Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Rozmazywanie w GIMPie przy użycia pędzla
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Rozmazywanie w GIMPie przy użycia pędzla  (Przeczytany 5905 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Victoria Luna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika


Nightmare...


Zobacz profil WWW
« : 17.01.2017, 20:27:34 »

Dobry. Mam pewien... nie wiem nawet jak to określić. Konkretnie chodzi i o "rozmycie za pomocą pędzla".
Jestem przyzwyczajona do programu graficznego Paint Tool SAI który jest bardziej zaawansowany (jak dla mnie i wielu innych rysowników). Niemniej jednak mam pomysł na nowy styl rysowania a takie coś mogę narysować tylko w GIMPie (w PhotoShopie też ale mnie na niego nie stać, a priorytetem jest nowy komputer). Ale jest mały szkopuł- mianowicie owe "rozmycie".
Nie mogę używać rozmycia Gaussa, ale jest mi potrzebny pędzel ala Blur który jest w SAI'u.
(Efekt użycia bluru- http://sta.sh/0sxx0l2272d). Wtedy lepiej i "ręcznie" rozmazuje cienie aby efekt obrazka był jak najlepszy.
Liczę na pomoc Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 09.02.2017, 02:04:53 wysłane przez be@ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.01.2017, 20:52:09 »

 W GIMP-ie jest narzędzie rozmywanie/wyostrzanie Rozmycie-wyostrzenie. W opcjach tego narzędzia możesz sobie ustawić siłę rozmycia lub wyostrzania, zależnie od tego co zaznaczyłaś i wybrać dowolny pędzel.
Zapisane
Victoria Luna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika


Nightmare...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 18.01.2017, 17:10:37 »

Jak ostatnio tego używałam, rozmywało mi tylko końce danego obszaru.
Jak ustawić pędzel aby efekt był mniej więcej taki jaki porządam?
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.01.2017, 18:36:58 »

Wystarczy przeciągnąć pędzlem przez wybrany obszar zamiast w niego klikać. Trzeba też dobrać odpowiednią średnicę pędzla i odstępy ustawić na 1.
Przy okazji zajrzyj może do tematu: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,67248.msg302562.html - tam jest filmik pokazujący działanie tego narzędzia i analogicznego w Kricie
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 18.01.2017, 19:38:35 »

[Wybacz Ziomiosław]
Może zainteresuj się Clip studio paint, programem który sama używam. Według mnie jest lepszy od Paint Tool Sai Uśmiech I pytanie, co to za styl rysowania który można osiągnąć tylko w GIMP-ie? Co do rozmywania cieni w GIMP-ie, to według mnie lepiej nadaje się narzędzie Rozmazywanie.
Zapisane

Victoria Luna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 63
Galeria Użytkownika


Nightmare...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 18.01.2017, 20:48:00 »

Trochu się wstydzę
;-;
http://victoria-luna.deviantart.com/art/AT-Princess-Snowfreeze-Portait-658020579
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 18.01.2017, 20:51:12 »

Fajne, czemu nie wstawiasz też tutaj, do galerii forumowej?
Styl ciekawy, ale tęczówki oczu coś się kłócą z resztą, wyglądają na wypukłe w porównaniu z płaską źrenicą.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 18.01.2017, 20:57:00 »

Nie ma czego się wstydzić Uśmiech a jeśli chodzi o styl, to nie można tego osiągnąć w Paint tool sai? Pytam, bo tylko przez krótki czas miałam ten program u siebie w celu przetestowania, ale wydaje mi się, że posiadał opcje zaznaczania i gradienty. Inna sprawa, że i tak uważam że Clip jest godny zainteresowania. Obserwujesz moje oba konta na deviancie, więc może widziałaś już w ilu różnych stylach można w nim malować.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Rozmazywanie w GIMPie przy użycia pędzla
Skocz do: