Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Siga by mayak [latwe]  (Przeczytany 12652 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mayak
Nowicjusz

Reputacja: 4 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 30.11.2006, 19:32:13 »

A wiec czas na pierwszy tutek Siga by mayak

Renderek.

Radze wybrac na samym poczatku.np. z http://www.planetrenders.net/

Tlo.


1Oki wiec robimy nowy obraz [Plik>Nowy] ja robie taki jak render.

Bawimy sie brushami [Pedzlami],podobnymi do kolorystki renderka. 
No i mamy takie cos.



2.Potem robimy nowom warstwe [W warstwy - nowa Warstwa] w jednym rogu (np.biel) a w drógim (np.Zolty)



3.Nastepna warstwa ustawiona jest na wypalanie.Zamazujemy bruszem prawie cala warstwe.



4.Potem duplikujemy nową warstwe#2 i rogi rozjasniamy brushem tak by zrobic miejsce na render.



5.Potem na warstwie#2 powtarzamy funkcje wyzej.

6.Radze zachowac taki rozklad warstw:



7.Potem wklejamy render.W tym celu otwieramy obrazek z renderem.
Naciskamy na nim [PPM>Zaznaczone>Wszystko]oraz kopiujemy [ctrl+c] i wklejamy ja jako warstwe do tla[ctrl+v].A nastepnie ta warstwe z renderkiem ustawiamy na pokrywanie i idzie na sama góre.Potem kombinujemy by uzuskac fajny efekt taki jak ten.I spojz ze sie zmienila kolejnosc warstw,niz w punkcie 6.



Napis

1.Po prostu dobieramy czciake i piszemy.Uwaga kolor musi pasowac do tla.



Koncowy Efekt.

Klikamy PPM na calym zaznaczonym obrazku>Scrip-Fu>Ozdobienia>Dodaj Faze.



No i mamy caly Obrazek.

« Ostatnia zmiana: 30.11.2006, 21:55:08 wysłane przez Mayak » Zapisane

Szajba
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 118
Galeria Użytkownika


Chillout


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.12.2006, 11:12:28 »

troche krytyki - troche pochwał
ogólnie tut prosty - ale prosty i łatwy efekt też. Przyjemnie go opisałeś.
Wszystko mi pasuje jezeli chodzi o tło. Ale z tym wtapianiem rendera troszkę przesadziłeś :/  bo jak patrzę na sygę - to nie widzę rendera.

"Potem kombinujemy by uzuskac fajny efekt taki jak ten" <- to mnie rozbroiło xD

"Po prostu dobieramy czciake i piszemy.Uwaga kolor musi pasowac do tla." <- radzę dobierać czcionkę pasującą nie tylko do tła ale i do całości. Ta której użyłes nie pasuje. Wcale. A kolor powinien się też wyróżniać - może być ten sam, stosuesz inny odcień i jest widoczny. Good.

7/10 za tuta. Tyle. Peace
Zapisane


-----
gewloh
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: gewloh@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 294
Galeria Użytkownika


Hello. I wanna play a game.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.12.2006, 16:01:24 »

Cytuj
wiem ze niewyszla ale to tylko na pokaz ta praca.
Twoja praca powinna odzwierciedlać jakośc tutoriala i jeśli dasz słabą pracę, na której będzie mizerny efekt, to mało osób skusi się z niego skorzystać.  Na przykład mnie efekt końcowy tuta się nie podoba i przez to nie mam ochoty sie za niego zabierać. Ta "praca na pokaz" mnie od tego odpycha... Tutorial powinien być przede wszystkim estetyczny, a w twojej sygnaturze napis jest skaszaniony itp. Sposób na tło też jest standardowy (oczywiście początkującym przyda się to pokazać, ale reszcie na niewiele się zda. Tylko, ze skoro tut miał być przeznaczony dla całkowicie początkujących, to mógłbyś podać jakiś sposób na wtopienie napisu, żeby nei był taki poszarpany. Jesli sam nie masz, to mógłbyś podać jakiś link z innym tutem, gdzie byłoby pokazane jak to uczynić Mrugnięcie ) Następnym razem bardziej się postaraj.
Zapisane

Początek przygody z GIMPem? Przeczytaj koniecznie!      Nie pomagam poza forum i kanałem IRC.
piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 03.12.2006, 16:31:39 »

Podzielam opinie dotyczące treści tutoriala, a poza tym mam pewne zastrzeżenia dotyczące formy. Mianowicie... uważam, że źle robisz screen'y. Na przykład ten: [klik] Jest wielki, a IMO zupełnie nipotrzebnie. Wystarczyło przecież tylko zrobić screen'a sygnaturki Mrugnięcie

BTW Uważaj na orty!
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
logrim
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 80
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12.07.2007, 08:57:13 »

masz może link do bruscha którego użyłeś??
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Siga by mayak [latwe]
Skocz do: