Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Gorsza jakość zdjęcia po przeskalowaniu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Gorsza jakość zdjęcia po przeskalowaniu  (Przeczytany 1690 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
_KrISuU_
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 17.01.2017, 18:59:26 »

Witam, mam taki problem, że gdy powiększam zdjęcie które skopiowałem z internetu dajmy na to w rozmiarach np.400x234, to gdy przeskaluje je do rozmiarów 1366x768 jest ono bardzo tak jakby rozmyte, rozpikselizowane i niewyraźne. I moje pytanie jest takie!
Co zrobić by zdjęcie po skalowaniu zostało nadal wyraźne i żeby ładnie wyglądało?
P.S
Przepraszam za wszelkie błędy, jeśli zły dział to mam nadzieję, że jedna osoba z grona administracji przeniesie do właściwego działu.

//be@: Proszę nie używać CapsLocka w tytułach, poprawiłam. Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji, przed "i" nie wstawia się takich liter jak "ć" czy "ś", a "jakby" i "niewyraźne" piszemy łącznie - także poprawiłam.
« Ostatnia zmiana: 18.01.2017, 01:14:38 wysłane przez be@ » Zapisane

_KrISuU_
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.01.2017, 19:07:26 »

Po co ten Caps Lock w tytule? Proszę edytować tytuł i przy okazji poprawić także literówki (błędy)

Niewiele można zrobić. Grafika rastrowa, czyli m.in. zdjęcia, zawsze traci na jakości po przeskalowaniu w górę. Można jedynie sprawić, że będzie to nieco lepiej wyglądać. Są programy wyspecjalizowane w takim skalowaniu, np. darmowy Reshade: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,66763.0.html - to najprostsze rozwiązanie tego problemu. Nie ma sensu kombinować w samym GIMP-ie, skoro jest program, który zrobi to automatycznie i do tego za darmo.
Zapisane
_KrISuU_
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.01.2017, 23:18:14 »

Dzięki wielkie .
Zapisane

_KrISuU_
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17.01.2017, 23:21:16 »

Prosiłam o poprawienie tytułu.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Gorsza jakość zdjęcia po przeskalowaniu
Skocz do: