Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Błędy w inicjacji GIMP-a.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Błędy w inicjacji GIMP-a.  (Przeczytany 2814 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 12.02.2017, 16:47:40 »

Witam. Zainstalowałem najnowszą, stabilną wersję GIMP-a 2.8.20 do folderu użytkownika i już podczas uruchamiania programu sypie jakimiś błędami, są to w kolejności takie: 1, 2, 3 po czym program normalnie startuje.
Skąd to się wzięło i jak naprawić ? Pamiętam, że w poprzednich wersjach też podobne błędy na starcie się pojawiały, ale jakoś same się później chyba korygowały.
Instaluję program w lokacji niedomyślnej, poprzednią wersję zawsze odinstalowuję.
« Ostatnia zmiana: 26.02.2017, 20:21:39 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.02.2017, 19:54:12 »

Wszystkie błędy dotyczą jednej i tej samej biblioteki. Pewnie jest jakaś ułomna i trzeba by ją wymienić
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.02.2017, 20:03:48 »

Pomogła całkowita reinstalacja na czysto programu jak i dodatków. I już teraz nie ma jakichkolwiek błędów.  Uśmiech
Widać coś tam się między nimi nie zgadzało. Ale cieszę się, że udało mi się znaleźć właściwe rozwiązanie.  laugh
Poprosiłbym jeśli to możliwe o usunięcie tego wątku, skoro został szybko rozwiązany, ale myślę może mnie albo komuś przyda się jeszcze kiedyś ?   angel
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.02.2017, 20:08:04 »

Na pewno komuś może się przydać i nie widzę powodu do usuwania.
Dokładną reinstalację proponowałam już tyle razy w podobnych przypadkach, że tym razem już nawet o niej nie wspomniałam, bo myślałam, że to oczywiste i już to zrobiłeś, a błąd nadal występuje Mrugnięcie
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12.02.2017, 20:19:20 »

Ciekawe, skoro to takie oczywiste to dlaczego tak ciężko wpaść na to na samym początku. Uśmiech No, ale cóż nie ma o czym mówić, większość z nas nie ma zapewne zdolności geniuszu czy jasnowidztwa.

A swoją drogą to wcale nie musi być takie oczywiste, jak nic zresztą w ogóle. Zmieniają się np. wersje, niezgodności komponentów bywają nierzadko, to jest wszystko znane z przeszłości, bywało i tak.  Mrugnięcie

W takim razie no niech zostanie dla potomnych, oby się nie musiał przydać. Cool
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 12.02.2017, 20:21:55 »

Miałam na myśli, że już tyle razy o tym pisałam tu na forum (i nie tylko ja), że aż już mi się znudziło w każdym tego rodzaju pytaniu znów o tym pisać. Dlatego myślałam, że to oczywiste, bo jakby ktoś przejrzał podobne wątki, to na pewno by o tym przeczytał
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 12.02.2017, 21:37:05 »

Dla mnie to nie jest oczywiste i tyle, choć może i być powinno.

I tylko mam jeszcze prośbę. Skoro temat ma się komuś przydać może lepiej żeby pozostał w bieżącym dziale, a nie trafił np. do archiwum tak jak widzę pozostałe moje wątki oznaczone i uznane jako stare. Wiem, że stary nie musi oznaczać niepotrzebny, niemniej trzeba się na coś zdecydować jest albo nie jest potrzebny. A podobno bo tak czytam miał być też wręcz usunięty bez mojej wiedzy.

Przy okazji czy mogę prosić o przeniesienie tych pozostałych moich tematów, które są w archiwum na swoje pierwotne miejsce ?  Uśmiech 2
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12.02.2017, 21:44:59 »

Ale Archiwum jest ogólnodostępne i każdy może sobie czytać tematy, które są tam umieszczone. Do Archiwum trafiają tylko bardzo stare tematy. Sama czasami do niektórych linkuję, jeśli taki problem był poruszany, a temat go dotyczący jest w Archiwum.
Popatrz, całkiem niedawno był temat, w którym pisałam o reinstalacji: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,67211.msg302498.html#msg302498 - dosłownie na drugiej stronie tego działu, nie w Archiwum.
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 13.02.2017, 15:13:19 »

No dobrze skoro tak niech będzie w tym archiwum.

Ale mam jeszcze jedną kwestię. Czy jeżeli jakiś temat jest z jakichś tam powodów przeznaczony do usunięcia z forum, to będę wcześniej o tym poinformowany, czy jest to automatyczne ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13.02.2017, 22:43:46 »

Całkowicie usuwane są tylko tematy, w których nie ma żadnych odpowiedzi, albo problem nie został rozwiązany z winy autora, z powodu braku odzewu z jego strony lub takie, z których nikt i tak nie mógłby się niczego dowiedzieć. Tematy łamiące regulamin są usuwane po trzech dniach od wysłania ostrzeżenia (w wątku, nie na pw), natomiast pozostałe kwalifikujące się do usunięcia dopiero kiedy się zestarzeją, czyli co najmniej po kilku miesiącach.
 Ten temat na pewno nie zostanie usunięty, a jedynie trafi do Archiwum jak już zostanie zepchnięty na co najmniej dziesiątą stronę tego działu. Liczba stron w tym dziale właściwie nie powinna przekraczać 15 (tak było ustalone przez administrację), bo więcej i tak nikt nie będzie czytał. Natomiast wyszukiwanie działa na całym forum i tak samo znajdzie szukaną frazę tutaj jak i w Archiwum. Chociaż skuteczniej wyszukasz przez Google z parametrem site, niż wyszukiwarkę forumową.
Natomiast wszystkie swoje posty możesz zawsze przejrzeć w swoim profilu użytkownika, klikając na link: Lista ostatnich wiadomości tego użytkownika.
« Ostatnia zmiana: 14.02.2017, 01:23:45 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Błędy w inicjacji GIMP-a.
Skocz do: