Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dokładniej obrócić obraz
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak dokładniej obrócić obraz  (Przeczytany 1799 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RBB
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

RBB


Zobacz profil
« : 07.03.2017, 23:11:31 »

Czy jest jakiś sposób na dokładniejsze obrócenie zdjęcia? W trakcie obracania pokazuje się siatka, ale nie pokrywa się ona z żadną z linii przykładowego horyzontu nawet, jeśli ustawię na większą ilość prostokątów. Oznacza to, że najbliższa linia znajduje się trochę nad horyzontem, co zmniejsza dokładność takiego obrotu. Jak zrobić, żeby horyzont był prosty co do piksela? Myślałem, żeby wzdłuż niego ustawić jakąś linię, a następnie znając jej kąt obrócić ją na 0 stopni. Nie wiem jednak jak to zrobić. Czy ktoś z Was próbował już jakiegoś sposobu na bardzo dokładne obracanie zdjęcia?
« Ostatnia zmiana: 04.04.2017, 08:34:40 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.03.2017, 23:17:53 »

Ja zawsze używam prowadnicy. Jeśli chcesz takim sposobem jak opisałeś, to możesz utworzyć ścieżkę wzdłuż horyzontu, a następnie zmierzyć kąt narzędziem miarka miarka. Z tego co kojarzę, to nawet istnieje jakiś plugin, który prostuje zdjęcia właśnie wg takiej ścieżki.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dokładniej obrócić obraz
Skocz do: