Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Prośba o wyostrzenie.  (Przeczytany 4218 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
HellFlames
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

HellFlames


Zobacz profil
« : 23.04.2017, 21:54:49 »

Witam. Mam nie typową prośbę. Otóż posiadam taki obrazek 800x800 pix.



Prosiłbym kogoś kto zna się na grafice o wyostrzenie, ponieważ z chwilą zmiany wielkości z 200x200 na 800x800 pix obrazek uległ strasznemu rozmyciu. Z góry dziękuje.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.04.2017, 05:05:52 »

Wyostrzenie tutaj nie pomoże. Skalowanie w górę obrazów rastrowych powoduje utratę jakości. Spróbuj przeskalować za pomocą darmowego programu Reshade - utrata jakości powinna być mniejsza, chociaż program lepiej radzi sobie ze zdjęciami, a to wygląda na grafikę wektorową.
Najlepiej postarać się o plik źródłowy w wektorze (jeśli faktycznie był to wektor). Wtedy można skalować do dowolnie dużych wymiarów bez utraty jakości. Ew. ktoś musiałby to przerysować w programie wektorowym (potrzebne będą także użyte czcionki), ale to już dużo pracy i za darmo raczej nikt się nie podejmie.
« Ostatnia zmiana: 24.04.2017, 06:22:56 wysłane przez be@ » Zapisane
HellFlames
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

HellFlames


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.04.2017, 09:27:11 »

Nie znam się za bardzo na tych sprawach, również jest to głupie pytanie ale jak zdobyć bądź co to jest ten plik źródłowy w wektorze?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.04.2017, 09:39:56 »

Nie mam pewności, czy grafika była stworzona w programie wektorowym, ale na taką wygląda, chociaż oczywiście można taki obraz równie dobrze wykonać w GIMP czy PS. O plik źródłowy trzeba pytać grafika, który wykonał ten obrazek. Pliki źródłowe to pliki w formacie natywnym programu, w którym tworzona była grafika, np. dla GIMP-a jest to XCF, dla Photoshopa PSD, a w przypadku programów wektorowych będzie to SVG dla Inkscape, CDR dla CorelDraw, AI dla Adobe Illustratora. Inne popularne formaty, w których można zapisywać wektory, to EPS i PDF.

@Edycja:
Znalazłam wektor: http://vectorlogofree.com/logo-templates/whiskey-store-template-logo lub https://www.vecteezy.com/business/28315-whisky-store
Zapisane
HellFlames
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

HellFlames


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24.04.2017, 11:37:23 »

A czy byłbyś w stanie zrobić to 800x800 dodać lotki napisać Częstochowa i zmienić "store" na "Team" ? Taka gorąca prośba.
Bo rozumiem że w tym momencie jeśli ten wektor jest to można to zrobić 800x800 żeby nie było straty jakości i po prostu dodać napisy lotki i zmienić napisy?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24.04.2017, 11:45:57 »

Tak, można, ale musiałabym mieć czcionkę, którą wykonano te napisy, a nawet nie wiem co to była za czcionka. Plik wektorowy nie zawiera czcionek, więc po otwarciu w programie są podmieniane na takie, które akurat mam zainstalowane w systemie.
Chyba, że mogę użyć jakiejś podobnej? Ew. wybierz sobie sam: https://tinyurl.com/l39kooq
Zapisane
HellFlames
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

HellFlames


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.04.2017, 12:43:18 »

Użyj podobnej i myślę że będzie dobrze Uśmiech Bo nie wiem jaka czcionka była użyta do wykonania tego.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25.04.2017, 16:43:46 »

http://i.imgur.com/lkSw2TG.png
Zapisane
HellFlames
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

HellFlames


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 25.04.2017, 23:14:43 »

Dziękuje bardzo. Jesteś wielki Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 26.04.2017, 09:20:31 »

Skąd pomysł, że jestem facetem?
Nad awatarem jest znaczek płci. Poza tym faceci nie piszą np. "musiałabym" czy "znalazłam"
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: Prośba o wyostrzenie.
Skocz do: