Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Plugin wsadowy do podkładania tła pod wiele zdjęć
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Plugin wsadowy do podkładania tła pod wiele zdjęć  (Przeczytany 1466 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
QrQ
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

QrQ


Zobacz profil
« : 01.06.2017, 11:07:17 »

Dzień dobry,

szukam pluginu batchowego do nakładania tysięcy różnych zdjęć na jedno i to samo tło.

Czyli chodzi o przeciwieństwo nakładania tego samego znaku wodnego na tysiące obrazów (to załatwiłby mi BIMP).

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 03.01.2019, 14:46:50 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.06.2017, 11:44:37 »

Czy to ma działać na zasadzie znaku wodnego, czyli zamiast zdjęcia masz tło, a zamiast znaku wodnego zdjęcie? Czy chcesz nałożyć jednocześnie wiele zdjęć na jedno tło, na zasadzie kolażu?
Zapisane
QrQ
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

QrQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.06.2017, 09:25:03 »

Tak jest, jak znak wodny, ale nie nabijany na wierzch, tylko podkładany pod spód.

Mam pliki:
1.jpg (100 x 100 px)
2.jpg (100 x 100 px)
3.jpg (100 x 100 px)
...
1000.jpg

oraz

tlo.jpg (900 x 900 px)

Chcę pod każdy plik z numerem podłożyć tlo.jpg
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.06.2017, 12:31:42 »

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to otwarcie zdjęć jako warstwy, podłożenie tła za pomocą skryptu Combine background i automatyczne zapisanie każdej warstwy do osobnego pliku skryptem: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,34874.0.html
W darmowym XnView podczas konwersji wielu zdjęć jest opcja "Zmień rozmiar obszaru roboczego" gdzie można wybrać wymiary i kolor tła tego obszaru. Efekt jest taki sam, jakbyś pod każde zdjęcie podłożył tło w wybranym kolorze. Nie ma jednak możliwości zastosowania innego zdjęcia jako tło czy wybrania gradientu. Jeśli więc Twoje tło ma jednolite wypełnienie, to powinno rozwiązać problem. Niestety w BIMP nie udało mi się znaleźć takiej opcji, ale może mam starą wersję. Właściwie zainstalowałam ją kiedyś testowo, ale nie korzystam. Jak potrzebuję zastosować coś do wielu zdjęć jednocześnie, to używam XnView, bo dla mnie jest wygodniejszy i bardziej czytelny.
https://www.reddit.com/r/GIMP/comments/55djkp/batch_add_layer_to_multiple_images/ - znalazłam jeszcze coś takiego. Ktoś pyta o to samo co Ty, tylko jako tła, chce użyć zdjęcia. Polecają mu program ImageMagick:
http://www.programosy.pl/program,imagemagick.html.
« Ostatnia zmiana: 02.06.2017, 16:59:00 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Plugin wsadowy do podkładania tła pod wiele zdjęć
Skocz do: