klepania HTML-a? Chichot
50  Hyde zone / Hyde park / Odp: Z jakiego systemu korzystasz? : 17.07.2009, 12:02:10
Ja tam dopinguję Siódemce, może w ciągu tych kilku lat udział IE6 na rynku przeglądarek znacząco spadnie, no i pozbędziemy się dzieciaków mówiących, że Vista to taki pr0elo system.
51  Hyde zone / Hyde park / Odp: Z jakiego systemu korzystasz? : 15.07.2009, 16:51:59
Jak zacznę zarabiać, to sobie na pewno kupię, na razie trzeba zaopatrzyć się w lepszego neta i zrobić przesiadkę na Ubuntu bądź Fedorę.
52  Hyde zone / Hyde park / Odp: Z jakiego systemu korzystasz? : 15.07.2009, 16:12:19
Na razie Windows XP ale jak wyjdzie Windows 7 to nie ma innej opcji jak korzystanie z siódemki  Cool

Try linux...

Po co? O wiele wygodniej będzie mu się korzystało z Siódemki.

Z MacOS tylko 5 osób? Co?

Makjuzerzy pewnie z PS-a korzystają. Jeśli masz kasę na MB czy MBP, to na PS-a też wyskrobiesz te "kilka groszy" ;]
53  Ogólne dyskusje / Języki Internetu / Odp: Flash i podstawy : 14.07.2009, 08:48:19
Huehuehue, flashowe intro :> http://www.doineedaflashintro.com/

*Kiedyś* mignęła mi przed oczami strona pozwalająca tworzyć takie intra, jeśli naprawdę Ci na tym intro zależy, to możesz poszukać.

Chwila googlowania zwróciła jedynie program Flash for Linux (być może o tym mówił Ziomioslaw).
54  Hyde zone / Hyde park / Odp: Piosenka, która wpadła ci w ucho : 13.07.2009, 18:21:17
Trochę dobrego drum'n'bassu/darkstepu:

Counterstrike - Draco
Evol Intent - Middle of the Night
55  Ogólne dyskusje / Języki Internetu / Odp: Flash i podstawy : 13.07.2009, 09:46:53
Zależy jakie masz umiejętności i jaka jest tematyka strony: http://2advanced.com/ Mrugnięcie

Tutaj naprawdę nie chodzi o umiejętności. Gdyby na stronę wszedł użytkownik Opery Mini/linksa/dowolnej przeglądarki, ale bez zainstalowanego Flasha, to nie zobaczy nic. Poza tym Google dopiero od zeszłego roku indeksuje zawartość Flash, więc z SEO też jest gorzej.
56  Ogólne dyskusje / Języki Internetu / Odp: Flash i podstawy : 13.07.2009, 09:26:42
Za pisanie stron w całości we Flashu powinni wieszać. Nawet jeśli "coś ma latać i coś ma się zmieniać", to o wiele lepszym wyjściem będzie skorzystanie z JavaScriptu, a najlepiej jakiejś biblioteki (polecam jQuery). Jeżeli backend strony jest napisany w 'webowym' języku (Python, Ruby, no i może jeszcze PHP i inne), to warto dowiedzieć się co nieco o AJAX-ie.

Nie polecę Ci nic, chcę po prostu zwrócić uwagę, że Flash to zUo, o ile nie jest odtwarzaczem filmików czy przyciskiem do skopiowania kodu do schowka.

Jeśli stworzysz całą stronę we Flashu (czego nienawidzę), to całe usability pójdzie się automatycznie kochać :>
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 72