Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tablet graficzny... Czy warto?  (Przeczytany 4614 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
apocalipse2004
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 14.06.2017, 15:53:57 »

Mam pytanie do profesjonalnych użytkowników GIMP-a. Mianowicie nie wiem, czy jest sens kupować tablet graficzny. Jestem początkującą, ale zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu. Mój tata powiedział, że gdy zacznę używać tabletu graficznego, później nie będę mogła się bez niego obyć i kiedy będę chciała zrobić jakiś obrazek na komputerze, to po prostu nie będę umiała go wykonać. Jeśli warto jednak kupić tablet, to jaki między 300zł a 400zł? Proszę o pomoc!

Pozdrawiam
Jagoda
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 14.06.2017, 17:16:17 »

Jeśli poważnie myślisz o profesjonalnym zajęciu się grafiką to kupno tabletu jest dobrą decyzją. Są dziedziny grafiki w których tablet nie jest aż tak konieczny, ale na przykład do digital paintingu jest raczej niezbędny. Myślę, że twój tata ma poniekąd rację ale nie uważam, że przyzwyczajenie do tabletu jest czymś złym. Ja używam tabletu od kilku lat i bez niego praca w programie graficznym jest dla mnie katorgą ale pracując na tablecie robiłam masę rzeczy szybciej i precyzyjniej niż użytkownicy myszek. Tablet to nie tylko piórko wskazujące ale także czułość na nacisk, czy w przypadku bardziej profesjonalnych tabletów, na pochylenie. Przydaje się to nie tylko podczas malowania ale przy fotomanipulacjach czy retuszu. I to nie tak, że myszką nie będziesz umiała wykonać żadnego obrazka, przecież nie zapomnisz nagle jak używa się programu Duży uśmiech

W cenie, która podałaś możesz kupić już wacoma z serii intuos (dawne bamboo).
Zapisane

apocalipse2004
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.06.2017, 17:47:35 »

Dziękuję bardzo. Nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłaś  Uśmiech .
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet graficzny... Czy warto?
Skocz do: