Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Poszukiwanie odpowiedników z GIMP-a 2.6 w wersji 2.9.5/szukanie narzędzi
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Poszukiwanie odpowiedników z GIMP-a 2.6 w wersji 2.9.5/szukanie narzędzi  (Przeczytany 5301 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Uizdak
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Uizdak


Zobacz profil
« : 09.04.2017, 07:56:21 »

Witam, do tej pory korzystałem z gimpa 2.6, ze względu na jego wydajność. Przeniosłem się na wersję 2.9.5, którą pobrałem ze strony Parthy, jednak brakuje mi tam co najmniej dwóch narzędzi. Wydaje mi się, że sprawdziłem każde narzędzie z filtrów, lecz interesujących mnie nie znalazłem. Konkretnie chodzi o wygięcie i deformację. Bardzo często z nich korzystam i w tej sytuacji, mimo wielu zalet nowej wersji, muszę w dalszym ciągu trzymać się starej.
« Ostatnia zmiana: 22.08.2017, 07:05:24 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.04.2017, 10:20:40 »

Deformacja w 2.9 jest przeprowadzana za pomocą pędzla bezpośrednio na obrazie, nie w oknie filtra. Trzeba tylko z przybornika wybrać narzędzie Odkształcanie i w jego opcjach ustawić sobie odpowiedni tryb: powiększanie, zmniejszanie, skręcanie, przenoszenie pixeli (dawniej przesuwanie) i kilka dodatkowych, których nie było w 2.6 czy 2.8.





Natomiast Wyginanie krzywych jest nadal tam, gdzie było, czyli w menu: Filtry -> Zniekształcenia -> Wyginanie krzywych
Zapisane
Uizdak
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Uizdak


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09.04.2017, 11:38:44 »

O ile pierwsze znalazłem, to z drugim mam problem. Nie widzę wyginania w filtrach. Bawiłem się preferencjami, jednak zdaje się, że nawet przed tym tej opcji nie potrafiłem znaleźć. Nie pamiętam też, żebym zmieniał w preferencjach coś co mogło to spowodować.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09.04.2017, 11:43:08 »

Przecież podałam dokładną ścieżkę. Z tym, że już od wersji 2.8 filtr nazywa się Wyginanie krzywych:



PS
Nie wiem dlaczego czcionka w tym podmenu tak brzydko wygląda...
Zapisane
Uizdak
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Uizdak


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.04.2017, 20:05:15 »

Jak najbardziej. Mój problem polega na tym, że tych zakładek nie widzę, albo ich nie mam i nie wiem z czego to wynika.
 Pobrałem instalator ze strony Parthy, zainstalowałem i nic więcej z tym nie robiłem. Sprawdzałem w innych zakładach, jednak takowego narzędzia nie znalazłem. Poza instalacją i kilkoma zmianami wizualnymi w preferencjach nic nie było zmieniane.
 
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.04.2017, 20:11:09 »

Może ta kompilacja jest jakaś dziwna. Nie pamiętam już, skąd pobierałam swoją wersję, ale raczej też z Partha.
Mam GIMP 2.9.5 portable, jak chcesz to mogę udostępnić, bo nie mam pojęcia, dlaczego w Twojej wersji brakuje tylu pozycji.
« Ostatnia zmiana: 09.04.2017, 20:31:33 wysłane przez be@ » Zapisane
Uizdak
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Uizdak


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10.04.2017, 07:44:59 »

Pobrałem jeszcze raz trochę inną wersję gimpa 2.9.5 i okazało się, że ta już wybrakowana nie jest. Niemniej dzięki za pomoc.
Zapisane
Uizdak
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Uizdak


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.05.2017, 21:42:37 »

Myślałem, że znalazłem już wszystkie potrzebne mi narzędzia. Ewentualnie, zastąpiłem innymi. W praniu wyszło, że nie potrafię znaleźć narzędzia, które było bardzo przydatne w prostowaniu beczek. Nie pamiętam jak nazywało się dokładnie, jednak mogłem w sposób bardzo dokładny zrobić beczkę i ją zniwelować. Myślałem, że wyginanie krzywych okaże się świetnym zamiennikiem jednak nie jest to zbyt dokładne narzędzie. Konkretniej chodzi o tak dokładne narzędzie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 09.05.2017, 22:10:47 »

Może chodziło o filtr: Zniekształcenia -> Zniekształcenie soczewki?
Zapisane
Uizdak
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Uizdak


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 10.05.2017, 09:12:08 »

Jestem prawie pewien, że właśnie tak to się nazywało w starszej wersji. W nowej tego nie widzę. Filtr zastosuj soczewki znacznie odbiega od moich potrzeb, a wszystkie inne sprawdziłem kilkukrotnie. W gimpie 2.6 ten filtr sprawdzał się wyśmienicie, banalny a zarazem bardzo dokładny. A teraz boli mnie serduszko, że nie potrafię sam znaleźć interesujących mnie narzędzi.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 10.05.2017, 09:16:56 »

Oj, załóż se Pan bryle Duży uśmiech Przecież jest na podlinkowanym screenie, czwarta pozycja od góry Mrugnięcie
Zapisane
Uizdak
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Uizdak


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 10.05.2017, 12:11:56 »

... Miałem już pisać kolejnego posta, że to nie to... ale to DOKŁADNIE to. Dziękuję raz jeszcze i obiecuję, że zanim następnym razem uznam coś za problem/brak, to się z tym prześpię.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 10.05.2017, 12:14:03 »

Nic się nie stało, ważne że problem rozwiązany Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Poszukiwanie odpowiedników z GIMP-a 2.6 w wersji 2.9.5/szukanie narzędzi
Skocz do: