Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Inspiracje i szukanie zleceń  (Przeczytany 3366 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
_KrISuU_
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 18.01.2017, 00:04:39 »

Witam , jestem młodą osoba i od niedawna zajmuję się grafiką . Nie jestem w tym świetny ale cieszy mnie to co zrobię i jestem zadowolony ogólnie podoba mi sie to ! I mam pytanie do szanownego grona grafików , skąd czerpiecie inspiracje?
Czy są jakieś strony poświęcone tylko i wyłącznie zlecenią które mógł bym realizować?
P.S jeśli Post w złym Dziale proszę o przeniesienie.

//be@: Przestań używać CapsLocka w tytułach!
« Ostatnia zmiana: 12.04.2017, 14:23:33 wysłane przez be@ » Zapisane

_KrISuU_
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.01.2017, 00:06:42 »

To szukasz zleceń czy inspiracji? I przede wszystkim jakim rodzajem grafiki chcesz się zajmować? Co konkretnie Cię interesuje; obróbka zdjęć, webdesign, identyfikacja wizualna, digital painting czy jeszcze coś innego?
« Ostatnia zmiana: 18.01.2017, 02:46:22 wysłane przez be@ » Zapisane
_KrISuU_
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.01.2017, 13:51:32 »

Ja zajmuję się wszystkim od dodawania efektów na zdjęcia  po wszystko co mi się spodoba .
chce zleceń i inspiracji
Zapisane

_KrISuU_
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.01.2017, 17:34:13 »

Jeśli chodzi o zlecenia, to przede wszystkim musisz mieć dobre portfolio, pokazywać swoje prace na Facebooku, Dribbble, Behance, DeviantArt. Zlecenia od czasu do czasu pojawiają się także na naszym forum w dziale Zlecę/Kupię. Nawet ostatnio były 2, z czego jedno wykonałam, a drugie wciąż czeka na wykonawcę: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,67238.0.html.
No i są jeszcze konkursy na takich stronach jak np. corton.pl. Zlecenia i konkursy zdarzają się także na DW w dziale Grafika. Są też różne strony dla freelancerów, wystarczy w Google poszukać. Można się ogłosić na OLX albo szukać zleceń na innych stronach z ogłoszeniami, ostatnio gdzieś ktoś wspominał o interii.
Co do inspiracji, to polecam Pinterest, Behance, Dribbble i Grafikę Google, ale trzeba szukać czegoś konkretnego. Można też sobie przeglądać grafiki na Freepik.com ustawiając sortowanie od najnowszych. Warto zajrzeć do Creative Market, Awwwards.com.
Ja niestety znam głównie strony z inspiracjami dotyczącymi identyfikacji wizualnej i webdesignu. Natomiast jeśli chodzi o fotomanipulacje czy digital painting, to się niezbyt orientuję.

@Edycja:
Jeszcze znalazłam wątek z odnośnikami do inspirujących stron: https://www.gimpuj.info/index.php?topic=33906.0 - jednak znaczna część linków może być już nieaktualna. No i wątek dotyczy webdesign'u
« Ostatnia zmiana: 18.01.2017, 21:39:15 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Inspiracje i szukanie zleceń
Skocz do: